نحوه استفاده از اسنپ رانندگان

نحوه استفاده از اسنپ رانندگان

امروزه بسیاری از شهروندان  کارهای روزمره خود را با استفاده از اینترنت انجام می‌دهند و این خود باعث تغییر بزرگی در زندگی افراد مختلف شد. تاکسی‌های اینترنتی اسنپ از اولین قدم‌های این تحول بزرگ بود که به سرعت توانست جایگاه خوبی بین کاربران بدست آورد، اما با افزایش روزافزون کاربران طبیعتا تعداد تاکسی‌ها و رانندگان اسنپ هم بیشتر می‌شود و افراد بسیاری هم با ثبت نام در اسنپ، به جامعه‌ی رانندگان این شرکت می‌پیوندند.

 

شرایط ثبت نام رانندگان چیست؟

اگر می‌خواهید در تیم رانندگان اسنپ عضو شوید و کسب درآمد کنید در وهله اول شما نیازمند ارائه مدارک مورد نیاز هستید که این مدارک شامل  تصویر گواهینامه،  کارت ماشین، بیمه نامه و معاینه فنی، کپی کلیه صفحات شناسنامه، کپی کارت ملی، برگ سبز خودرو و فیش تلفن ثابت می‌شود. اما علاوه بر ارائه مدارک باید به شرایط و تعهدات خود هم توجه داشته باشید. از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید مطابقت مشخصات خودروی در حال استفاده با خودروی ثبت شده در اسنپ است. رانندگان نمی‌توانند از ماشین دیگری به جای خودروی ثبت شده استفاده کنند. همچنین باید تایید کنید که با این شرکت هیچ گونه رابطه استخدامی که شامل قانون کار باشد ندارید. پس از انجام این مراحل و عقد قرار داد می‌توانید با نصب اپلیکیشن شروع به کار کنید. اگر از کاربران iOS هستید می‌توانید با دانلود اسنپ رانندگان برای آیفون شروع به کار کنید.

طریقه استفاده از اپلیکیشن رانندگان

پس از دانلود  و نصب اپلیکیشن اسنپ رانندگان، در ابتدا باید شماره تلفن خود را بنویسید و کد ارسال شده از طربق پیامک را وارد کنید. بعد از انجام این کار با صفحه‌ی اصلی برنامه روبرو می‌شوید و در این قسمت می‌توانید به تنظیمات درخواست سفر دسترسی داشته باشید که در این قسمت با آبی کردن گزینه‌های ورود به طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی‌ هوا، آمادگی خود را برای قبول مسافر در این محدوده‌ها اعلام می‌کنید، اما اگر نمی‌توانید در این محدوده‌ها تردد داشته باشید کافیست گزینه‌ها را خاکستری کنید. بعد از اعمال فیلترهای مورد نظر با استفاده از خاموش/روشن می‌توانید شرع به کار کنید و درخواست مسافران اطراف را مشاهده کنید. در این قسمت شما اطلاعات کامل سفر را که شامل آدرس مبدا، مقصد و مبلغ سفر می‌شود، مشاهده خواهید کرد و شما پس از مشاهده می‌توانید گزینه‌ی قبول سفر را بزنید و سپس به سمت مساقر بروید.

قبول مسافر در اسنپ

بعد از قبول درخواست سفر شما می‌توانید اسم و شماره تلفن مسافر را مشاهده کنید تا در صورت نیاز با آن‌ها تماس بگیرید. اما برای شروع حرکت به سمت مسافر می‌توانید با استفاده از گزینه مسیریابی و انتخاب یکی از نقشه‌های گوگل مپ یا نشان از اپلیکیشن بخواهید بهترین مسیر را به شما نشان دهد تا با سریع‌ترین حالت ممکن به نقطه مورد نظر برسید با استفاده از نقشه شما نه تنها بهترین مسیر را مشاهده خواهید کرد، بلکه زمان تقریبی رسیدن به نقطه مورد نظر را متوجه می‌شوید. زمانی که به لوکیشن رسیدید باید با زدن روی گزینه‌ی “رسیدم به مبدا” اعلام حضور کنید تا برای کاربر پیام “اسنپ شما رسید” ارسال شود.

پرداخت کرایه به راننده

پس از این که مسافر سوار خودروی شما شد، اقدام به پرداخت مبلغ سفر می‌کند. اگر کاربران کرایه را به صورت آنلاین پرداخت کنند اپلیکیشن از طریق نوشتن پیام “وجه نقدر دریافت نکنید” به شما اعلام می‌کند و در غیر این صورت در برنامه برای شما پرداخت نقدی ثبت می‌شود و مسافر کرایه را در محل پرداخت می‌کند.

پایان سفر

و در آخر پس از رساندن کاربر به مقصد گزینه‌ی پایان سفر را بزنید. در این قسمت شما رانندگان با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که در آن می‌توانید خالص دریافتی کل روز و یا خالص دریافتی آخرین سفر را مشاهده کنید. و در پایین صفحه هم می‌توانید به رضایت و عدم رضایت خود را نسبت به همسفر خود اعلام کنید.

حقوق رانندگان اسنپ چقدر است؟

برای دریافت کرایه از مسافران، رانندگان ملزوم به رعایت شرایطی هستند، برای مثال تاکسی‌های اینترنتی به هیچ وجه حق تغییر در وجه دریافتی را ندارند و فقط باید مبلغ اعلام شده در اپلیکیشن را از کاربر دریافت کنند و این مبلغ می‌تواند به صورت نقدی و اینترنتی پرداخت شود. به تاکسی‌داران با رعایت این اصول  ۸۰% تا ۸۵% از کرایه مسافر تعلق می‌گیرد. اما توجه داشته باشید که اگر مسافران کرایه سفر را به صورت نقدی پرداخت کنند، رانندگان باید درصد باقی مانده را که حق بهره برداری از نرم افزار نام دارد، به شرکت اسنپ پرداخت کنند. اما اگر کاربر مبلغ سفر را به صورت آنلاین پرداخت کند، اسنپ موظف است تا حق الزحمه رانندگان را به حساب آن‌ها واریز کند.

امتیازات رانندگان چه تاثیری در کار آن‌ها دارد؟

در پایان سفر کاربران به رانندگان امتیاز می‌دهند و این امتیازات قطعا به شیوه‌های مختلفی در کار آن‌ها تاثیر می‌گذارد. در وحله اول راننده‌های اسنپ هر چقدر فعالیت بیشتری داشته باشند و بتوانند با رفتار حرفه‌ای امتیازات بالایی از مسافران دریافت کنند، از طرف اسنپ مورد حمایت قرار می‌گیرند و علاوه بر این شما می‌توانید مشمول قانونی به نام “فرمول درآمد بالا” شوید و با این امتیاز شما کاربران راننده امکان مشاهده درخواست‌های بیشتری را خواهید داشت که باعث می‌شود شما کسب اسنپ بالاتری داشته باشید.

 

چطور کسب امتیاز کنیم؟

موارد بسیاری روی افزایش و کاهش امتیاز شما تاثیر دارند. برای مثال یکی از مهم‌ترین فاکتورها مسیریابی حرفه‌ای است که باعث می‌شود مسافران سریع‌تر به مقصد برسند و از سفر خود راضی باشند. اما از دیگر مواردی که می‌تواند تاثیر زیادی درکسب امتیازات شما داشته باشند می‌توان به رفتار محترمانه، رانندگی ایمن، وقت شناسی، آراستگی و تمیزی خوردو، موزیک در حال پخش، روشن کردن کولر یا بخاری اشاره کرد.

درآمدزایی با اپلیکیشن اسنپ شیوه جدیدی از تاکسیرانی را به شهروندان معرفی کرد و بسیاری از علاقمندان هم توانستند با ثبت نام به عنوان کاربرراننده در سطح شهر مشغول به کار شوند و درآمد داشته باشند و شما رانندگان، امروزه می‌توانید به راحتی به جمع تاکسی‌های اینترنتی بپیوندید. وامیدواریم که با اطلاعات و توضیحات ما به شما رانندگان کمک کرده باشد و توانسته باشیم در این مسیر شما را همراهی کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.