نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت

انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت همیشه برای مدیران سایت دردسر ساز بوده، چون که آنها برای بهینه سازی سایت خود باید کلمات کلیدی را انتخاب کنند که پرترافیک‌ترین کلمات کلیدی باشند، از طرفی گاهی پیدا کردن این کلمات در بازار پرجستجو گوگل کمی سخت به نظر می‌آید.

امروز می‌خواهیم به بررسی نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت بپردازیم و چطور از کلمات کلیدی در تولید محتوا خود استفاده کنیم و اینکه چطور باید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کنیم  در این مقاله می‌پردازیم. در انتها چند ابزار مفید در رابطه با پیدا کردن کلمات کلیدی درست به شما معرفی خواهیم کرد.

انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت

انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت

قبل از اینکه بخواهیم نحوه انتخاب را به شما آموزش دهیم به این نکته باید توجه کنیم که این کلمات کلیدی قرار است چه صفحه‌ای را به گوگل معرفی کند؟

فرض را بر این بگیرید که حوزه فعالیت سایت شما در زمینه طراحی سایت است، اگر قرار باشد من همه صفحات وب‌سایت خود را به گوگل به عنوان صفحه اصلی طراحی سایت به گوگل معرفی کنم، گوگل تشخیص درستی نخواهد داد که کاربر را به کدام صفحه باید هدایت کند در نتیجه از وب سایت شما صرف‌نظر می‌کند. پس باید هنگام انتخاب کلمه کلیدی این سوال را از خود بپرسم که آیا کاربر قرار است با چه کلمه کلیدی وارد این صفحه بشود. پس به این نکته توجه داشته باشید که کلمه کلیدی کانونی شما حتماً باید یکبار در کل صفحات وب سایت شما به گوگل معرفی شود و از تکرار بیش از یکبار آن کلمه به عنوان کلمه کلیدی کانونی اجتناب کنید. پس در انتخاب کلمه کلیدی صفحه فرود ( Landing page ) دقت کنید. بعداً درباره صفحه فرود ( Landing page ) در مقاله‌ای مجزا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

حالا باید شناخت درستی از صفحات و قسمت‌های مختلف وب‌سایت خود داشته باشیم. باتوجه به ساختار طراحی سایت شرکتی استاندارد باید از بخش‌هایی مثل صفحات سایت, وبلاگ تشکیل شده باشد. پس باید با دقت زیادی تمایز بین صفحات سایت و مطالب وبلاگ خود ایجاد کنیم چرا که مطالب وبلاگ برای ایجاد ترافیک و بهبود بهینه سازی صفحات سایت است و قرار است مثل یک دستیار به ما کمک کند، پس در انتخاب مطالبی که برای این بخش اضافه می‌کنیم باید دقت زیادی داشته باشیم.

چطور از کلمات کلیدی در تولید محتوا خود استفاده کنیم

صفحات وبلاگ اصولاً باید کلمات کلیدی فرعی را پوشش دهد و صفحات سایت باید کلمات کلیدی اصلی را ما پوشش دهند، اما نکته اینجاست که ما باید طوری در تولید محتوا خود به طور هنرمندانه از این کلمات استفاده کنیم و فرایند لینک سازی داخلی سایت خود را بهبود ببخشیم.

ما برگه‌ای در سایت داریم گروه طراحان خودکار داریم که کلمه کلیدی اصلی آن طراحی سایت وردپرس است و ما قصد بهبود رتبه سایت خود را در این کلمه دنبال می‌کنیم، برای اینکه بتوانیم لینک سازی داخلی خوبی داشته باشیم از طریق بخش وبلاگ خود بهتر است مطالبی با موضوعات مرتبط با این کلمه ایجاد کنیم، مثلا بهتر است مطلبی با موضوع طراحی سایت با قالب آماده وردپرس منتشر کنیم و سعی کنیم داخل محتوا این مطلب از این کلمه کلیدی استفاده کنیم و کلید واژه کانونی این مقاله را روی طراحی سایت با قالب آماده تنظیم کنیم.

این مثال بهترین توضیح شاید برای درک این مسئله باشد که چطور باید از کلمات کلیدی در محتوا خود استفاده کنیم و بتوانیم از این طریق هم مقاله موجود را به گوگل به خوبی معرفی کنیم هم اینکه از این طریق کمک به سئو صفحات اصلی خود کنیم، اما توجه کنید که در این رابطه نباید اغراق کنیم چرا که این موضوع باعث این می‌شود که ربات‌های جستجوگر گوگل فکر کنند قصد فریب آنها را داریم.

حالا که این موضوع را متوجه شدیم که چطور باید کلمات کلیدی را داخل تولید محتوا خود استفاده کنیم به این موضوع به پردازیم که چطور باید این کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کنیم.

انتخاب بهترین کلمات کلیدی را برای سایت

اینکه ما بتوانیم بهترین کلمات کلیدی را برای سایت انتخاب کنیم یک هنر است، ما قصد داریم بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم تا کاربران را به سمت سایت خود از طریق موتورهای جستجوگر منتقل کنیم.

برای اینکه دو ابزار کلی لازم داریم:

  1. ابزار آنلاین انتخاب کلمات کلیدی
  2. شناخت درست از موضوع انتخابی

درباره ابزار آنلاین برای انتخاب کلمات کلیدی که در بخش بعد صحبت خواهیم کرد، اما درباره شناخت درست موضوع انتخاب باید به مطلب و اطلاعات خود ارجاع کنیم و از تجربه کاربری خود استفاده کنیم و به این سوال را از خود بپرسیم که اگر من به جای کاربر بودم برای این موضوع از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کردم. این سوال به شما کمک می‌کند تا بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید و در عنوان و محتوا خود از آنها استفاده کنیم.

ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی

ما در اینجا چند ابزار کلی را به شما معرفی می‌کنیم تا کمک کند بهترین کلمات کلیدی را برای موضوع خود پیدا کنید و بتوانید از آنها استفاده کنید، بعداً در مقاله‌ای مجزا ابزار بیشتری در این رابطه معرفی خواهیم کرد.

۱. گوگل ترند (Google Trends)

گوگل ترند یکی از مفید‌ترین ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی است، چون باتوجه به جستجو‌های انجام شده توسط بانک اطلاعاتی خود گوگل اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد، کافیست وارد این بخش بشوید و کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید بعد به شما آماری درباره میزان جستجو این کلمه در نقاط مختلف جهان خواهد داد. ( مقاله درباره آموزش این ابزار درحال تهیه است) و کافیست شما به بخش Related queries رفته و گزینه Rising را به Top تغییر دهید تا کلمات کلیدی پرترافیک را به شما نمایش دهد.

آدرس : https://trends.google.com/trends

۲. پیشنهادات گوگل ( Google Suggest )

شما هم هنگام جستجو در گوگل توجه کردی که کلماتی را به شما معرفی می‌کند این کلمات همان پیشنهادات گوگل ( Google Suggest ) است که به شما کمک می‌کند تا بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید. برای این کار دو روش وجود دارد:

  1. در فیلد جستجو کلمه کلیدی اصلی را بنویسید
  2. پایین صفحه جستجو شده این کلمات را لیست می‌کند

این کلمات همان کلمات کلیدی جادویی هستند که به شما کمک می‌کنند تا بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید، چون تماماً از تجربه جستجو کاربران بدست آمده و هیچ خطایی در آنها وجود ندارد.

۳. ابزار آنلاین سایت seochat

این یکی از سایت‌های است که ابزار مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد، اما ما نیاز داریم در حال حاضر بهترین انتخاب کلمات کلیدی را داشته باشیم، این وب سایت به شما کمک می‌کند که پیشنهادات گوگل ( Google Suggest ) را به صورت لیست شده در ۳ سطح تودرتو به دست آورید. کافیست کلمه کلیدی خود را در فیلد موجود قرار دهید و آنرا روی Level 3 ( یعنی سه مرحله داخل هر کلمه کلیدی وارد شود ) قرار دهید تا تمام کلمات کلیدی را برای شما لیست کند.

آدرس: http://tools.seochat.com/tools/related-keywords-tool/

ما در حال آماده سازی مقاله‌ای کامل درباره معرفی تمام این ابزارهای آنلاین برای کلمات کلیدی هستیم که به محض کامل شدن داخل سایت قرار خواهیم داد. تا اینجا با همین ۳ ابزار معرفی شده بهترین کلمات کلیدی کانونی را پیدا خواهید کرد.

جمع بندی کلی

انتخاب کلمه کلیدی درست داخل هر وب‌سایت یکی از مهمترین بخش‌های برای استراتژی سئو هر سایت است پس باید توجه کنیم با دقت زیاد آنها را انتخاب کنیم، باید سعی کنیم هرکلمه را به یک صفحه ارجاع دهیم و سعی کنیم در استفاده از این کلمات اغراق نکنیم و همیشه از تحربه خود و ابزار آنلاین برای انتخاب این کلمات کلیدی استفاده کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =