نحوه بهبود تجربه مشتری در زمان خرید از فروشگاه‌های آنلاین

تجربه مثبت مشتری در زمان خرید برای موفقیت کسب و کار شما بیش از هر زمان دیگری مهم و دارای اهمیت است. دنیای فروشگاه‌های آنلاین و کسب و کار‌های اینترنتی به طور فزاینده‌ای رقابتی شده است. هرروزه افراد زیادی کسب و کار سنتی خود را به آنلاین تبدیل می‌کنند و رقابت در این حوزه بیشتر می‌شود.

افزایش فروش از طریق فروشگاه‌های اینترنتی بدون بهبود تجربه مشتری در زمان خرید غیرممکن است. برای بهبود تجربه مشتری باید بازاریابی محتوایی و استراتژی سئو قوی داشته باشید. ما در این مقاله هرآنچه را که باید در مورد بهبود تجربه مشتری در زمان خرید باید بدانید، را به شما میاموزیم.

تجربه مشتری در فروشگاه‌های آنلاین چیست؟

  • به تمامی تعاملات و ارتباطاتی که مشتریان با کسب و کار شما دارند را تجربه مشتری گویند. این می‌تواند شامل تعاملات در فضای سنتی یا دیجیتالی باشد. چند نمونه از این تجربیات شامل:
  • تجربه آنها در وب‌سایت شما (سرعت و دسترسی آسان به خدمات)
  • توانایی یافتن هرآنچه که به دنبال آن هستند
  • تعامل آسان آنها با تیم خدمات مشتریان شما
  • رضایت آنها از محصول یا خدماتی که دریافت می‌کنند
  • پیگیری یا پشتیبانی آنها (در صورت لزوم) پس از دریافت محصول یا خدمات

اساساً تجربه مشتری در هر مرحله از سفر مشتری شما، از زمانی که برای اولین‌بار با فروشگاه شما تعامل می‌کنند تا زمانی که محصول یا خدمات خود و همچنین هرگونه پیگیری یا پشتیبانی را دریافت کرده‌اند باید بهبود یابد.

چرا بهبود تجربه مشتری در زمان خرید بسیار مهم است؟

یک مدیر خوب می‌داند که خدمات خوب به مشتریان در موفقیت کسب‌وکار مهم است. به هر حال، شما خودتان را جای مشتریان قرار دهید، یکی از چیزهای چالش برانگیز برای بسیاری از صاحبان مشاغل این است که یک تجربه منفی از خدمات مشتری در بسیاری از موارد بسیار به یاد ماندنی‌تر از یک تجربه مثبت است.

بنابراین، اگر مشتریان شما تجربه مثبتی با سایت و فروشگاه آنلاین شما نداشته باشند، احتمالاً سریعاً از وب‌سایت شما خارج می‌شوند، حتی اگر شما سابقه خوبی در کسب و کار سنتی خود داشته باشید.

زمانی که می‌خواهید کسب‌وکار خود را ارتقا دهید و از رقبا خود پیشی بگیرید، تجربه مشتری در زمان خرید آنلاین می‌تواند برگ برنده شما باشد؛ البته پیشنهاد شگفت‌انگیز، قیمت منصفانه و عوامل مشابه نیز نقش مهمی دارند.

نحوه بهبود تجربه مشتری در زمان خرید از سایت

با این تعاریف، تمایزات زمان آن رسیده است که وارد مراحل عملی بهبود تجربه مشتری در زمان خرید از فروشگاه‌های آنلاین شویم. با رعایت این ۴ مورد زیر می‌توانید تجربه مشتریان خود را بهبود ببخشید.

  • مشتریان خود را درک کنید

برای بهبود تجربه مشتری در زمان خرید، ابتدا باید بدانید که مشتریان شما چه چیزی می‌خواهند! مهم است که به‌وضوح در مورد اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند و چه چیزی می‌خواهند، شفاف باشید. یکی از راه‌های انجام این کار، شناسایی مشتریان خود از طریق گوگل آنالیتیکس است، ابزاری که گوگل برای آنالیز و سئو وب‌سایت به صورت رایگان در اختیار ما قرار داده.

شاید آنها برای جستجو محصول یا خدمات مورد نظر در سایت‌های مشابه تلاش کرده‌اند و نتوانسته‌اند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. با این ابزار می‌توانید مشتریان خود را در سطوح مختلف، از جمله جمعیت‌شناسی بشناسید و می‌توانید نه تنها تجربه بهتری از مشتریان در فروشگاه آنلاین خود برای آنها فراهم کنید، بلکه می‌توانید از این اطلاعات برای تولید محتوای هدفمند برای بازاریابی خود نیز استفاده کنید.

  • مطمئن شوید که پلتفرم و وب‌سایت شما بسیار کاربرپسند است

یکی از مهم‌ترین عناصر تجربه مشتری برای هر کسب و کاری، تجربه‌ای است که آنها با وب‌سایت و پلتفرم شما دارند. ورود یک مشتری اغلب اولین (و تنها) فرصت شما برای ایجاد یک تأثیر مثبت است. شما باید مطمئن شوید وب‌سایت شما کاربرپسند است.

کاربر پسند بودن به چه معناست؟ در طراحی وب‌سایت، کاربرپسند بودن به این معناست که بازدیدکنندگان بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به‌سرعت و به‌راحتی در هر دستگاهی پیدا کنند.

  • بازخورد بخواهید

به طور طبیعی، معیارهای موفقیت در تجارت الکترونیک شما چیزهای زیادی در مورد عملکرد آنلاین شاپ‌تان به شما می‌گوید. اما یکی دیگر از معیارهای موفقیت که به همان اندازه قدرتمند است، بازخوردی است که مشتریان شما ارائه می‌دهند! زمانی که تجربه آنها مثبت نباشد، احتمالاً بازخوردی از مشتریان دریافت خواهید کرد.

اغلب، این بازخورد بیش از هر چیز به شکل شکایت است. این شکایات یا هرگونه بازخورد منفی مهم است که باید در اسرع وقت نسبت به آن اقدام کرد. اما ما همچنین شما را تشویق می‌کنیم که فعالانه به دنبال بازخورد باشید، به‌جای اینکه منتظر بمانید تا مشکلی پیش از صحبت کردن مشتریانتان پیش بیاید.

یک راه عالی برای انجام این کار این است که از مشتریان خود بخواهید پس از خرید، نظرسنجی را تکمیل کنند. برای مثال، می‌توانید پیوندی به یک نظرسنجی در ایمیل تأیید آن‌ها اضافه کنید یا می‌توانید یک نظرسنجی برای همه مشترکین خود ایمیل و یا پیامک کنید.

  • ارائه خدمات به مشتریان

به یاد دارید که اشاره کردیم که بهبود تجربه مشتری در زمان خرید و خدمات مشتری دو چیز متفاوت هستند. با این حال، خدمات مشتری بخشی از تجربه مشتری است، بنابراین مهم است که از عالی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

یک مکان عالی برای شروع این است که خدمات مشتری و پشتیبانی ۲۴ ساعت در دسترس مشتریان شما باشد. برای مشاغل کوچک شاید پشتیبانی ۲۴ ساعت امکان‌پذیر نباشد، اما خدمات سریع و مؤثر به مشتری کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هر گونه ناامیدی یا چالش مشتری منجر به از دست دادن کسب و کار شما می‌شود.

علاوه بر آن پشتیبانی آنلاین، گزینه دیگری که ارزش بررسی دارد، اجرای یک عملکرد چت زنده در سایت شما است که در آن مشتریان می‌توانند همیشه با شخصی ارتباط برقرار کنند. به این معناست که پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی خود را در وب‌سایتتان قرار دهید. اینها اغلب اولین جایی هستند که مردم برای اعلام شکایات یا نگرانی‌های خود به آنها مراجعه می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + چهارده =