نحوه دریافت و ارسال کارنامه آیلتس

آیا از نحوه دریافت کارنامه آیلتس اطلاعی دارید ؟ آیا میدانید چگونه باید کارنامه آیلتس را به دانشگاه و یا مراکز مختلف ارسال کنید؟ ممکن است سوالاتی از این قبیل ذهن شما را درگیر کرده باشد و شما ندانید که روند کار چگونه است به همین دلیل امروز در مورد نحوه ارسال کارنامه آیلتس به شما توضیحاتی خواهیم داد .

نحوه دریافت کارنامه آیلتس

پس از این که در آزمون آیلتس کتبی شرکت کردید مدت زمانی حدود ۱۳ روز طول خواهد کشید تا نتیجه را در سایت مشاهده کنید .این نتیجه به صورت آنلاین بوده و فقط جهت اطلاع شما از نمره است و مورد تایید هیچ دانشگاه و موسسه ای نخواهد بود.

هنگامی که شما برای مصاحبه آزمون آیلتس به مرکز مورد نظر میروید ، از شما در مورد نحوه ارسال کارنامه آیلتس سوال میشود. شما میتوانید خود برای دریافت کارنامه مراجعه کنید و یا درخواست کنید که برای شما پست شود .

اگر شما میخواهید که کارنامه برایتان ارسال شود باید تمامی مشخصات خود را در یک پاکت درج کنید و مبلغی را بابت هزینه پست پرداخت کنید. حواستان باشد این کارنامه فقط برای شما ارسال خواهد شد و هیچ وقت نسخه دوم و یا المثنی نخواهد داشت . پس در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.

نحوه ارسال کارنامه آیلتس

در هنگام ثبت نام در آزمون آیلتس از شما پرسیده میشود که کارنامه نهایی به کدام مراکز ارسال شود.  شما میتوانید ۵ دانشگاه و موسسه را انتخاب کنید تا کارنامه شما برایشان ارسال شود .این یک فرصت خوب است که آیلتس در اختیاتان قرار داده است .  بعضی از سازمان ها و دانشگاهها عضو سیستم الکترونیک آیلتس هستن ، که در صورتی که دانشگاه یا سازمان مورد نظر شما این عضویت را داشته باشد ، کارنامه ی شما به صورت آنلاین و رایگان ارسال میشود. این لیست هر دو تا سه ماه یکبار توسط I DP تغییر میکند.

شما میتوانید برای آمادگی بیشتر در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس شرکت کنید و همه مهارت های زبان را به صورت پیشرفته یاد بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.