نحوه صحیح استفاده از ماسک مو مناسب موهای خشک

در این مقاله با نحوه صحیح استفاده از ماسک مو بصورت مراحل کامل آن و معرفی محصولات برای موهای خشک آشنا میشوید. اگر با موهای آسیب دیده یا خشک سر و کار دارید ، نرم کننده معمولی شما ممکن است برای تامین رطوبت و تغذیه موهای شما کافی نباشد. اینجاست که ممکن است بخواهید ماسک مو را به رژیم موهای خود اضافه کنید.

در حالی که ممکن است با ماسک های مو آشنا باشید، اما شاید یکی از آن ها را در روتین مراقبت از مو خود داشته باشید، هنوز این احتمال وجود دارد که در مورد نحوه استفاده صحیح از ماسک مو برای بهره مندی از مزایای کامل آن آگاهی کامل نداشته باشید. بنابراین، ما به سوالات متداول ماسک مو پاسخ می دهیم، به علاوه آموزش گام به گام نحوه استفاده از ماسک مو، بصورت صحیح را به اشتراک می گذاریم.

 

ماسک مو چه تفاوتی با نرم کننده دارد؟

همانطور که ماسک های صورت برای تغذیه و آبرسانی پوست شما کار می کنند، ماسک های مو نیز می توانند همین کار را برای تارهای مو انجام دهند. در حالی که نرم کننده به منظور آبرسانی به موها استفاده میشوند.

ماسک های مو معمولا حاوی غلظت های بالاتری از مواد قوی هستند و برای درمان عمیق مدت طولانی تری روی مو باقی می مانند.
ماسک های مو علاوه بر آبرسانی برای اهداف مختلفی نیز قابل استفاده هستند.

آیا باید ماسک مو را روی موهای مرطوب یا خشک استفاده کرد؟

پاسخ ساده این است که به طور کلی باید ماسک مو را روی موهای مرطوب یا خیس بمالید. موهای مرطوب تمیز و فشرده هستند، به این معنی که در بهترین حالت برای جذب مواد مغذی ماسک هستند.

با این حال، اگر از ماسک های روغنی مانند فرمول روغن نارگیل استفاده می کنید، می توانید آن را روی موهای خشک بمالید. آب و روغن را دفع می‌کنند، بنابراین اگر تارهای شما خیس باشند، ماسک‌های روغنی احتمالاً به ساقه مو نفوذ نمی‌کنند. در نهایت، بهتر است دستورالعمل‌های روی ماسکی را که انتخاب می‌کنید دنبال کنید.

 

آیا باید از ماسک مو قبل یا بعد از شامپو استفاده کرد؟

باز هم، این بستگی به نوع ماسک موی مورد استفاده شما و دستورالعمل های موجود در محصول دارد. اما بیشتر اوقات، شامپو زدن قبل از استفاده از ماسک مو بهترین کار است، زیرا شما می خواهید موهایی تمیز و متخلخل داشته باشید تا ماسک بتواند به بهترین وجه در مو و پوست سر نفوذ کند.

 

نحوه صحیح استفاده از ماسک مو

این راهنمای گام به گام در مورد نحوه استفاده از ماسک مو را در ادامه توضیحات بالاتر دنبال کنید تا به موهایتان عشقی که نیاز دارند بدهید.

  • ۱. ابتدا نیازهای موهای خود را ارزیابی کنید: هدف اصلی استفاده از ماسک مو رفع مشکلی است که با آن درگیر هستید، بنابراین مطمئن شوید که ماسک خود را بر اساس آن نیازها انتخاب می کنید. اگر تارهای شما خشک و پر از انتهای دوشاخه و شکستگی هستند، ماسک آبرسان و ترمیم کننده مانند ماسک مو فیتو اسپسیفیک را انتخاب کنید. این محصول کمک به خوش حالت شدن فرهای مو با عصاره گیاه گل چمنزار برای تغذیه و ترمیم موها فرموله شده است. همچنین ماسک آبرسان از برند فیتو آبرسانی بسیار قوی و موثر به ساقه مو با شهد شبدر سفید میباشد.
  • ۲. به موهای خود تمیزی عمیق بدهید: قبل از شستن موهای خود، دستورالعمل های روی ماسک مو را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که می خواهید قبل از استفاده از ماسک، شامپو بزنید. اگر از هر یک از ماسک هایی که در بالا ذکر کردیم استفاده می کنید، با شامپو زدن کامل موهای خود شروع کنید. یک اشتباه رایج ماسک مو استفاده از ماسک روی تارهای کثیف یا چرب است. برای جلوگیری از این امر، ایده خوبی است که موهایتان را دوبار تمیز کنید تا مطمئن شوید که موهایتان تمیز است.
  • ۳. رشته های خود را اشباع کنید: برای اطمینان از اینکه بهترین نتیجه را از ماسک موی خود به دست می آورید، مطمئن شوید که موهای خود را به طور یکنواخت پوشش داده اید و به اندازه کافی از محصول استفاده می کنید. همچنین مهم است که ماسک را روی موهای خیس قرار ندهید زیرا آب زیاد باعث رقیق شدن ماسک می شود. موهای خود را حلقه بزنید و سپس آن را بمالید.
  • ۴. اجازه دهید ماسک مو برای مدت زمان تعیین شده بماند: بر خلاف نرم کننده که فقط باید چند دقیقه بماند، برخی از ماسک های مو نیاز دارند که اجازه دهید بین پنج تا بیست دقیقه و شاید بیشتر روی موهایتان بماند. حتماً دستورالعمل‌های روی ماسک را دنبال کنید – فرآیند را دوباره مخلوط نکنید.
  • ۵. با آب ولرم بشویید: مگر اینکه در بسته بندی ماسک موی شما چیز دیگری ذکر شده باشد، می خواهید فرمول را با آب ولرم بعد از مدت زمان تعیین شده بشویید، درست مانند حالت دهنده. اجازه دهید موهایتان خشک شوند و زمانی که موهایتان نیاز به درمان خاصی دارند، این روند را تکرار کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.