نحوه صحیح پرکردن پاسخنامه آزمون آیلتس

مهم ترین بخش برای به عمل رساندن نتایج داوطلبان آزمون آیلتس صحیح پاسخ دادن و وارد کردن اطلاعات و صحیح پر کردن پاسخنامه آزمون آیلتس می باشد. زیرا ممکن است شما برای آزمون مدت ها زمان گذاشته باشید و همه تلاشتان را کرده باشید اما روز آزمون به دلیل عدم تمرکز و استرس نتوانید به درستی سوالات را پاسخ دهید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم مقاله ای در این باره و طریقه پر کردن صحیح پاسنامه این آزمون بنویسیم تا دیگر این مشکل برای شما زبان آموزان و داوطلبان عزیز پیش نیاید با ما همراه باشید.

دسته بندی سوالات آزمون آیلتس

به طور کلی آزمون آیلتس از چهار بخش اسپیکینگ و ریدینگ و رایتینگ و لیسنینگ تشکیل شده و شما برای کسب نمره بالای ۷ در آزمون آیلتس نیاز به تسلط بر این چهار اسکیل خواهید داشت.

نکات مهم برای صحیح پر کردن پاسخنامه آزمون آیلتس

  • نام خود را با حروف بزرگ انگلیسی وارد کنید
  • برای پر کردن پاسخنامه از مداد استفاده کنید
  • به هیچوجه در پاسخنامه غلط املایی نداشته باشید
  • در ابتدای آزمون شماره داوطلبی خود را بنویسید
  • در حاشیه پاسخنامه علامتی نگذارید

نکته: توجه داشته باشید که آزمون آیلتس نمره منفی برای داوطلبان در نظر نگرفته و شما در سوالاتی که شک دارید بهترین کار این است که یکی را انتخاب کنید و سوالی بی جواب نگذارید زیرا ممکن است همان جوابی که شک دارید درست است یا غلط پاسخ درستی باشد که با آن نمره بالاتری در آزمون کسب کنید.

نکات قابل مهم برای پر کردن پاسخنامه آزمون آیلتس

  1. شما ده دقیقه زمان برای پر کردن پاسخنامه خواهید داشت پس نگران نداشتن زمان کافی برای آن نباشید.
  2. شماره داوطلبی خود و تاریخ را با سایه زدن جعبه های مناسب مشخص کنید. شماره داوطلبی شما قبل از شروع آزمون به شما داده خواهد شد و همچنین بر روی یک برگ کاغذ روی میزی که در طول امتحان نشسته اید نمایش داده می شود.
  3. اگر می خواهید پاسخ خود را تغییر دهید، می توانید پاسخ قبلی را پاک کنید و دوباره آن را بنویسید و یا خطی روی پاسخ قبلی کشیده و دوباره آن را بنویسید.
  4. به اسپلینگ کلمات دقت کنید که در صورت اشتباه بودن نمره ای از آن سوال نخواهید گرفت

امیدواریم این مطالب به شما داوطلبان عزیز کمکی کرده باشد تا در آزمون آیلتس نمره مورد نظر خود را کسب نمایید. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر و یا آمادگی بیشتر در آزمون آیلتس در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس موسسه مای آیلتس شرکت نمائید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.