نرم افزار CRM در تبریز و ۸ دلیل اهمیت آن برای کسب و کارها

نرم افزار CRM برای کسب و کارهایی در تبریز مناسب است که به دنبال سازماندهی و مدیریت بهتر تیم های بازاریابی و فروش خود هستند. منطقه آذربایجان و به ویژه شهر تبریز به عنوان قطب صنعتی و اقتصادی ایران شرکت ها، صنایع تولیدی و خدماتی بزرگ و کوچک بسیاری را در خود جای داده است.

همه این شرکت ها و صنایع، اهداف مشترک دارند؛ بازاریابی و فروش محصولات و خدمات خود به مشتریان حوزه فعالیت و هم چنین توسعه بازار به دیگر نقاط کشور. بسیاری از این کسب و کارها بسته به بزرگی و کوچکی، نوع محصول و تنوع محصولات تولیدی و … با مخاطبان و مشتریان متعددی در ارتباط هستند. به همین دلیل برخورداری از نرم افزار CRM در تبریز که بتواند پاسخ گوی نیازهای آنها بوده و بخش فروش آنها را مدیریت و سازماندهی نماید بسیار حائز اهمیت است.

به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بیشتر به ضرورت داشتن نرم افزار سی آر ام در تبریز برای کسب و کارها پی برده و با مزایای نرم افزار CRM و لایل اهمیت آن برای کسب و کارها آشنا شوید.

نرم افزار CRM چیست و چه کاری انجام می دهد؟

در پاسخ به سوال نرم افزار CRM چیست باید گفت که CRM مخفف عبارت Customer relationship management و به معنی «مدیریت ارتباط با مشتری» است. همان طور که از نام آن پیداست، نرم افزار CRM سیستمی برای مدیریت روابط کسب و کارها با مشتریان است. از نرم افزار CRM برای پیگیری تعاملات، داده ها و یادداشت های مربوط به مشتریان موجود یا مشتریان بالقوه استفاده می شود.

یک نرم افزار سی آر ام به ساده سازی فروش، تلاش های بازاریابی، خدمات مشتری، حسابداری و مدیریت برای شرکت های در حال رشد کمک می کند. برخی از این مراحل به صورت خودکار ردیابی می شوند، در حالی که سایر داده ها ممکن است به صورت دستی وارد شوند. در دسترس بودن همه چیز در یک سیستم باعث کاهش شلوغی و کاغذبازی غیرضروری می شود، ارتباطات را سرعت می بخشد و رضایت مشتری را بهبود می بخشد.

چرا شرکت ها باید از نرم افزار CRM استفاده کنند؟

به طور کلی، بهترین نرم افزار CRM برای شرکت های تولیدی که محصولی را به فروش می رسانند یا ارائه دهندگان خدمات، نرم افزاری است که بهترین کارایی را داشته باشد. یک روش خوب برای مشخص کردن این که آیا کسب و کار شما از نرم افزار CRM سود می برد یا خیر این است که به مشکلاتی که یک CRM حل می کند توجه کنید:

– تمام اطلاعات مشتری خود را در یک سیستم یکپارچه ذخیره کنید. به جای انتقال اطلاعات به بخش های مختلف، می توانید از یک نرم افزار CRM برای ایجاد یک مرکز اطلاعات به روز استفاده کنید که همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

– اگر مشتریان به طور منظم با چندین نفر از شرکت شما تعامل داشته باشند، پیگیری تعاملات قبلی با یک نرم افزار CRM آسان است.

– یک نرم افزار CRM می تواند به شما کمک کند بهره وری تیم های فروش خود را ردیابی کنید. همچنین می تواند در ایجاد یک گردش کار یا فرآیندی برای پیگیری کارها کمک کند.

از کجا بدانیم به نرم افزار CRM احتیاج داریم؟

نیاز به خرید نرم افزار CRM نشانه هایی دارد. اگر نشانه های زیر را در کسب و کار خود مشاهده می کنید بدون تردید به استفاده از CRM نیازمند هستید:

۱- فروش دشوار است

۲- مشتری از خدمات شما راضی نیست

۳-  عدم همکاری بخش های بازاریابی و فروش

۴- اطلاعات مشتری ناقص یا نادرست است

۸ دلیل اهمیت نرم افزار CRM برای کسب و کارها

در بیشتر موارد، احتمال ورود کسب و کارها به بازارهای بزرگ تر پایین است. این بدان معناست که آنها برای ورود به چنین بازارهایی باید با رقبای زیادی روبرو شوند. این امر کسب و کارهای مختلف را کاملاً بی ثبات می کند. یک نرم افزار سی آر ام و مناسب برای مشاغل مختلف می تواند این مشکل را به روش های زیر حل کند:

۱- شناخت مشتریان

شناخت مشتری فراتر از دانستن نام، سن، الگوهای خرید مورد علاقه، سرگرمی ها، سلیقه ها و غیره است. یک نرم افزار CRM کارآمد قادر است به طور خودکار تمام سوابق مشتریان را به روز کند.

۲- رشد کسب و کار

نرم افزار CRM جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مشتریان را برای کسب و کارها تسهیل می کند. به این ترتیب می توانید به راحتی رفتار مشتری را ارزیابی کنید. این کار باعث افزایش آگاهی و تصمیم گیری مشتری مدار شده و تجربه مشتری را نیز بهبود می بخشد.

۳- تقسیم بندی موثر مشتریان

موفقیت یک کمپین بازاریابی به رویکرد هدفمند کمپین ها بستگی دارد. تقسیم بندی مشتریان کلید اجرای کمپین های هدفمند است. نرم افزار CRM امکان تجزیه و تحلیل داده های مشتری را فراهم می کند که به تیم های بازاریابی کمک می کند تا مشتریان بالقوه و گروه های مشتری را به طور مشخص تجزیه و تحلیل و درک کنند، که منجر به افزایش نرخ موفقیت کمپین و در نتیجه نهایی شدن فروش می شود.

۴- افزایش مشتریان بالقوه

نیاز به رشد و توسعه کسب و کار یکی از دلایل اصلی نیاز به استفاده از نرم افزار CRM است. با توجه به اهمیت مشتریان بالقوه برای کسب و کارها، نرم افزار CRM اطلاعات مشتریان را سازماندهی می کند و می تواند برای ارسال خودکار پیام های شما به مشتریان بالقوه برنامه ریزی شود.

۵- تجربه مشتری

ایجاد یک تجربه منحصر به فرد و شخصی سازی شده برای مشتری یکی از راه های استفاده از اطلاعات به دست آمده از نرم افزار سی آر ام است. در اختیار داشتن جزئیات دقیق از ترجیحات و رفتار مشتری، این امکان را می دهد که محصولات، خدمات و حتی پیام های خود را با نیازها و خواسته های مشتری تنظیم کنید.

۶- تغییر استراتژی بازاریابی

بهبود مستمر استراتژی های بازاریابی به منظور جذب مشتریان جدید و تشویق مشتریان فعلی به ادامه تجارت از جمله نیازهای وجودی کسب و کارهای مختلف است. نرم افزار CRM فروش به کسب و کارهای مختلف کمک می کند تا مشتریان خود را دسته بندی کرده و تبلیغات مرتبط با هر گروه ایجاد کنند.

۷- ارتباط روان تر

ابزارهای CRM تمام ارتباطات بین اعضای تیم و مشتریان را ثبت می کنند. نرم افزار CRM تعاملات مشتری را از هر پلتفرمی – ایمیل، تماس، حضوری و رسانه های اجتماعی – به صورت متمرکز جمع آوری و ذخیره می کند.

۸- بهبود پاسخگویی کارکنان

تعداد مشتریان بیشتر و اندازه کسب و کار بزرگ تر می تواند به معنای جریان بیشتر داده های مشتری باشد. با استفاده از نرم افزار CRM، تفویض و تخصیص مسئولیت رسیدگی به مشتری به اعضای تیم فروش آسان خواهد شد. این موضوع کار تیمی را هموار می کند، مسئولیت پذیری و دستیابی به هدف را بهبود می بخشد.

مزایای خرید نرم افزار CRM برای کسب و کارها

خرید بهترین نرم افزار CRM می تواند مزایای مختلفی از جمله موارد زیر را برای کسب و کارهای مستقر در تبریز و منطقه آذربایجان به ارمغان آورد:

  • افزایش نرخ فروش
  • بهبود خدمات مشتری
  • بهبود نرخ حفظ مشتری
  • تجزیه و تحلیل داده‌ها با جزئیات
  • یکپارچه سازی فرایندهای فروش
  • مدیریت بهتر و هدفمند مشتریان

همان طور که گفتیم، داشتن نرم افزار CRM می تواند از طریق روش های مختلف به شرکت ها کمک کند تا با یکپارچه کردن اطلاعات مشتریان خود، تمامی فرایندهای کسب و کار مانند فروش و بازاریابی، همکاری بین تیم ها و … را بهبود بخشند. نرم افزار کاواک به عنوان بهترین راهکار یکپارچه سازی فرآیندهای سازمانی و نرم افزاری ماژولار با قابلیت توسعه و سفارشی سازی فرآیندهای سازمانی، علاوه بر بهبود و افزایش کارایی تیم فروش کسب و کارها، زمینه ای برای آغاز تحول دیجیتال در کسب و کارها است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =