نشت آب از جا پودری لباسشویی

در مقاله های پیش بیان کردیم که تمیز بودن جا پودری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر بر اساس دلایلی مانند لباس های زیپ دار، دکمه دار و … بگیرد به علت مسدودیت، باعث کثیف شسته شدن لباس ها می شود و خرابی های دیگری را به بار می آورد و اما در این محتوا می خواهیم در مورد علت خروج آب از جا پودری ماشین لباسشویی صحبت کنیم. دلیل های زیادی می تواند جود داشته باشد تا این اتفاق رخ بدهد حتی این مشکل پیش آمده است که بار ها در منزل شاهد چنین صحنه ای بوده اید. نشت آب از این قسمت را باهم بررسی می کنیم تا بیشتر در این باره بدانید و اطلاعاتتان را در این حیطه بالا ببرید.

بی شک ماشین لباسشویی، از جمله وسیله های برقی مهمی بوده که در همه خانه ها وجود دارد و به عبارتی دیگر نیاز هر خانه ای است ولی در این جا بحث یکی از ابزار ها و قطعات اصولی آن به نام جا پودری می باشد که هرزگاهی باعث سرازیر شدن آب از آن می شود. تا این حد که اگر خرابی پیش بیاید، کل عملکرد سیستم بهم می ریزد و شستن لباس ها مختل می شود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانید نگهداری از چنین قطعاتی سبب می شود تا ماشین شما به خوبی و به درستی کار کند و عمر آن طولانی تر باشد. در بخش های بعدی برخی از این موارد را برایتان به صورت جامع و کامل شرح می دهیم تا درک کنید چگونه می توان جلوی چنین حوادث و آسیب هایی را گرفت.

نکات مهم در مورد جا پودری

این قسمت تنها به خاطر ریختن مواد شوینده برای شستن لباس ها اهمیت ندارد، بلکه باید هر چند وقت یک بار با مواد خاصی که می توانید از فروشگاه ها و سوپری ها تهیه نمایید، آن را تمیز کنید چون دائما و به صورت مکرر با آن سر و کار خواهید داشت. منظور از دائما این است که برای نمونه از موادی همچون مواد شیمیایی یا تاید یا خوش بو کننده ها استفاده می کنید و آن ها را درون محفظه یا جایگاه جا پودری می ریزید. این محفظه ممکن است در هر زمان بنا به دلایل اشاره شده، بگیرد و اشکال در سیستم به وجود بیاورد. شاید در ظاهر برای شما یک قطعه ای باشد که اصلا مهم به نظر نیاید اما با خواندن این مقاله بر عکس این موضوع ثابت می شود.

تمام این ها را گفتیم تا به این بحث برسیم که جا پودری بسته به مارک و برند ماشین های لباسشویی ممکن است از ۱ تا ۴ محفظه ای باشند در این صورت:

  1. بخش اول: برای مواقعی است که شستشو در حالت مقدماتی قرار دارد. درصد پودری که در این بخش ریخته می شود نسبت به بخش دوم باید کمی کمتر باشد.
  2. بخش دوم:برای مواقعی است که در حالت شستشوی اصلی قرار دارد.
  3. بخش سوم:برای مواقعی است که می خواهیم مواد شیمیایی مانند نرم کننده ها را در درون آن ها بریزیم.
  4. بخش چهارم:برای مواقعی است که می خواهند مواد رنگی را در درون جا پودری بریزند. ( این حالت کمی استثنایی می باشد به همین دلیل در همه ماشین ها موجود نیست)

آیا تا به حال به این مشکل برخورده اید که محفظه شما بوی نا مطبوعی بدهد؟

شاید جالب باشد بخوانید :

پاسخ مشخص است که وجود کثیفی ها در جایگاه جا پودری طبیعی است و تنها به دو دلیل این مشکل اتفاق می افتد:

  1. خوش بو کننده ها در عین حال که می توانند لباس ها را تمیز نمایند، باعث ایجاد بوی بد نیز می شوند. چگونه؟ اگر میزان و درصد بیش از حدی از آن ها را در درون جایگاه بریزید، پس از پایان یافتن عملیات شستشو این مواد مایع رنگ بر دیواره ها و کناره های جا پودری می مانند و سپس با گذشت زمان رنگ تیره ای به خودشان می گیرند و بوی بد از خودشان می دهند.
  2. همیشه یک اصطلاح کاربردی است که می گویند پیشگیری بهتر از درمان است در این جا هم برای این که مانع این بوی بد شویم، زمانی که جایگاه را از این مواد پر کردیم و سرازیر شدند، با به کارگیری یک دستمال که حالت نرمی دارد دور آن را پاک می کنیم اگر باز هم کثیفی ها باقی مانده بودند، از جرمگیر استفاده کنید.

تمیز کردن جا پودری به چه صورت صحیح می باشد؟

تمیز کردن جا پودری

در مرحله اول باید این وسیله برقی را خاموش و سپس از پریز های آن را از برق بیرون بیاورید تا دچار برق گرفتگی نشوید. در مرحله بعدی باید تا اندازه ای که می دانید جا پودری را از جایگاهش بیرون بکشید زمانی که این کار را کردید، نوبت به این می رسد که دکمه درون این محفظه را فشار دهید و ابعاد و قطعاتش را از هم جدا کنید. با جدا کردن آن ها از هم شروع به تمیز کردن آن ها بکنید. تمیز کردن می تواند به واسطه اسفنج، دستمالی نرم و … باشد. در نهایت آن را بر سر جایش بگذارید.

نتیجه گیری نهایی

اگر با ما تا انتهای محتوا همراه بوده باشید در می یابید که علت های مختلفی سبب خروج آب از جا پودری ماشین لباسشویی می شود. بنابراین در حفظ و نگهداری وسیله برقیتان کوشا باشید و در این گونه مواقع با دانستن این موارد به مراتب اقداماتی را انجام می دهید که نیاز است. جا پودری یکی از قطعات بسیار مهمی است که نباید آن را دست کم بگیریم در غیر این صورت سبب ایجاد بوی بد می شود و حتی من باب این موضوع راه کار ها و ترفند های لازم را هم در اختیارتان قرار دادیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و حواستان باشد که جا پودری شما بستگی به برند دستگاهتان دارد که چند محفظه ای باشد. برای یادگیری بهتر می توانید بر روی لینک هایی که در درون مقاله در اختیارتان قرار داده ایم کلیک نمایید و یا از طریق فرم زیر با نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ در تماس باشید تا مشکلتان حل شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 6 =