نمره دهی در آزمون تافل چگونه است؟

اگر جزء افرادی هستید که در آزمون تافل شرکت کرده اید و حالا نگران نمره و اعلام نتایج آزمون هستید و یا قصد شرکت در آزمون را دارید و می خواهید از نحوه نمره دهی آزمون تافل مطلع شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه نمره دهی در آزمون تافل

به طور کلی آزمون تافل ۱۲۰ نمره است و همانطور که در مقالات قبلی توضیح دادیم این آزمون شامل چهار بخش لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ می باشد که با توجه به نمره ای که در این چهار مهرات کسب خواهی کرد نمره کلی تافل شما تعیین خواهد شد. هر بخش از این چهار مهارت حدود ۳۰نمره از کل آزمون را تشکیل می دهد. یکی از مزایای این آزمون نداشتن نمره منفی است. به این صورت که اگر شما به چند سوال پاسخ اشتباه دهید نمره ای منفی از شما کسر نخواهد شد.

در جدول زیر نحوه نمره دهی در بخش های مختلف این آزمون را به طور کامل توضیح داده ایم.

بخش آزمون

نمره بخش

سطح مهارت زبانی

ریدینگ

۰-۳۰

پیشرفته  (۲۴–۳۰)
بالاتر از سطح متوسط  (۱۸–۲۳)
پایین تر از سطح متوسط  (۴–۱۷)
ضعیف  (۰–۳)

لیسنینگ

۰-۳۰

پیشرفته (۲۲–۳۰)
بالاتر از سطح متوسط  (۱۷–۲۱)
پایین تر از سطح متوسط (۹–۱۶)
ضعیف  (۰–۸)

اسپیکینگ

۰-۳۰

پیشرفته  (۲۵–۳۰)
بالاتر از سطح متوسط  (۲۰–۲۴)
پایین تر از سطح متوسط  (۱۶–۱۹)
مبتدی  (۱۰–۱۵)
ضعیف  (۰–۹)

رایتینگ

۰-۳۰

پیشرفته  (۲۴–۳۰)
بالاتر از سطح متوسط  (۱۷–۲۳)
پایین تر از سطح متوسط  (۱۳–۱۶)
مبتدی  (۷–۱۲)
ضعیف  (۰–۶)

نمره کل (Total Score)

۰-۱۲۰

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چه نمره ای در آزمون تافل مورد تایید است؟

در این آزمون و نحوه نمره دهی آن چیزی به نام نمره قبولی و یا نمره مردودی وجود ندارد اما بطور کلی اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور دارید حداقل نمره مورد نیاز شما ۶۱ است. این کمترین نمره ای است که در یک دانشگاه معمولی در خارج از کشور برای پذیرش مورد قبول است اما به طور میانگین نمره ای که اکثر دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو قبول خواهند کرد نمره بالای ۸۰ است.

آزمون های آزمایشی تافل

یکی از متداول ترین روش ها برای آشنایی با نحوه نمره دهی آزمون تافل شرکت در آزمون های آزمایشی آن است. به این صورت که شما می توانید پیش از شرکت در آزمون اصلی تافل ابتدا برای آشنایی با نمونه سوالات و نحوه نمره دهی  آن در آزمون های آزمایشی تافل که تمامی شرایط آن مشابه آزمون اصلی است شرکت نمائید همچنین هزینه کمتری هم بابت آزمون پرداخت خواهید کرد.

امیدواریم این مقال برای شما عزیزان مفید بوده باش و در آزمون تافل موفق باشید. همچنین شما می توانید برای آمادگی بیشتر در آزمون تافل در کلاس های تدریس خصوصی تافل شرکت نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.