نمک ماشین ظرفشویی و کاربرد آن ها

مصرف نمک به اندازه کافی مشکلی ندارد؛ البته در برخی مواقع توصیه می‌شود تا از آن استفاده نگردد. اما ما می‌خواهیم به معرفی نمکی بپردازیم که استفاده از آن ضروری است و اگر افراد آن را نادیده بگیرند، دچار مشکل می‌شوند. ما در این مطلب می‌خواهیم درباره نمک ماشین ظرفشویی و کاربردهای آن صحبت کنیم و بگوییم که دلیل ضروری بودن استفاده از آن چه می‌باشد؟

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

نمک ماشین ظرفشویی همان کلرید سدیم است با این تفاوت که اندازه‌ای درشت‌تر از نمک خوراکی دارد و دارای خاصیت حل‌شوندگی پایین‌تری نسبت به آن است. در واقع دلیل استفاده از نمک ظرفشویی، جذب و به دام اندختن یون‌های منیزیم و کلسیم آب برای جلوگیری از خراب شدن فیلتر ماشین ظرفشویی بخاطر سختی اب است.

پس چرا باید از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

• از رسوب آهک جلوگیری می‌کند

به عبارتی پرکردن نمک ماشین ظرفشویی می‌تواند منجر به تجمع کمتر رسوب آهک در دستگاه شود و آب را هنگام جاری شدن به داخل محفظه تمیز کردن، نرم می‌کند؛ اینکار در مجموع باعث عملکرد بهتر ماشین و کمتر شدن احتمال خرابی سایر قطعات می‌شود. حتما دقت داشته باشید اگر از نمک نامرغوب استفاده کنید ممکن است دستگاه شما خراب شود و به تعمیرکار ظرفشویی بوش نیاز پیدا کنید.

• دیگر جای لکه بر روی ظروف وجود ندارد

لکه ها بدون استفاده از نمک ماشین ظرفشویی می‌توانند به یک مشکل همیشگی تبدیل شوند و این علائم ممکن است زمانی ایجاد شود که آب مصرفی منطقه از سختی بالایی برخوردار باشد؛ در این صورت کارایی مواد شوینده کاهش می‌یابد. از آنجایی که نمک ماشین ظرفشویی به طور موثر آب را نرم می‌کند، رسوبات سنگین آهک در ماشین ظرفشویی جمع نشده و در نتیجه به تمیزتر شدن ظروف کمک می‌کند.

ماشین ظرفشویی به چه میزان نمک نیاز دارد؟

برای پاسخ به این سوال میتوان گفت هر برندی یک نشانه خاصی برای اطلاع‌رسانی میزان کم بودن نمک ماشین ظرفشویی دارد که برای شناخت آن لازم است به بروشور دستگاه مراجعه و آن علامت را بشناسیم. پس از پیدا کردن علامت نشان‌دهنده میزان نمک ظرفشویی اگر به صورت چشمک زن قرمز باشد و یا اصلا روشن نشود یعنی دستگاه نیاز به ۱ کیلوگرم نمک دارد.

البته اگر برای بار اول نمک میریزید، تاکید می‌کنیم اگر اولین بار است که از نمک ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید بهتر آن را با ۲ لیوان آب به داخل محفظه بریزید. همچنین توصیه می‌کنیم که سطح نمک تقریباً ۱ سانتی‌متر زیر لبه‌ای که درپوش پیچ می‌شود، درنظر بگیرید تا دستگاه بیش از حد پر نشود.

نمک ماشین ظرفشویی را در کجا باید بریزیم؟

• برای اطمینان از محل محفظه نمک ابتدا به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید اما در اکثر مواقع برای افزودن نمک ماشین ظرفشویی لازم است قفسه پایینی ماشین ظرفشویی را بردارید تا مخزن نمک نمایان شود. برای انجام کار باید قفسه پایینی را کاملا بیرون بکشید و در برخی موارد ممکن است، لازم باشد آن را کمی بالا بیاورید تا از غلتک هایش جدا شود. بعد از بیرون آوردن قفسه شما باید محفظه مربوط به نمک ماشین ظرفشویی خود را بیابید که اگر آن را نمی‌بینید، ممکن است نشان‌دهنده این باشد که ماشین ظرفشویی شما از این قابلیت برخوردار نیست.

• درپوش را باز کنید و آب را بررسی کنید؛ به این نکته توجه کنید که پس از هر بار استفاده باید درپوش، محکم بسته شود. اگر اولین بار است که از دستگاه خود استفاده می کنید، باید نمک را به همراه آب بریزید و بعد از آن دیگر محفظه مربوط به محل نمک نیازی به پر کردن نمک به همراه آب نخواهد داشت.

• کافیست تا نمک را درون محفظه بریزید و برای بهتر انجام شدن کار می‌توانید از قیف استفاده کنید؛ چراکه قیف باعث می‌شود تا از ریختن نمک اضافی به اطراف جلوگیری شود. برای اینکار کافیست تا قیف را بالای محفظه مربوط به نمک نگه داشته و نمک را بریزید.

• حال نمک‌های اضافی را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا از مخلوط شدن آن در هنگام شستشوی ظرف‌ها جلوگیری شود چراکه ممکن است ظرف‌ها کمی کثیف یا شور باشند. این هم بدانید که نمک استفاده شده در ماشین ظرفشویی، هرگز به ظروف شما برخورد نمی کند، زیرا فقط در خود دستگاه باقی می‌ماند.

• حال درپوش را محکم ببندید و قفسه را در جای خود قرار دهید.

اکنون با نمک ماشین ظرفشویی و کاربرد آن ها آشنا هستید….

ما سعی کردیم تا نکات مهم مربوط به شما را بیان کنیم اما خوب است، عادت کنید که سطح نمک را به طور مرتب (یعنی یک بار در ماه) چک کنید و مطمئن شوید که مخزن نمک همیشه پر است. نمایندگی تعمیر بوش ۲۴ علاوه بر خدمات تعمیر، خدمات سرویس و فروش نمک ماشین ظرفشویی را ارائه می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 8 =