نکاتی برای طراحی وب سایت املاک مسکن

امروزه طراحی سایت املاک با استقبال زیادی رو به رو شده است. تعداد زیادی از املاک های مسکن توانستند از طریق وب سایت ها به درآمد بسیار زیادی برسند. تمایل مردم به پیدا کردن هر چیزی از طریق وب سایت باعث شده است تا کسب و کارهای آنلاین رونق بسیار زیادی پیدا کنند. امروزه هر کسی برای پیدا کردن خانه در اینترنت و از طریق وب سایت مختلف به جستجو می پردازد. تعداد وب سایت هایی که در آنها آگهی های مسکن وجود دارد بسیار زیاد شده است. این که مردم می توانند در مدت زمان کمتری به فایل های بسیار زیادی دست پیدا کنند باعث شده تا بیشتر به سمت گشت و گذار از طریق سایت بروند. هر کسی می تواند تنها از طریق یک تلفن همراه هوشمند و یک اینترنت وارد سایت شود و موارد زیادی از ملک را برای خرید و فروش و یا رهن و اجاره یا موارد دیگر ببیند.

دیگر نیازی نیست تا برای این که خانه ای پیدا کنیم از این بنگاه به آن بنگاه برویم. بخش زیادی از زمان در مسیر تلف می شد. اما امروز می توان از دور به این فایل ها دسترسی پیدا کرد و با دیدن تنها بهترین موارد موجود با توجه به شرایط ما به املاک یا فروشنده ملک مراجعه نمود. نکات زیادی برای طراحی سایت حرفه ای در این زمینه وجود دارد. در ادامه قابلیت های مهم را برای این وب سایت را بررسی می نماییم.

ساختار منعطف

ریسپانسیو
ساختار منعطف یا واکنش گرا از مهم ترین قابلیت هایی است که این وب سایت ها باید داشته باشند. چرا که بیشتر بازدید کنندگان از طریق تلفن همراه هستند و ساختار سایت باید در صفحات نمایش کوچک به درستی و خوب اجرا شود. داشتن یک ساختار طراحی سایت ریسپانسیو باعث می شود تا سایت شما در هر دستگاه هوشمندی با هر صفحه نمایشی که قابلیت وب گردی داشته باشد به درستی اجرا گردد. امروزه یکی از پایه ای ترین قابلیت هایی که هر سایتی باید داشته باشد همین ریسپانسیو بودن است. سایت های غیر ریسپانسیو برای مخاطبان ارزشی ندارند. اگر بازدید کننده ای وارد سایت شود و با یک ساختار قدیمی و بد مواجه شود به سرعت وب سایت شما را ترک می نماید. به همین جهت باید از این ساختار در سایت خود استفاده نمایید.

قابلیت درج فایل های مسکن

جستجو
اولین چیزی که باید در سایت شما باشد آگهی های ملک و املاک است. بدیهی است که هدف ورود مخاطب به سایت نیز یافتن و مشاهده همین موارد می باشد. تمام فایل های مسکن در زمینه های مختلف باید در وب سایت شما بارگزاری گردند. کاربران با ورود به صفحات آگهی می توانند جدید ترین آگهی های ملک را مشاهده نمایند. همچنین قابلیت مقایسه در بین آنها وجود دارد و پس از بررسی و مورد پسند واقع شدن یک آگهی با شما تماس می گیرند. همچنین آگهی ها باید یک گالری تصویر داشته باشند. طبیعی است که تصاویر مختلفی از زوایای متعدد باید از یک ملک گرفته شود و در صفحه مخصوص به آگهی آن فایل قرار داده شود تا مخاطبان بهتر بتوانند انتخاب نمایند. تصاویر کمک می کند تا مخاطب بتواند بهتر از طریق سایت شما مقایسه و انتخاب نماید.

ثبت آگهی توسط دیگران

آگهی مسکنهر املاک مسکنی ممکن است تنها فایل های محدودی داشته باشد. هر چه فایل های شما بیشتر شود تعداد مراجعه به سایت نیز افزایش می یابد. به این ترتیب می توانید بیشتر و بیشتر دیده شوید و سایت شما به یک پاتوق خوب برای املاک تبدیل خواهد شد. همچنین می توانید بابت این که دیگران آگهی شان را در سایت ثبت نمایند مبلغی دریافت نمایید و از این طریق نیز درآمدی کسب کنید.

جستجوی پیشرفته

جستجواز مهم ترین قابلیت های این وب سایت ها جستجوی حرفه ای می باشد. طبیعی است که هیچ کس نمی تواند از بین فایل های بسیار متعدد که در منطقه های گوناگون و با قیمت های مختلف هستند چیزی پیدا کند. در این صورت کاربران سر در گم می شود. فایل های شما باید بستگی به اجاره ای یا خرید و فروش و موارد دیگر دسته بندی شود. با انتخاب این گزینه مخاطب تنها آگهی هایی در این زمینه را می بیند.

همچنین باید بتواند انتخاب کند که ملک مورد نظر او در چه منطقه ای باشد. با انتخاب این گزینه تنها فایل هایی که برای اجاره یا خرید در آن منطقه هستند برای او به نمایش در می آیند.

در نهایت باید بتواند محدوده قیمت را نیز انتخاب کند. قیمت همیشه مهم ترین است. پس از انتخاب محدوده قیمتی که کاربر برای انتخاب ملک در نظر دارد تنها فایل های مناسب با او در آن زمینه ها و منطقه با قیمت موردنظر فیلتر شده و به او نشان داده می شوند.

البته می توانید قابلیت های مختلف را نیز درج نمایید تا مخاطب آنها را نیز به جستجوی خود اضافه نماید. به طور مثال ممکن است برای کاربری مهم باشد که ملکی که انتخاب می کند چند اتاق خواب داشته باشد. همچنین شاید برای کسی مهم باشد که سرویس بهداشتی فرنگی و یا قابلیت های دیگر مانند استخر و موارد گوناگون در ملک او موجود باشد. با انتخاب این گزینه ها بهترین فایل ها با این ویژگی ها برایش به نمایش در می آیند.

ابزار چت آنلاین

چت آنلاینامروزه مکالمات نیز به سمت آنلاین رفته اند. در بسیاری از وب سایت ها آیکن چت آنلاین در پایین وب سایت دیده می شود. بسیاری از مجموعه های حرفه ای یک اپراتور آنلاین برای چت با مشتریان اختصاص می دهند. از این طریق می توان مشاوره خوبی به مشتریان داد. تجربه نشان می دهد که بسیاری از بازدید کنندگان و کاربران وب سایت های اینترنتی به چت آنلاین علاقه بیشتری نشان می دهند. آنها ترجیح می دهند تا از این طریق به سوالاتشان پاسخ داده شود. به همین جهت استفاده از این ابزار می تواند منجر به افزایش مشتری بسیاری از مجموعه ها گردد. چت آنلاین همچنین مجموعه شما را حرفه ای تر نشان می دهد. این که کارشناسی را تنها برای پاسخ گویی به سوالات مشتریان از طریق سایت اختصاص داده اید نشان می دهد که شما یک مجموعه حرفه ای هستید و برای مشتریان خود ارزش زیادی قائلید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =