نکاتی برای مراقبت بیشتر از پوست

داشتن پوستی زیبا برای همه ما مانند رویاست. پوست یکی از قسمت های مهم بدن است. قسمتی که سرتا سر بدن را پوشانده است. پوست زیبا در زیباتر بودن هرچه بیشتر چهره ما نیز تاثیرگذار است. برخی از مراقبت های ساده به ما کمک می کند که همیشه پوستی جوان و شاداب داشته باشیم. در ادامه برخی از این نکات مراقبتی را مرور می کنیم.

 

از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید

پوست ما در طول روز ممکن است با اشعه های مختلف نوری مواجه باشد. بسیاری از این اشعه های نوری برای پوست ما مضر هستند. به طور مثال بسیاری از اشعه هایی که از خورشید تابیده می شود برای پوست مفید نیستند. باید این اشعه ها را فیلتر کنیم. به خصوص با سوراخ شدن لایه اوزون این اشعه های مضر بیشتر به پوست ما تابیده می شوند. لازم است از محصولاتی استفاده کنیم که پوست ما را در برابر اشعه های مضر محافظت نماید. کرم های ضدآفتاب انتخاب خیلی خوبی برای محافظت از پوست در برابر آفتاب و خورشید هستند. برندهای ایرانی و خارجی زیادی را می توانید پیدا کنید که ضدآفتاب های مختلف تولید می کنند. بهتر است این محصولات را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنیم. به طور مثال خرید یک ضدآفتاب که برای پوست نرمال مفید است برای افرادی خوب است که نه پوست خیلی خشک و نه خیلی چرب دارند. فاکتور دیگری که در مورد این کرم ها وجود دارد فیلترهای آنهاست. Spf 50  و ۶۰ و موارد دیگر را بر روی این محصولات می بینید. هر چه این عدد بیشتر باشد یعنی لایه محافظتی ایجاد شده قوی تر است. به طور مثال کرم ضدآفتاب سینره spf60 یک کرم ایرانی باکیفیت برای پوست های نرمال است. این کرم دارای لایه حفاظتی خیلی خوبی بر روی پوست است.

 

از لوازم آرایشی مرغوب استفاده کنید

بسیاری از ما در طول روز از مواد آرایشی استفاده می کنیم. مواد آرایشی که ممکن است ساعت ها بر روی صورت ما باقی بماند. استفاده از برندهای باکیفیت این محصولات آسیب کمتری به پوست می رساند. اگر از افرادی هستید که مدام آرایش می کنید توصیه می شود که از محصولات درجه یک و متناسب با پوست خود استفاده کنید. به طور مثال اگر پوست شما چرب است بهتر است از کرم پودری استفاده کنید که فاقد چربی باشد. با این کار پوست شما بیش از حد چرب نمی شود. بدین صورت از ایجاد جوش و آکنه های پوستی پیشگیری می شود. محصولات آرایشی این روزها پیشرفت زیادی داشته اند. با توجه به انواع پوستی مختلف لوازم آرایش مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید.

 

هرگز با آرایش نخوابید

بهتر است صورت خود را هر زمان که می توانید از آرایش پاک کنید. اگر از صبح تا عصر مواد آرایشی روی صورت شماست بهتر است پس از بازگشت به خانه صورت خود را بشویید. به پوست خود اجازه دهید کمی نفس بکشد. هنگامی که مواد آرایشی روی صورت هستند پوست شما نمی توانند خوب اکسیژن رسانی کند. بدین ترتیب منافذ پوست بسته می شود و احتمال عارضه های پوستی افزایش پیدا می کند. و توصیه بعدی این که هرگز با آرایش نخوابید. خوابیدن در حالتی که مواد آرایشی روی چهره تان است بدترین کاری است که می توانید با پوست خود انجام دهید. حتما قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید.

 

با توجه به پوست خود از شوینده مناسب استفاده کنید

از پاک کننده ها برای زدودن آلودگی ها از روی پوست استفاده نمایید. در انتخاب این محصولات نیز دقت کنید. با توجه به پوست خود شوینده مناسب را انتخاب کنید. همچنین از پاک کننده ها و شوینده هایی استفاده کنید که کمی هم به پوست شما مواد مغذی برسانند. اگر به دنبال یک برند خوب می گردید می توانید کامان را انتخاب کنید. این برند معتبر محصولات بسیار عالی در این زمینه عرضه کرده است. محصولاتی با قدرت پاک کنندگی عالی و حاوی مواد مغذی پوست. به طور مثال ژل شستشوی صورت کامان پوست معمولی یک پاک کننده خوب برای افرادی با پوست نه خیلی چرب و نه خیلی خشک است. این محصول برای پاک کردن آرایش و سایر آلودگی ها از روی پوست مفید است.

 

از آبرسان ها استفاده کنید

استفاده از محصولات آبرسان پوست شما را شاداب و جوان نگاه می دارد. محصولات آبرسان این روزها بیشتر تولید می شوند و کیفیت بهتری نسبت به پیش دارند. می توانید با توجه به نوع و نیاز پوست خود از این محصولات استفاده نمایید.

 

از ژل آلوئه ورا استفاده کنید

یکی از بهترین های طبیعی برای پوست آلوئه وراست. همه ما می دانیم که این گیاه برای پوست چقدر مفید است. این گیاه را می توانید به راحتی در بسیاری از عطاری ها پیدا کنید. کافی است ژل داخل آلوئه ورا را بر روی پوست خود بگذارید. مواد مغذی آلوئه ورا به راحتی جذب پوست شما می شود و پوست شما را شاداب و جوان نگاه می دارد.

 

از ماسک استفاده کنید

با توجه به انواع پوستی مختلف ماسک های متنوع و زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید. ماسک هایی که به صورت صنعتی در بازار هستند و ماسک هایی که می توانید حتی خود در خانه بسازید. این ماسک ها مواد مغذی و بسیار خوبی به پوست می رسانند. بدین صورت باعث می شوند که همیشه پوست خوب و شادابی داشته باشید.

 

از لایه بردار استفاده کنید

پوست ما همیشه در حال بازسازی است. سلول های جدید و نو مرتب با سلول های قدیمی جایگزین می شوند. هنگامی که لایه برداری انجام می دهید در این زمینه کمک زیادی به پوست خود می کنید. لایه قدیمی پوست از بین می رود. بدین صورت پوست شما جوان تر و تازه تر باقی می ماند. لایه بردارها نیز با توجه به انواع پوستی مختلف وجود دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 6 =