نکاتی که حین سفارش طراحی سایت باید توجه کنید

عصر کنونی به عصر دیجیتال معروف است چرا که بشر برای رفع کوچکترین نیازهای خود نیز اقدام به دریافت کمک از اینترنت و فضای مجازی میکند. از طرفی دیگر روزانه بر تعداد کسب و کارهایی که در اینترنت فعالیت می‌کنند افزوده شده و بازار از حالت رقابت سنتی خارج می‌شود. پیش از این رقابت‌ها به صورت منطقه ای صورت می‌پذیرفت و هر کسب و کاری با دیگر رقبای خود در منطقه ای که دارای فروشگاه بود رقابت می‌کردند. اینترنت شرایطی را فراهم کرده است که شما با تمامی‌افرادی که هم صنف هستید رقابت کنید.

بنابراین می‌توان گفت برقراری ارتباط گسترده با مخاطب و رقابت در سطح جهانی می‌تواند افزایش اعتبار، ارتقا بازدید، افزایش کسب درآمد و رونق کسب و کار را نیز به همراه داشته باشد. دریافت این مزایا در گرو وب سایتی است که برای کسب و کار خود طراحی کرده اید. اگر تصمیم به سفارش طراحی سایت گرفته اید بهتر است با شرایط بستن قرارداد با شرکت‌های طراحی سایت آشنایی داشته باشید.

راهنمای سفارش طراحی سایت

اولین نکته در مورد شروع فرایند طراحی سایت انتخاب نوع وب سایت است. وب سایتی که قرار است برای شما طراحی شود یک طراحی سایت فروشگاهی است یا شرکتی؟ محصولی به فروش می‌رسانید و یا اینکه به ارائه خدمات می‌پردازید؟ در حالت کلی وب سایت‌ها به دو صورت مختلف طراحی می‌شوند. وب سایت شما می‌تواند به صورت کاملا اختصاصی و با کدنویسی طراحی شود و یا اینکه از طریق وردپرس سایت خود را طراحی کنید.

در ابتدا مشخص کنید سایت اختصای می‌خواهید و یا وردپرسی. در نظر داشته باشید این دو سایت از نظر قیمت تفاوت بسیار زیادی دارند. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که نیازی به امکانات خاص در وب سایت خود ندارید از طراحی سایت با وردپرس استفاده کنید. برخی از امکانات توسط کدنویسی اضافه بر روی وب سایت‌های وردپرسی قابل پیاده سازی هستند.

شاید جالب باشد بخوانید :

در زمینه سفارش طراحی سایت در نظر داشته باشید که وب سایت شما باید از نظر بصری و محتوا و همچنین از نظر فنی کاملا ایده آل باشد. همچنین امکانات اولیه مانند چت آنلاین، پشتیبانی آنلاین، راه‌های ارتباطی، طراحی UI و UX و … به طور کامل در وب سایت رعایت شده باشد. مواردی که بیان شد نیازهای اولیه یک وب سایت می‌باشد برای داشتن آن‌ها نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.

نکات مهم پیش از اینکه سایت خود را سفارش دهید

یکی از مهم ترین نکات پیش از شروع طراحی سایت، تعیین اهداف و مشخص کردن مخاطبان است. وب سایت را به چه منظوری راه اندازی می‌کنید؟ هدف شما تماس کاربر است و یا ثبت سفارش؟ مشخص کردن هدف باعث می‌شود که نحوه دسترسی کاربر به سایت را نیز طرح ریزی کنید. بدین صورت که کاربر با مراجعه به سایت سردرگم نشود و به راحتی بتواند به هدف خود از وارد شدن به سایت دست پیدا کند.

طراحی سایت یک پروژه بلند مدت است و مانند هر پروژه دیگری ممکن است به مشکلاتی برخورد کند و در نتیجه نیاز به بررسی و تصحیح داشته باشد. بنابراین شرکتی را انتخاب کنید که دارای پشتیبانی باشد. بسیاری از شرکت‌ها پس از طراحی و تحویل سایت دیگر پشتیبانی ارائه نمی‌دهند.

از دیگر نکات مهم در زمینه سفارش طراحی سایت انتخاب لوگو و نام سایت است. وب سایت بر اساس لوگو شما طراحی می‌شود. در واقع می‌توان گفت اگر طراح سایت شما باتجربه باشد پیش از شروع طراحی سایت در ابتدا درخواست لوگو می‌دهد. چرا که طراحی بخش‌های مختلف سایت و انتخاب نوع رنگبندی کاملا به لوگو وابسته است.

می‌دانید که طراحی سایت به تنهایی کافی نیست و می‌بایست ماه‌ها تلاش کرد تا سایت به نتایج برتر گوگل دست پیدا کند. بدین طریق می‌توان به تعداد مشتریان بی نهایتی دست پیدا کرد. برخلاف تصور عموم سئو سایت از همان روزهای ابتدایی طراحی سایت شروع می‌شود. این نکته در گرو تجربه طراح سایت شماست. بسیاری از نکات طراحی بر اثر تجربه کاری بدست می‌آید. بسیاری از طراحان تازه کار در مورد طراحی سایت بر اساس اصول سئو اطلاعاتی ندارند و ممکن است وب سایت شما به سختی به نتایج برتر دست پیدا کند. بنابراین در انتخاب شرکت طراح دقت لازم را داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.