نکات مهم در بازسازی ساختمان قدیمی

این روزها خرید ویلا نسبت به گذشته بسیار طرفدار پیدا کرده است. به همین خاطر افرادی که توانایی خرید ویلاهای جدید و نو را ندارد، اقدام به خرید ویلای قدیمی می‌کنند و با رفع مشکلات و اقدامات بازسازی فضای ویلا را دوست‌داشتنی‌تر می‌کنند. در واقع با انجام تاسیسات از یک ویلایی شیک و جذاب لذت می‌برند؛ در حالی که هزینه کمتری برای خرید پرداخت کردند. البته نکته ای که اهمیت دارد این است که میزان خرابی و فرسودگی ویلای قدیمی چقدر است و برای بازسازی آن چه مقدار هزینه نیاز است؟

بازسازی به دلایل مختلفی مانند از مد افتادن نما، میزان فرسودگی و خرابی بستگی دارد و هر چقدر تعمیرات بیشتری نیاز داشته باشند، صاحبان ویلا باید هزینه زیادی بپردازند. نکته دیگری که در رابطه با بازسازی نما بسیار اهمیت دارد، انتخاب مصالح ساختمانی است. نوع مصالح ساختمانی باید با نوع آب و هوای منطقه انتخاب شود تا خیلی زود دوباره مشکلات بازسازی رخ ندهد.

بازسازی دکوراسیون داخلی ویلا

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است. چرا که افراد بیشتری وقت خود را داخل خانه سپری می‌کنند. از طرفی بازسازی دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی و ظاهر ویلا دارد و باعث می‌شود یک فضای بی‌روح و خسته‌کننده به یک فضای زیبا و دلربا تبدیل شود. اقدامات مختلفی به بازسازی دکوراسیون داخلی مربوط می‌شود؛ مانند رنگ آمیزی دیوار و سقف بازسازی آشپزخانه، خرید وسایل جدید مطابق با دکوراسیون انتخابی. این عوامل کمک می‌کنند محیط داخلی ساختمان با یکدیگر هماهنگی داشته باشد و دیگر خبری از فضای کهنه، قدیمی و خسته‌کننده نباشد.

البته انتخاب نوع طراحی دکوراسیون کاملاً به سلیقه شخصی مربوط می‌شود.

 

بازسازی استخر، جکوزی و آبنما:

بازسازی استخر، جکوزی و آبنما یکی از اقدامات مهم بازسازی خانه های ویلایی است. از آنجا که آب تنی یکی از سرگرمی‌های لذت بخش در هر سن و سالی است، وجود یک استخر در فضای ویلا جذابیت آن را دو چندان می‌کند. البته بازسازی استخر یا جکوزی به هزینه و بودجه در دست شما بستگی دارد و غیر از بازسازی باید سالانه هزینه‌ای برای نگهداری آن در نظر داشته باشید. همچنین هر چقدر ابعاد استخر بزرگ‌تر هزینه های مربوط به آن بیشتر خواهد بود.

حین اقدامات بازسازی باید سیستم لوله کشی و تخلیه استخر به خوبی دقت کنید تا هنگام استفاده از آن مشکلاتی مانند نشتی یا نم زدگی رخ ندهد. پس یک برنامه دقیق داشته باشید و حتما از پیمانکار حرفه‌ای در زمینه استخر و  جکوزی کمک بگیرید.

همچنین وجود آبنماها به نمای ساختمان ویلا زیبایی خاصی می‌بخشد و باعث ایجاد فضای آرامش‌بخشی در داخل یا خارج ساختمان می‌شود. پس اگر آبنمایی در ویلا وجود دارد، برای راه‌اندازی آن حتما اقدام کنید. در صورت تعمیر و راه اندازی آبنما، مطمنئا از تاثیرگذاری آن شگفت زده خواهید شد.

بازسازی سقف ویلای کلنگی

بازسازی ویلاهای کلنگی شامل اقدامات بسیار گسترده‌ای است که مهم‌ترین قسمت برنامه‌ریزی ان افزایش ایمنی بنما می‌باشد. هر چقدر قدمت و سال ساخت ویلا کلنگی بیشتر باشد، حساسیت اجرای برنامه بازسازی دوچندان می‌شود توجه داشته باشید برای بازسازی سقف ویلاها باید نکات ایمنی خاصی رعایت شود که در صورت عدم رعایت احتمال تخریب کامل ساختمان وجود دارد. ابتدا آسیب‌ها و فرسودگی‌ها نما باید یافت شود، سپس طراحی داخلی و دکوراسیون خانه صورت می‌گیرد.

نکاتی که برای بازسازی ویلای زیبا و در عین حال اقتصادی باید به آنها توجه کرد:

همانطور که قبلا ذکر شد برنامه ریزی موثر،کلید نوسازی موثر است.

۱- بازسازی کف

۲- بازسازی حمام

۳- نور محیط

۴-بازسازی آشپزخانه و انبار

استفاده از آشپزخانه با حداکثر ظرفیت می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات ذخیره‌سازی خود را به حداقل برسانید.

 

۵-تاثیر رنگ آمیزی بر روی روشنایی محیط

امروزه تمایل به مدرنیته کردن ساختمان و ویلاها نیاز به استفاده از پالت رنگ مینیمالیستی مانند رنگ های سفید و خنثی و خاکی را افزایش داده است. اما همه افراد تمایل به استفاده از یک رنگ در سراسر ویلای خود را ندارند و مایلند هر اتاق یا هر دیوار به رنگ دلخواه‌شان رنگ شود. به عنوان مثال فضای مطالعه از رنگ های خنثی و فضای رسمی داخل خانه از پالت رنگی تیره تری استفاده شود.

در بحث رنگ آمیزی فضا تنها رنگ دیوارها مطرح نیست و می توان به رنگ کفپوش ها نیز اهمیت داد.تا به یک هماهنگی یکنواختی رسید..

وقتی نوبت به نمای بیرونی می‌رسد، خانه‌تان را با رنگ‌های سفید، خاکستری ملایم و شاید رنگ‌های پاستلی به زیبایی نما کمک کند. استفاده از این پالت یک راه عالی برای تازه کردن طراحی ویلاهای کلاسیک و در عین حال ارزش افزوده به ملک شما است.

۶- درب را فراموش نکنید

اولین برداشت از خانه شما درب خانه شماست. اگر نمی توانید درب را به طور کامل عوض کنید و اگر درب فعلی شما وضعیت خوبی دارد، باید حتما درب خود را دوباره رنگ آمیزی کنید. درهای شما همچنین می توانند بر نور اتاق شما نیز تأثیر بگذارند، و شما می توانید از این تکنیک عالی طراحی داخلی بهره‌مند شوید یعنی همان رنگ اما ۵۰ درصد روشن‌تر. یک سایه بیش از حد می تواند بر یک فضا غلبه کند. بنابراین، هنگام بازسازی با بودجه، اگر درب منزل خود را مجدداً رنگ آمیزی می کنید، سعی کنید از سایه های مختلف با توجه به غلظت نور در خانه خود استفاده کنید تا روشنایی خانه خود را آنطور که می خواهید بهینه کنید.

۷-بودجه بندی

از آنجایی که می خواهید خانه خود را به لحاظ اقتصادی بازسازی کنید، تصمیم گیری در مورد نیازها/محدودیت و کل هزینه ها برای شما مهم است. مهم است که در بودجه بندی به یاد داشته باشید که نمی توانید بودجه خود را بیش از حد تخمین بزنید،و آن را دست کم بگیرید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 12 =