نکات مهم در زمینه خرید انواع شیر گیوتینی

شیر گیوتینی چگونه کار می کند؟

شیر گیوتینی اغلب به صورت دستی باز و بسته می شود. با این حال، قابلیت عملکرد خودکار نیز وجود دارد. این امکان نیازمند یک فرآیند است. در طی فرآیند اتوماسیون شیر گیوتین، یک محرک بر روی شیر نصب می شود که امکان باز و بسته شدن خودکار شیر را فراهم می کند. بنابراین به دلیل ایجاد این نوع عملکرد می توان از شیر گیوتین حتی برای کنترل سیالات جامد یا گل مانند استفاده کرد. به همین دلیل این مدل از شیرآلات اغلب در ابتدای میکسرها استفاده می شود.

ترکیبات شیر ​​گیوتینی چیست؟

شیر گیوتین از بدنه و دیسک، نشیمنگاه، حلقه نشیمنگاه، ساقه، محرک، پکینگ، اورینگ و مهره تشکیل شده است و این اجزا با توجه به فشار کار، دما و نوع سیال متفاوت هستند. در این مدل از شیرها بدنه به روش ریخته گری تولید می شود و از فولاد، چدن، استیل و برنز آلومینیوم در مدل های ویفری و لگ ساخته می شود و پس از قالب گیری و ذوب بدنه، عملیات حرارتی، تراشکاری و پرداخت انجام می شود.

دیسک شیر گیوتینی اغلب از فولاد و فولاد با روکش کرم و آلومینیوم برنزی به دلیل تماس با سیال ساخته می شود که مقاومت بالایی در برابر سایش و خوردگی دارند.

شفت یا ساقه نیز از فولاد ساخته شده و رزوه های آن تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند تا در برابر سایش و فشار مقاوم باشند.

شاید جالب باشد بخوانید :

نشیمن و رینگ نشیمن این شیر در انواع استیل، لاستیکی، تفلون و برنزی با توجه به نوع سیال، فشار و حرارت قابل تولید و مونتاژ می باشد.

کاربرد شیر گیوتینی چیست؟

انواع شیرهای گیوتینی در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 • کانال های آب
  مصارف کشاورزی
  فاضلاب
  سد و نیروگاه
  صنایع غذایی
  صنایع دارویی
  صنایع شیمیایی
  کارخانه های فولاد و سیمان
  کارخانجات مقوا و خمیر کاغذ
  پتروشیمی و پالایشگاه

انواع شیر گیوتین چیست؟

قبل از خرید شیر گیوتینی بهتر است با انواع آن آشنا شوید. شیر گیوتین را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد که در زیر به هر دسته می پردازیم.

 1. انواع شیرهای گیوتینی با توجه به نوع اتصال

شیر گیوتینی با توجه به نوع اتصال به دو نوع ویفر و لگ تقسیم می شود. تفاوت این دو نوع شیر گیوتینی در این است که اولاً ضخامت مدل لگ نسبت ویفر کمی بیشتر است. دوم اینکه تعداد سوراخ های مدل ویفر کمتر از مدل لگ است و در نهایت شکل بدنه مدل لگ با شکل بدنه ویفر متفاوت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یازده =