نکات مهم در نصب کولر گازی

اگر شما کولر گازی خریداری کرده‌اید و قصد نصب آن را دارید می توانید نصب کولرگازی خود را به متخصصان تهران سرویس بسپارید و با خیال راحت از کولر گازی خود استفاده کنید.
اگر هم می خواهید خودتان نصب کولر گازی را انجام دهید، پس این مقاله را مطالعه کنید.
نکات مهم در نصب کولر گازی

اگر شما کولر آبی دارید و قصد دارید در کنار کولر آبی یک مدل کولر گازی را نصب کنید، پس بهتر است اصلا این مقاله آمورشی را مطالعه نکنید و برای نصب هیچ اقدامی‌نکنید. اصلا کار درستی نیست که در کنار کولرهای گازی که یک سیستم تهویه مطبوع است، یک نوع کولر آبی نیز نصب شود.
اما چرا؟ خب مشخص است چرا که کولر گازی رطوبت و دمای محیط را کنترل می‌کند. این در حالی است که کولر آبی محیط را مرطوب می‌کند. پس هر چقدر هر دو کولر وظایف خود را به خوبی انجام دهند اما باز بی فایده است.
خب همه می‌دانیم که کولرهای گازی یونیت داخلی و خارجی دارد و برای نصب آنها باید به صورت جداگانه هر یونیت را نصب کرد.
نصب کولر گازی یونیت داخلی
اول از هر چیزی باید محلی مناسبی برای نصب پیدا کنید چرا که در دکوراسیون منزل نباید مشکلی رخ دهد. همچنین کولر باید بتواند به بیشتر فضای ساختمان دسترسی داشته باشد تا هوای خنک را هدایت کند.
پنل را باید به صورت افقی نصب کنید. اما باید دو نکته را در نظر بگیرید. یکی اینکه جنس دیوار باید محکم باشد تا تحمل کولر گازی را داشته باشد. نکته دوم این است که برای سوراخ کاری جای کولر گازی باید شیب دار باشد.(کمی‌به سمت بیرون باشد)
طوری دستگاه را نصب کنید که برای تعمیر و سرویس کاری مشکلی رخ ندهد.
به آب لوله خارجی کولر دقت کنید تا نشتی وجود نداشته باشد. این موضوع بسیار مهم است که لوله تخلیه کولر باید به صورت شیب دار باشد چرا که رطوبت را می‌گیرد و برای تخلیه لازم است که کولر شیب مناسبی برای خروج رطوبت بدست آمده داشته باشد.
نصب کولر گازی یونیت خارجی
نکات مهم در نصب کولر گازی
اگر در کنار محل نصب یونیت دستگاه دیگری قرار گرفت باید حتما بین دستگاه و کولر ۸۰ سانتی متر بیشتر فاصله ایجاد کرد.
برای اینکه دستگاه کولر گازی زیاد کثیف نشود، کولر گازی را در محل‌های بسیار کثیف نصب نکنید. چرا که وقتی فیلتر کولر کثیف شود علاوه بر اینکه محیط تهویه نمی‌شود، باعث می‌شود باکتری‌ها، ویروس‌ها نیز محیط را آلوده کنند. همین ویروس‌ها و باکتری‌ها عوامل مهم در شکل گیری بیماری‌های پوستی و تنفسی هستند.
همچنین برای نصب کولر گازی باید دقت کنید که نور خورشید مستقیما بر روی دستگاه قرار نگیرید. چرا که گرما باعث می‌شود دستگاه عملکرد خوبی نداشته باشد و مصرف انرژی آن نیز بیشتر شود.
اگر بخواهید یونیت خارجی را بر روی پنجره نصب کنید باید دقت کنید که از یک دستگاه لرزه گیر برای نگه داشتن یونیت استفاده کنید.
برای مکان‌هایی که شیب دارند نیز باید این نکته را در نظر بگیرید که یونیت با تراز بندی بر روی مکان شیب دار نصب شده باشد. وقتی که مکان مورد نظر را سوراخ کاری کردید باید حتما سوراخ‌ها را با خمیر مخصوص برای حفظ ایمنی دستگاه پر کنید.
به خروجی و صدای دستگاه توجه کنید تا برای خود و دیگران مشکلی رخ ندهد.
در خصوص نصب درپوش دستگاه باید گفت تخلیه ی آب کولر باید به درستی انجام شود و مسیری برای این فرآیند وجود داشته باشد.
راه‌های خروجی و ورودی هوای کندانسور را بررسی کنید.

آیا این مطلب مفید بوده است ؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.