نکات و توصیه های مهم پزشکی جهت استفاده از مایکروفر

مایکروفر امروزه یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین وسیله هایی است که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. این دستگاه فواید بسیار زیادی برای شما دارد اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که ممکن است ضرر هایی نیز داشته باشد؟ در صورتی که هنگام استفاده از مایکروفر برخی از نکات را به درستی رعایت کنید هیچ چیز خطرناک و یا مضری وجود نخواهد داشت. به همین دلیل ما قصد داریم امروز در این مقاله بیشتر درباره ی نکات و توصیه های مهم پزشکی جهت استفاده از مایکروفر توضیح دهیم. تا انتهای مقاله همراه نمایندگی تعمیرات مایکروفر بوش باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

مایکروفر چگونه غذا را گرم می کند؟

قبل از آنکه توصیه های مهم پزشکی در مورد مایکروفر را برایتان بیان کنیم، قصد داریم نحوه ی گرم شدن غذا توسط این دستگاه را توضیح دهیم. مایکروفر برای گرم و یا پختن غذا از موج های انرژی استفاده می کند. این موج ها با موج های رادیویی یکسان هستند و نمی توان با چشم غیر مسلح آنها را دید. موج مایکروفر، ملکول های آبی را که داخل غذای شما وجود دارد، تحت تاثیر قرار می دهد و در آخر با به لرزش در آوردن آنها گرما را ایجاد می کند. این گونه است که غذای شما در کمترین زمان ممکن گرم و یا پخته می شود.

آیا استفاده روزانه از مایکروفر خطرناک می باشد؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که کاربران همواره از ما می پرسند این است که آیا استفاده روزانه از مایکروفر خطرناک می باشد یا خیر. سازمان بهداشت جهانی بیان کرده است که اگر هنگام استفاده از مایکروفر تمامی نکات را رعایت نمایید خطری برایتان وجود نخواهد داشت. بسیاری از افراد به خاطر موج هایی که مایکروفر تولید می کند، نگران هستند اما به یاد داشته باشید تا زمانی که دستگاه آسیب ندیده باشد شما از خطر بیرون آمدن موج ها از درون آن در امان خواهید بود. در غیر این صورت موج های دستگاه به بافت های حساس مانند دور چشم و بیضه ها آسیب های جدی وارد خواهد کرد. البته ناگفته نماند که زمانی این اتفاق برای شما رخ خواهد داد که برای مدت طولانی در معرض موج ها قرار بگیرید. هنگامی که مایکروفر را خاموش باشد هیچ موجی از آن منتشر نخواهد شد.

از مایکروفر برای گرم کردن چه غذا هایی استفاده می کنید؟

در صورتی که استفاده روزانه از مایکروفر دارید بهتر است در انتخاب غذا های خود دقت بسیار زیادی داشته باشید. به طور کلی غذا های منجمد، پیتزا ها و دیگر میان وعده های دارای کالری زیاد، کربوهیدارت تصفیه شده، چربی، سدیم و مواد نگهدارنده ی بسیار زیادی هستند و به همین دلیل سودشان برای بدن خیلی کم و ناچیز می باشد. اگر برای گرم کردن این گونه غذا ها از مایکروفر استفاده می کنید به شما توصیه می کنیم که راه حل دیگری را انتخاب نمایید.

هنگام پختن و یا گرم کردن غذا توسط مایکروفر، مواد مغزی داخل آنها از بین می رود؟

بر اساس اظهارات سازمان بهداشت جهانی مایکروفر نسبت به دیگر روش های پخت، مواد مغذی غذا ها را کمتر از بین می برد. برخی از مواد مغذی مانند ویتامین های گروه b و ویتامین های گروه c به حرارت و پخت و پز مایعات حساسیت بیشتری نشان می دهند. مایکروفر برای پخت و پز و یا گرم کردن غذا ها زمان کمتری را صرف می کند به همین دلیل مواد مغذی بیشتری حفظ خواهد شد.
نکاتی در رابطه با پختن غذا توسط مایکروفر
پختن قطعات بزرگ غذا با مایکروفر توصیه نمی شود زیرا احتمال اینکه حرارت به تمام غذا نفوذ نکند و به طور کامل پخته نشود، وجود دارد. به خاطر نابرابر پخته شدن غذا ممکن است بیماری های غذایی افزایش پیدا کند و این گونه سلامتی شما در معرض خطر قرار خواهد گرفت. به همین دلیل اگر برای پخت و پز غذاهایتان به دنبال کیفیت بسیار بالایی هستید، از روش های دیگری استفاده نمایید. به یاد داشته باشید پختن غذا ها در پلاستیک اصلا کار درستی نیست زیرا در دمای بالا پلاستیک به غذا می چسبد.
توصیه های مهم در رابطه با مایکروفر
پیش از استفاده از مایکروفر حتما مطمئن شوید که دستگاه شما خراب نشده و به درستی کار می کند. در صورتی که مایکروفر شما قدیمی و کهنه است توصیه می کنیم که دستگاه جدیدی را تهیه کنید. هنگام خریداری مایکروفر جدید حتما بررسی کنید که استاندارد های جهانی داشته باشد.
امروز در این مقاله نکات و توصیه های مهم پزشکی جهت استفاده صحیح از مایکروفر را برایتان کردیم. مایکروفر فواید بسیار زیادی دارد به طور مثال با محدود کردن زمان پخت، مواد مغزی غذا ها را حفظ می کند. اما این دستگاه ضررات و معایب خود را نیز دارد. به طور کلی می توان نتیجه گرفت که استفاده روزانه از مایکروفر کار ایمنی و خوبی نیست و بهتر است از روش های پخت و پز دیگری نیز استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.