نکتات کلیدی موفقیت که هیچ کس به شما نمیگوید!

قطعا شما هم به این مسئله پی برده اید که تنها کار و تلاش زیاد باعث موفقیت ما نمیشود، اگه کار و تلاش زیاد باعث موفقیت میشد؛ قشر زحمت کش کارگر الان موفق ترین قشر جامعه بود. خب چیزی که واضحه این است که کنار کار و تلاش یک مکمل موفقیت لازمه که ما را به موفقیت برساند. این مکمل بر عکس کار و تلاش که با سختی و با قدرت جسم تان انجام میشود با قدرت درون تان یا به عبارت دیگه با فکر و ذهنتان به راحتی قابل انجام هست.

در ادامه مقاله به ۵ نکته از موفقیت که هیچ کس دوست ندارد تا شما آنها را یاد بگیرید خواهیم پرداخت، اما فراموش نکنید که باید درجه یادگیری بالایی داشته باشید تا این نکات را بتوانید یادبگیرید. این نکات به شما خواهند آموخت که چطور مانند افراد ثروتمند و افراد موفق جامعه فکر کنید و یا به شما خواهد آموخت که چطور یک غول چراغ جادو برای خودتان داشته باشید تا هر آنچه را که میخواهید برای شما پدید بیاورد، شاید این ادعا برای شما غیر قابل باور باشه ولی باید بگم که بعد از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که این ادعا قابل انجام است.

با فکر و ذهنتان کار کنید

چیزی که شما را از دیگر افراد جامعه متمایز میکند کار کردن با فکر و ذهن است؛ دلیلش هم واضحه چون همه بلد هستند که با جسم شان کار کنند و حتی خیلی از افراد بهتر از شما با جسم شان کار میکنند، ولی فکر تأثیر به سزایی میتواند در زندگیتان داشته باشد؛ ذهن برعکس بدن هر آنچه بیشتر کار کند خستگی ناپذیرتر میشود توانایی هایش بیشتر میشود و بیشتر میتواند به شما در مسائل زندگی کمک کند.

یادگیری خود را افزایش بدهید

چیزی که در تمام کتاب ها و مجلات موفقیت مورد تأکید بسیار قرار گرفته موضوع یادگیری است، حتما شما هم افرادی را میشناسید که تا میخواهند چیزی به آنها یاد بدهند فوری میگویند: خودم بلدم یا خودم میدونم چکار باید بکنم، شاید خود شما هم جزعی از آن افراد باشید و خبر نداشته باشید! برخی از مربی های انگیزشی و موفقیت فردی که بسیار بین مردم محبوب هستند و مردم با دوره ها و آموزش های آن ها زندگیشان را متحول کرده اند؛ مانند کوین ترودو میگویند: در خیلی از مواقع شما باید حتی به آموزش هایی که شما در آن زمینه استاد هستید گوش بدهید تا شاید نکته ای در آن آموزش ها بیابید که آن را قبلا آن را بلد نبودید. و این کار به معنای آن است که شما آموزش پذیری بالایی دارید.

مثل افراد موفق جامعه فکر کنید

اعمال و رفتار ما میوه های افکار ما هستند، اعمال و رفتار ما بر گرفته از فکر هایی است که داریم و با یک حساب سرانگشت میشه فهمید که اگه مثل افراد ثروتمند و موفق فکر کنیم پس مثل آنها هم عمل میکنیم و اگه مثل آن ها عمل کنیم ما هم موفق خواهیم شد. اما چطور میشه مثل افراد موفق و ثروتمند فکر کرد؟ اصلا ما از کجا بفهمیم که آنها چطور فکر میکنند؟

تحقیقات نشان داده که افراد موفق و ثروتمند همگی مانند هم فکر میکنند. همه آنها در فکر کردن و در نحوه برخورد با مشکلات زمینه های یکسان و شبیه به هم دارند، جالب تر از این موضوع این است که افراد فقیر جامعه نیز زمینه فکر کردن یکسانی دارند. شما میتوانید با کارهایی مانند خواندن بیوگرافی افراد موفقو ثروتمند و یا دیدن دوره ها و خواندن کتاب های آنها میتواند از نحوه برخورد آنها با مشکلات زندگیشان و یا از طرز و نوع فکرشان با خبر شوید.

آرزوها و رویاهایتان را نکشید

آرزو ها و رویاهای هر کس امید آن فرد را نسبت به زندگی بیشتر میکند، از زمان قدیم گفته اند انسان به آرزو زنده است. مهم نیست که شما چه جایگاهی دارید و کجا هستید و یا چند سالتان است مهم این است که ایمان داشته باشید که به آرزوهایتان میرسید. هیچ کس و هیچ چیز اجازه ندارد آرزوهاو رویاهایتان را از شما بگیرد. ایمان شما نسبت به رسیدن به آرزوهایتان باعث میشود تا ذهنتان راه هایی که شما را به آرزوهایتان می رساند را به شما نشان دهد. این یک قانون طبیعی است میخواهید باور کنید و میخواهید باور نکنید در هر صورت برای شما رخ خواهد داد. آرزوی تو دستو توست این جمله برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ توسط کوین ترودو استفاده شد وی این جمله به عنوان نام دوره، بر روی دوره موفقیت خود گذاشت؛ تکرار این جمله به تنهایی میتواند باعث تغییر باور شما نسبت به آرزوهایتان شود.

همیشه برای خودتان یک استاد داشته باشید

داشتن یک استاد و یا یک مشاوره به شما کمک میکند که مشکلاتتون را بتوانید راحت تر حل کنید البته شما باید بدانید که نباید حرف ها را بدون اینکه مورد تجزیه و تحیل قرار بدهید باور کنید. شما باید ابتدا به استاد خود گوش دهید و اما در نهایت باید به خودتان گوش دهید، حتی این را باید بدانید که ماهرترین افراد و قدرتمند ترین افراد موفقی که شما میشناسید یک استاد یا یک مربی یا یک مشاور برای خود دارند. این یکی از راز های مهم موفقیت است. البته حتما نیازی نیست که به دنبال یک استاد ماهر و یا حرفه ای بگردید، اگر دور و اطرافتان را نگاه کنید استاد یا مربی های خوبی برای زندگیتان میتوانید پیدا کنید؛ مثل پدر یا مادر و یا همسر که میتوانند استاد و یا مربی خوبی باشند، شما میتوانید به حرف ها و آموزه های آنها گوش دهید سپس بدر ذهنتان تجزیه و تحلیل کنید و اگر از نظر خودتان هم درست بود به آن عمل کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.