همه چیز درباره رشته حسابداری

رشته حسابداری از جمله رشته های پرطرفداری است که خوشبختانه هر سه گروه رشته ریاضی و تجربی و انسانی امکان شرکت در آن را خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم شما را آینده شغلی، دروس دانشگاهی و… این رشته آشنا کنیم پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

معرفی رشته حسابداری

رشته حسابداری از آن دسته رشته هایی است که خیلی زود به مرحله شروع کار می رسد و برای کار کردن در این رشته لزومی ندارد که حتما تا مقطع فوق لیسانس و یا بالاتر تحصیل کرده باشید و پس از اخذ مدرک کارشناسی امکان شروع کار برای شما فراهم خواهد بود. قابل توجه افرادی که قصد شرکت در این رشته را دارند، از جمله دروسی که برای تحصیل در این رشته اجباری و بسیار مهم است، علاقه و استعداد در رشته ریاضی می باشد. چراکه کار اصلی حسابداری جمع آوری اطلاعات و بعد دسته بندی آنها و در نهایت ثبت این اطلاعات می باشد و تمامی آنها با کمک ریاضی و اعداد و ارقام انجام خواهد شد.

دروس دانشگاهی رشته حسابداری

مدیریت مالی،حسابرسی، اصول حسابداری، حسابداری میانه، حسابداری متون، حسابداری پیشرفته، حسابداری مالیاتی، مباحث جاری حسابداری، اصول تنظیم و کنترل بودجه، حسابداری صنعتی

توانایی های لازم برای شرکت در رشته حسابداری

همانطور که در بالا اشاره کردیم حسابداری متون یکی از دروس تخصصی حسابداری است که در آن گزارش های جمع آوری شده را باید ثبت کرده و به صورت نوشتاری تبدیل کنید، در نتیجه داشتن قدرت نوشتاری و استعداد در دروس ادبیات ضروری است. همچنین حسابداری کاری است که شما باید ساعت ها پشت کامپییوتر بوده و با نرم افزار های حسابداری و همچنین سیستم عامل کار کنید. فراموش نکنید این رشته تماما از ریاضی تشکیل شده و برای اینکه یک حسابدار موفق باشید نیاز به هوش و استعداد در دروس ریاضی می باشید.

گرایش های رشته حسابداری

پس از اتمام کارشناسی اگر قصد ادامه تحصیل در رشته حسابداری را داشته باشید می توانید در یکی از گرایش های زیر به ادامه تحصیل بپردازید:

رشته حسابداری، رشته حسابرسی، رشته حسابداری مدیریت، حسابداری عمومی، حسابداری صنعتی، حسابداری مالی، حسابداری دولتی، حسابداری مدیریت، حسابداری منابع انسانی

بازارکار رشته حسابداری

میزان درآمد در این رشته بستگی به میزان سابقه کار و میزان تحصیلات وی خواهد داشت. این افراد می‌توانند حسابدار مالی، مدیریت قسمت مالیات، بیمه و همچنین زمینه های مختلفی که با حسابرسی و حسابداری در ارتباط هستند مشغول به کار شوند. اما در کل رشته حسابداری رشته ای است که بازار کار آن همیشه داغ بوده و شرکت ها برای رسیدگی به امور مالی خود نیازمند یک یا چند حسابدار خواهند بود.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. همچنین می توانید برای آشنایی با دیگر دروس دانشگاهی از کتاب معرفی تخصصی رشته های دانشگاهی راهنمایی گرفته و یا با کمک تیم پرتوی مشاوره تحصیلی داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − یازده =