همه چیز درباره مهاجرت به آمریکا

آمریکا

کشور آمریکا با نام کامل ایالات متحده آمریکا ( united states of America ) ، در قاره آمریکای شمالی واقع شده است . این کشور از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام احاطه شده است . این کشور از شمال به کشور کانادا، از جنوب به کشور مکزیک، از شرق به اقیانوس اطلس و از غرب به اقیانوس آرام دارای مرز می باشد. کشور آمریکا شامل ۵۰ ایالت می باشد (۴۸ ایالت درون مرزی به اضافه آلاسکا و هاوایی) با مرکزیت ناحیه فدرال واشنگتن دی سی و قلمرو هایی در اقیانوس آرام و دریای کارائیب.

مساحت آن ۹,۸۲۶,۶۳۰ کیلومتر مربع و پس از روسیه و کانادا وسیع ترین کشور جهان می باشد.جمعیت آن ۳۱۵ میلیون نفر تخمین زده می شود و بیشترین گروه مهاجر مربوط به کشورهای مکزیک و چین می باشد .

اقتصاد در آمریکا

اقتصاد آمریکا از نوع سرمایه داری و نخستین کشور جهان می باشد . این کشور با صادر کردن تجهیزات صنعتی ، تولیدات صنایع هوایی ، خودرو و لوازم وابسته ، صنایع غذایی و …سومین صادر کننده دنیاست . از نظر انرژی هسته ای ، تولید برق ، ظرفیت پالایش نفت و ذخیره زغال سنگ رتبه اول را دارا می باشد .کشور آمریکا در کانادا، انگلیس، کره جنوبی و آلمان و ژاپن شریک بزرگ تجاری دارد. این کشور دارای ذخایر عظیم طبیعی است. صنایع کشور آمریکا کیفیت و سودآوری بالایی دارد این کشور به نوبه خود بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز طبیعی در دنیا محسوب می گردد. صنایع و کارخانه های آمریکا مجهز به آخرین فناوری ها خصوصا در زمینه کامپیوتر، پزشکی، هوا و فضا، ارتش و تجهیزات نظامی می باشند.

محیط چند فرهنگی و بین المللی آمریکا

آمریکا به چندفرهنگی بودن معروف می باشد.

از محبوب ترین ورزش ها در آمریکا می توان به فوتبال آمریکایی، بیس بال و بسکتبال اشاره کرد.

هنرمندان آمریکایی در تمام رشته های ادبی و هنری آثارهای به جا ماندنی را به جا گذاشته اند .

این کشور با توجه به مدت عمر نسبتا کوتاهی که دارد سبک های متفاوت در ادبیات ، موزیک ، سینما و … ارائه داده است .

بسیاری از سالن های تاریخی و مجلل هالیوود محل اجرای کنسرتها و تئاتر های مهم همچنین مراسم آکادمی اسکار است .حجاب کشور آمریکا آزاد است و هیچ کس اجازه دخالت پوشش دیگری هرچه قدر باز یا بسته ندارد. مردم این کشور به توریسم احترام می‌گذارند.

کیفیت زندگی و تحصیل در آمریکا

هزینه های زندگی

بیشتر مناطق آمریکا امن می باشد. اما در مناطق فقیر نشین، نرخ جرایم بالاتر است. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک می باشد و مسکن حجم بیشتری از هزینه ها را به خود اختصاص می دهد.

امنیت فردی

سطح امنیت در آمریکا در حد متوسط می باشد و جرایم مربوط به مواد مخدر بیشترین میزان جرم را در آمریکا داراست. آلاسکا خطرناک ترین ایالت آمریکا و ایالت ماین امن ترین ایالت در  امریکا می باشد.  با در نظر گرفتن  فاکتورهائی نظیر  کیفیت زندگی و میزان جرم، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و آموزش عالی و همچنین با در نظر گرفتن متوسط زمانی که در ترافیک صرف می شود بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان شهرهائی نظیر لس آنجلس، نیویورک، واشنگتن و سانفرانسیسکو می باشد.

سلامت و بهداشت

سیستم مراقبت های بهداشتی آمریکا یکی از بهترین (و گرانترین) در جهان می باشد. مراقبت های بهداشتی برای یک حادثه یا بیماری بزرگ می تواند صدها هزار دلار هزینه داشته باشد. بنابراین ، اکثر آمریکایی ها از بیمه درمانی برای به حداقل رساندن هزینه ها استفاده می کنند.مسئولیت هزینه های دانشجویان بین المللی در امریکا بر عهده ی خودشان می باشد. به همین ترتیب ، قانون امریکا دانشگاهها را ملزم می داند که قبل از دادن اجازه ثبت نام به دانشجویان بین المللی که ویزاهای J-1 دارند (و وابستگان آنها که ویزای J-2 دارند)، اطمینان حاصل کنند که آنها دارای بیمه درمانی می باشند. دولت فدرال، دانشجویان دارای ویزای F1 را ملزم به داشتن بیمه درمانی نمی داند ، اما بسیاری از دانشگاه ها بیمه ی درمانی را می خواهند.

درآمد

درآمد شغل ها در شهرهای بزرگ که هزینه زندگی در آن ها بالاست بیشتر از شغل هایی است که در مناطق حومه ای واقع شده اند.طبق گزارش به روز حاصله از اداره آمار کار آمریکا (BLS) تا ۲۰ سپتامبر سال ۲۰۲۰، میانگین حقوق ماهیانه کار در آمریکا برای هفته کاری ۴۰ ساعته درست در نیمه اول سال ۲۰۲۰ برابر ۷۹۰۰$ (دلار آمریکا) بوده است. این سطح درآمدی معادل حدود ۹۴۷۰۰$ (دلار آمریکا) در سال می باشد. این میزان درآمد در حقیقت ۲.۷% بالاتر از درآمد در مدت مشابه می باشد. به لحاظ حقوق ماهیانه کار در سطح جهانی نیز آمریکا در رده چهارم دنیا قرار دارد.

تحصیلات

کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارمی باشد. ایالات متحده آمریکا دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها با بهترین رتبه هاست و مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری که از دانشگاه های کشور آمریکا صادر می شوند در کل دنیا مورد تایید و شناخته شده هستند. همچنین ایالات متحده آمریکا برترین و قوی ترین دانشگاه های دنیا را در خود جای داده است، به همین دلیل باعث شده که افراد زیادی تمایل به  مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشته باشند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + چهارده =