همه چیز درباره مهاجرت به ایتالیا

درباره ایتالیا

  • نام رسمی: Repubblica Italiana
  • پایتخت ایتالیا: رم
  • بزرگترین شهر ایتالیا: رم
  • زبان رسمی:زبان ایتالیایی

فرهنگ مردم ایتالیا

خانواده یکی از مهمترین ارزش ‌ها در فرهنگ مردم ایتالیا به شمار می ‌رود ، آن‌ ها فرزندان خود را جوری تربیت و تشویق می‌ کنند تا در دوران بزرگسالی و بعد از ازدواج نیز این رابطه نزدیکشان را با خانواده را حفظ می کنند و خانواده خود را در هیچ شرایطی تنها نگذرانند و مورد بعدی اینکه مذهب اصلی در کشور ایتالیا کاتولیک رومی محسوب می شود؛ جالب است بدانید که ایتالیایی ‌ها اکثر تعطیلات مسیحی شامل کریسمس و عید پاک شان را جشن می ‌گیرند و کلی تفریح می کنند

معروف ترین شهرهای ایتالیا

۱- شهر رم

شهر رم یکی از شهرهای مهم ایتالیا می باشد که پایتخت کشور ایتالیا، بزرگترین و پر جمعیت‌ترین شهر این کشور و همچنین مرکز ناحیه لاتزیو است.
این شهر در میانه کشور ایتالیا و در کنار دریای مدیترانه قرار دارد. کشور مستقل واتیکان که کوچکترین کشور جهان محسوب می شود در داخل شهر رم محصور شده است.

۲- شهر میلان

دومین شهر پرجمعیت ایتالیا و مرکز ناحیه لومباردی در شمال این کشور است.

این شهر مرکز مد و فشن در ایتالیا و یکی از پایتخت‌ های مد در جهان محسوب می شود. همچنین شهر میلان قطب بانکداری و خدمات مالی ایتالیا می‌ باشد و بورس ایتالیا در آن قرار دارد.
در طی انقلاب صنعتی، این شهر به پایتخت اقتصادی ایتالیا تبدیل شده و با همراهی شهرهای تورین و جنوا مثلث صنعتی در اروپا را تشکیل دادند.

۳- ناپل

این شهر مرکز ناحیه کامپانیا و استان ناپل و مرکز اقتصادی و فرهنگی جنوب ایتالیا است

۴- تورین

در شمال غربی ایتالیا واقع است و مرکز استان پیه مونته است

۵- ونیز

جزیره‌ای در شمال ایتالیا است و در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار گرفته‌ است.
این شهر به صورت جزیره‌ های کوچک است که جزیره‌ها به وسیله کانال ‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد. بنابراین به این شهر، شهر روی آب گفته می شود.

پذیرش تحصیلی ایتالیا

در میان کشورهای اروپایی که فرصت‌های بسیاری برای تحصیل در خارج از کشور را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، ایتالیا یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها است. دانشگاه‌های برتر ایتالیا به رتبه و قدمت خود افتخار می کنند. این کشور همچنین به دلیل داشتن برخی از موسسات آموزشی برتر کسب و کار در اروپا محبوبیت خاصی دارد.

ایتالیا نزدیک به ۹۰ دانشگاه را در خود جای داده است که اکثریت آنها با بودجه دولتی هستند. این کشور سومین اقتصاد بزرگ اروپا و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است.
شما در دانشگاه‌های ایتالیا می‌توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل نمایید که در ادامه درباره تحصیل در هر مقطع توضیح خواهیم داد. دانشگاه‌های این کشور بسیار معتبر و دارای سیستم آموزشی با استاندارد و کیفیت بالا می‌باشد. تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌های مشهور ایتالیا جزء برترین دانشگاه‌های جهان با رتبه زیر ۲۰۰ و در چندی از رشته‌های تحصیلی خاص در دانشگاه‌هایی مشخص در این کشور دارای رتبه‌های زیر ۵۰ در کل دنیا می‌باشد. قدمت دانشگاه‌های ایتالیا در دسته با قدمت‌ترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته؛ به عنوان نمونه قدمت دانشگاه بولونیا به سال ۱۰۸۸ و دانشگاه پادووا به سال‌ ۱۲۲۲ میلادی برمی‌گردد. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در ایتالیا برای مردم ایتالیا رایگان می‌باشد. همچنین تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های دولتی البته بسته به انتخاب کدام دانشگاه، در حالت عمومی ارزان و به صرفه است.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی در ایتالیا انواع مختلفی دارد که هر متقاضی بسته به شرایط و مقطع مورد نظر خود می تواند برای آن ها تقاضا کند. نظام آموزش و پرورش در کشور ایتالیا یکی از با کیفیت ترین نظام ها در سطح اتحادیه اروپا می باشد. این کشور عضو سازمان ملل بوده و بر پایه تعهدات خود بورسیه هایی را به ویژه برای دانشجویان کشورهای درحال توسعه در نظر می گیرد. دریافت بورسیه در مقطع لیسانس برای دانشجویان ایرانی کار آسانی نیست اگرچه غیر ممکن نیز نمی باشد. برخی از این برنامه ها علاوه بر اینکه شهریه شما را پوشش می دهند، هزینه های دیگری همچون بیمه دانشجویی و هزینه زندگی وی را نیز شامل می شوند. این بورسیه ها بعضاً توسط دولت ایتالیا یا دولت های محلی استان های مختلف و یا توسط دانشگاه ها تعریف شده اند که هر کدام شرایط و مبالغ متفاوتی دارند.
بورسیه ی تحصیلی ایتالیا شامل تخفیف شهریه دانشگاه، تخفیف هزینه خوابگاه و سالن غذاخوری است.

محدودیت مقطع تحصیلی و حداقل معدل برای بورسیه تحصیلی وجود ندارد. بنابراین ارائه درخواست و شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی از ایتالیا در کلیه مقاطع تحصیلی امکانپذیر است.

هزینه زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا در سال ۲۰۲۳ رابطه ای مستقیم با سبک زندگی افراد دارد و هر فرد بسته به نیازهای روزانه خود، باید مبلغی را در نظر گیرد. برای مثال دانشجویان در کشور ایتالیا ناچار هستند با توجه به این که از درآمدی، مگر در شرایط خاص، برخوردار نیستند، از بخشی از تفریحات و یا امکانات زندگی در ایتالیا چشم پوشی کنند تا توان تحصیل در این کشور را داشته باشند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 8 =