همه چیز درباره مهاجرت به کانادا

مشخصات کشوری

  • نام رسمی: کانادا
  • پایتخت کانادا: اتاوا
  • بزرگترین شهر کانادا: تورنتو
  • نوع حکومت در کانادا: دولت فدرال چند حزبی پارلمان با دو مجلس قانون گذاری
  • رئیس کشور کانادا: پادشاه یا ملکه‌ی انگلستان
  • رئیس دولت: نخست وزیر – جاستین ترودو (از سال ۲۰۱۵)
  • تاریخ استقلال کانادا: اول ژوئن ۱۸۶۷ از انگلیس
  • روز ملی کانادا: اول ژوئن
  • زبان های رسمی در کانادا: انگلیسی-فرانسوی
  • واحد پول: دلار کانادا

شهرها مهم کانادا

شهرهای مهم و بزرگ کانادا از سمت غرب به شرق عبارتند از: ونکوور (استان بریتیش کلمبیا)، ادمونتون، کلگری (استان آلبرتا)، ساسکاتون (استان ساسکاچوان)، وینیپگ (منیتوبا)، تورنتو، اتاوا (استان انتاریو)، مونترآل (استان کبک)، فردریکتون (استان نیو برانزویک)، شارلوت‌تاون (استان جزیره پرنس ادوارد)، هلیفکس (استان نوا اسکوشیا)، سینت جانز (استان نیوفاندلند).

کانادا از نظر وسعت بزرگترین کشور در آمریکای شمالی می باشد و در جهان بعد از روسیه بزرگترین کشور در کل دنیا است. این کشور با سه اقیانوس همجوار امی باشد: اقیانوس آرام در غرب، اقیانوس اطلس در شرق و اقیانوس منجمد شمالی در شمال. کانادا در جهان به وسعت، طبیعت بکر، تاریخ چند وجهی و تنوع فرهنگی آن مشهور می باشد. همچنین این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است و امروزه یکی از مقاصد بزرگ توریستی به شمار می رود.

محیط چندفرهنگی کانادا

جامعه کانادا از فرهنگهای مختلفی تشکیل شده که فرهنگ خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.همچنین بیشترین فستیوال‌ها و جشن‌ها در کانادا برگزار می‌شود.

با کشوری به بزرگی کانادا ، فرهنگ های منطقه ای بسیار متفاوتی وجود دارند: مردم در منطقه دریایی در شرق کشور با کسانی که در ساحل غربی هستند (به عنوان مثال ، در بریتیش کلمبیا) کاملاً متفاوت می باشند و کبک ، استان فرانسوی اکثر فرانسه ,دارای آداب و رسوم و هویت منحصر به فرد خود می باشد و دارای صحنه ای غنی از هنر ، سرگرمی و موسیقی است.

اقتصاد در کانادا

کشور کانادا از دسته کشورهای ثروتمند جهان محسوب می‌شود. تنوع اقتصادی در کشور کانادا بسیار زیاد می باشد و این امر نشان از منابع عظیم این کشور دارد.

کشور کانادا در زمینه نفت و گاز رتبه خوبی داشته و این کشور یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده مواد معدنی محسوب می‌شود.

اقتصاد کانادا از دو بخش خصوصی و دولتی تشکیل شده ‌است. بخش خصوصی کسب و کارهایی می باشد که افراد آن را اداره می‌کنند و تحت کنترل دولت نیست. بخش دولتی، کسب و کارهایی می باشند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از طریق مدیرانی که مقامات رسمی دولت تعیین می‌کنند توسط دولت کانادا کنترل می‌شوند. اکثر مشاغل کانادا در بخش خصوصی می باشند. استخدام در بخش دولتی شامل کار در بخش حمل و نقل، بیمارستان، مدارس، صنایع همگانی و موزه‌ها است.

کیفیت زندگی و تحصیل در کانادا

بر اساس داده‌های آماری معیارهای زندگی مطلوب در کانادا از جمله مسکن، رفاه خصوصی، امنیت شخصی، وضعیت سلامتی، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط زندگی، شغل و درآمد، تعادل کار و زندگی، تحصیلات و کسب مهارت‌ها، مشارکت مدنی و ثروت بالاتر از متوسط قرار گرفته است.

مسکن

نرخ مالکیت مسکن در این کشور به طور میانگین حدود ۶۶ درصد می باشد. با اینکه قیمت مسکن در برخی کلان‌شهرهای کانادا بالاتر از میانگین جهانی برآورد می‌شود، اما به طور متوسط شهروندان این کشور حدود ۲۲ درصد درآمد خالص سالانه خود را صرف سقف بالای سر خود می‌کنند.

درآمد

طبق آخرین آمار میانگین درآمد مشاغل تمام‌وقت کشور کانادا ۵۴,۶۳۰ دلار اعلام شده است؛ بالاترین میزان درآمد در استان نیوفاندلند و لابرادور ثبت شده و پایین درآمدها متعلق به حوزه نورت‌ورست و نوناوات می باشد. خدمات اسکان و مواد غذایی از جمله پردرآمدترین مشاغل این کشور محسوب می‌شوند.

تحصیلات

بر اساس گزارش OECD، کانادا در زمینه سیستم آموزشی بالاترین کیفیت را در دنیا دارد. دانشگاه های کانادا در سطح بین المللی شهرت خوبی دارند. هر ساله بسیاری از آنها رتبه بسیار بالایی در میان بهترین دانشگاه های جهان کسب می کنند. علاوه بر دانشگاه ها مدارس و کالج‌ های کانادا نیز از بالاترین استانداردهای آموزشی در سطح جهانی برخوردار می باشند.

سلامت و بهداشت

بیشتر کشورهای صدرنشین لیست OECD طی دهه‌های گذشته به لطف بهبود شرایط زندگی، مداخلات بهداشتی عمومی و پیشرفت در مراقبت‌های پزشکی، از دستاوردهای زیادی در امید به زندگی برخوردار بوده‌اند. متوسط امید به زندگی در کانادا برای مردان ۸۰ سال و برای زنان ۸۴ سال می باشد.

در کل مردم این کشور به لحاظ فیزیولوژی سالم هستند و این کشور از نظر بیماری‌های خطرناک یا عفونی مشکل عمده‌ای ندارد. سرطان و بیماری‌های قلبی نیمی از آمار علل مرگ‌ومیر طبیعی را به خود اختصاص داده‌اند.

محیط زیست

اکوسیستم متنوع طبیعی کشور کانادا از ویژگیهای چشمگیر طبیعت‌گردان و توریست‌های این کشور می باشد. این سرزمین پهناور از ۲۵٪ پهنه‌های آبی، ۱۶٪ قطبی و ۱۵٪ جنگلزارهای سبز و زنده تشکیل شده است. حدود ۹۰ درصد از خاک این کشور ساکنی ندارد و طبیعتی بکر و خارق‌العاده در آن حکمرانی می‌کند.

زیبایی طبیعت و هوای پاک در اغلب شهرها، یکی از عناصر کیفیت زندگی در کانادا محسوب می‌شود.

امنیت فردی

طبق شاخص زندگی بهتر سازمان OECD، این کشور نمره ۹.۱ از ۱۰ نمره را در زمینه امنیت به دست آورده است. بیش از ۸۱ درصد از کانادایی ها می گویند که به قدری احساس امنیت دارند که در شب به تنهایی پیاده روی کنند در حالی که این نرخ در میان کشورهای OECD حدود ۶۹ درصد می باشد. همچنین نرخ قتل در کانادا نیز به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر حدود ۱.۴ درصد است که در مقایسه با میانگین ۳.۶ درصدی OECD پایین تر امی باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + سه =