همه چیز در ارتباط با توسان

معرفی توسان

توسان را میتوان یکی از پر طرفدار ترین کراس اور های بازار ایران دانست ک جالب است بدانید در اصل نام این خودرو توکسان است و ما به اشتباه آنرا تلفظ میکنیم.

این خودرو که نخستین نسلش در سال ۲۰۰۴ وارد بازار شد دارای موتور ۲۷۰۰ سی سی بود و پس از ۶ سال نسل دوم آن با تغییرات مثبت بسیاری چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ فنی که مهم ترین قسمت آن تعویض موتور قبلی با یک موتور ۲۴۰۰ سی سی بود  راهی خیابان ها شد و در نهایت سال ۲۰۱۷ نسل سوم توسان معرفی شد.

برای خرید اقساطی توسان میتوانید به سایت اتو خسروانی مراجعه کنید همچنین با بر قرار کردن ارتباط با فروشگاه های اتو خسروانی از قیمت توسان هم اطلاع پیدا کنید

توسان ، خودروی پر طرفدار

توسان ، خودرویی که پس از تولید نسل اول خود در ۲۰۰۴ و نسل دوم خود در ۲۰۱۰ اخیرا نسل سومش در ۲۰۱۷ روانه ی خیابان ها شده است .

به طور کلی محصولات هیوندای از محبوبیت بسیاری در ایران برخوردارند که توسان هم یکی از محبوب ترین ها در بین این خودرو هاست.

برخی از خودروهایی که میتوانیم از آنها به عنوان رقبای توسان نام ببریم عبارتند از:

کیا اسپورتیج یا میتسوبیشی ASX 2017 یا رنو کولئوس و …

طراحی خارجی

نسل سوم توسان بزرگ تر نسل قبلی خود است و در نمای جلویی مانند بسیاری از ماشین های هیوندای جلو پنجره ای بزرگ و شش ضلعی با مرکزیت لوگوی برند دیده میشود.

جلوپنجره که درونش سه خط قرار گرفته در کناره و پایین آن هم چراغ ها در همان راستا و به همان شکل افقی قرار گرفته اند.

در مورد شیشه ی جلوی این خودرو هم باید گفت تغییراتی به نسبت نسل های قبلی داشته است که منجر به تسلط بیشتر راننده بر روی خیابان میشود.

در عقب اما چراغ هایی کشیده میبینیم که ظاهر اسپرتی برای نمای عقبی توسان رقم زدند

طراحی داخلی

طراحی داخلی توسان هم در نسل جدید پیشرفت هایی داشته که به عنوان مثال به بیشتر شدن فضا برای سرنشنان میتوان اشاره کرد.

از اولین نکاتی که در کابین توسان توجه ما را جلب میکند خط منحنی زیایی است که از سمت چپ به راست کشیده شده است و در بالای این منحنی شاهد نمایشگری هستیم که به نسبت نسل قبلی افزایش سایز داشته است.

مشخصات فنی

توسان نسل سوم دارای موتوری ۲۰۰۰ سی سی است که قادر به تولید ۱۶۴ اسب بخار نیرو و ۲۰۵ نیوتن متر گشتاور است و ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۱.۵ ثانیه است اما توسان مدل قدیمی تر شاهد موتوری ۲۴۰۰ سی سی هستیم که قادر به تولید ۱۸۲ اسب بخار قدرت بود.

البته این کاهش قدرت موتور توسط هیوندا بدون علت نبوده و آنها تمرکزشان را بر روی مصرف بهینه ی این خودرو گذاشته اند که توانستند آنرا به ۸.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برسانند.

ایمنی

در نمونه استاندارد و بدون آپشن اضافی، توسان ۲۰۱۷ دارای ۶ ایربگ است. همچنین فن‌آوری پشت‌سری هوشمند برای صندلی‌های جلو استفاده شده که در هنگام تصادف از عقب خودرو، آسیب به گردن سرنشینان را کاهش می‌دهد. در هر دو نمونه تک و دودیفرانسیل سامانه کنترل پایداری وجود دارد که به ثابت ماندن خودرو خصوصا در شرایط لغزنده جاده کمک شایانی می‌کند. شروع حرکت در بالارفتن از شیب با سیستم کمکی حرکت در سراشیبی (Hillstart Assist Control) و کنترل ترمزگیری در پایین‌ آمدن از شیب (Downhill Brake Control) هم در تمامی نسخه‌های توسان جدید وجود دارد.

در نمونه‌های مجهز‌تر، سیستم هشدار تشخیص اجسام و عابران پیاده در نقاط خودرو که در ترافیک‌ها و هنگام تعویض لاین اهمیت زیادی دارد، نیز قابل سفارش است. توسان ۲۰۱۷ می‌تواند با سامانه‌ی شناسایی عابر پیاده در خارج خیابان که در حال نزدیک شدن به خودرو است، نیز خریداری شود. شاید مهم‌ترین نکته در ایمنی این کراس‌اوور، کسب ۵ ستاره ایمنی از سازمان آزمایش ایمنی خودروی اروپا (Euro NCAP) باشد که آن را به گزینه‌ای بسیار قابل اعتماد در مواجه با انواع تصادف تبدیل می‌کند. جزئیات امتیازات نسل جدید توسان به شرح زیر است:

ایمنی سرنشینان بزرگ‌سال: ۸۶ درصد
ایمنی سرنشینان خردسال و کودکان: ۸۵ درصد
ایمنی عابران پیاده: ۷۱ درصد
سیستم‌های کمکی راننده: ۷۱ درصد

امکانات رفاهی

اتو خسروانی برای شما به طور فهرست وار برخی از امکانات رفاهی توسان را نام میبرد :

دوربین دنده عقب
سقف پانارومیک
سیستم صوتی ۸ اسپیکره
ناوبری ماهواره ای
سامانه تشخیص ترافیک *
رادار نقطه کور با قبلیت تشخیص اجسام*
کروز کنترل*
سرد کن صندلی جلو و گرم کن تمام صندلی ها *
۱۱ کیسه هوا
ترمز خودکار در زمان پارک
تمیز کننده چراغ جلو
ریمگ ۱۹ اینچی
ارتباط با گوشی های هوشمند
ترمز دستی برقی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.