همه چیز در مورد آیلتس

 چند سال اخیر داشتن مدرک آیلتس یک امتیاز و برتری بود. افرادی که موفق به اخذ این مدرک شده بودند نسبت به دیگران امتیازات بیشتری در کسب جایگاه شغلی، جایگاه تحصیلی و پیشرفت های حرفه ای داشتند. این روزها اما ورق برگشته؛ داشتن این مشدرک دیگر نه یک برگ برنده بلکه یک ضرورت جهانی است. تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، اشتغال به کار در موقعیت های شغلی عالی و بهره مندی از جدیدترین آموزش ها به بهره مندی از دانش زبان وابسته است. زمانی می توان روی این دانش حساب باز کرد که مدرکی دال بر توانمندی های شما در این حوزه وجود داشته باد.

مدرک آیلتس چیست؟

در مسیر آموزش زبان که وارد شوید بی شک در همان ابتدا زمزمه هایی از ضرورت اخذ مدرک آیلتس خواهید شنید. اما این مدرک چیست و به چه کار خواهد آمد؟ آیلتس در واقع یک سامانه جهانی است که میزان دانش زبان شما را در قالب چارچوب های استاندارد و از پیش تعیین شده مورد سنجش قرار می دهد. شما زمانی می توانید موفق به اخذ این مدرک شوید که قادر باشید مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی یعنی مهارت گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن را در چارچوب این استانداردها و در سطح مطلوب ارائه دهید.

برای دانلود رایگان منابع آیلتس کلیک کنید.

این مدرک زمانی اعتبار دارد که شما آزمون مختص به آن را در یک سازمان یا نهاد تحت نظارت سازمان سنجش داده باشید. چرا که آزمون آیلتس اساسا یک آزمون بین المللی است و باید دارای اعتبار جهانی باشد. هر چه نمره ثبت شده در مدرک شما نمره بالاتری باشد بی شک نشان از قدرت و توانمندی بالاتر شما در زبان انگلیسی دارد.

تفاوت آزمون آیلتس و آکادمیک

افرادی که قصد اخذ مدرک آیلتس را دارند در همان ابتدا با یک دوراهی مواجه می شوند. یک دوراهی که دو سمت آن آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال است. همین ابتدا باید عرض کنیم که هدف شما از اخذ مدرک زبان تعیین کننده نوع آزمونی است که خواهید داد. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور و اخذ پذیرش دانشگاه های اروپایی و آمریکایی را داشته باشد باید آزمون آکادمیک بدهید. آزمون آیلتس جنرال اما با اهدافی چون اشتغال به کار و استخدام اخذ می گردد که نسبتا آزمون ساده تری است.

پیچیدگی سوالات Reading و Writing در آزمون آکادمیک به مراتب بیشتر است. محتوای این دو بخش در آزمون آکادمیک به مراتب تخصصی تر می باشد. حتی ممکن است از نمودارهای تخصصی و گراف های آماری در بخش Reading استفاده شود. هدف از تخصصی بودن سوالات این دو بخش در آزمون آکادمیک سنجش میزان توانمندی های علمی فرد است. از دیگر تفاوت های مهم و کلیدی بین این دو آزمون برگزاری کامپیوتری آزمون آیلتس آکادمیک است.

آزمون آیلتس آکادمیک

آزمون آیلتس آکادمیک به آیلتس دانشگاهی معروف است. این آزمون مختص دانشجویان مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا می باشد که قصد اخذ پذیرش دانشگاه های معتبر را دارند. البته ممکن است برخی از کارفرمایان سخت گیر در حوزه های مهندسی و پزشکی نیز برای استخدام شما این مدرک را درخواست کنند. در آزمون آیلتس آکادمیک محتوای سوالات Reading و Writing تخصصی و آکادمیک است. این محتوا از کتاب های دانشگاهی، متون تخصصی و مجلات دانشگاهی و روزنامه ها استخراج می شوند. شما باید قادر به مطالعه و درک محتوای علمی ژورنال های دانشگاهی و کتاب های تخصصی بوده و همچنین قادر به نگارش یک مقاله علمی دانشگاهی در بخش Writing باشید.

آزمون آیلتس جنرال

آزمون آیلتس جنرال را آزمون غیر آکادمیک یا غیر دانشگاهی می نامند. این آزمون مختص افرادی است که قصد مهاجرت کاری دارند. همچنین اگر فرزندان شما قصد تحصیل در مدارس معتبر را داشته باشند باید این آزمون را بدهند. داشتن اهدافی چون سرمایه گذاری، ازدواج و راه اندازی استارتاپ نیز ملزم به اخذ نمره قبولی در آزمون آیلتس جنرال است.

در سوالات بخش Reading و Writing آزمون جنرال به جای محتواهای پیچیده علمی از محتوای روزمره استفاده می شود. بنابراین نیازی نیست تا توانایی درک مقالات علمی و نگارش محتوای علمی پیچیده را داشته باشید. لازم به ذکر است که نمره دهی در بخش Reading در آزمون جنرال متفاوت از آزمون آکادمیک می باشد.

نتیجه گیری

دارا بودن مدرک آیلتس کلید طلایی پیروزی شما در اموری مانند مهاجرت، اخذ پذیرش برترین دانشگاه های جهان، ارتقای شغلی، ارتقای تحصیلی و مذاکرات حرفه ای با شرکای تجاری است. بسیاری از افراد علیرغم خرید کتاب های گران قیمت و شرکت در کلاس های زبان موفق به اخذ این مدرک نمی شوند.

ما در موسسه گلوری آیلتس به خوبی استرس ها و نگرانی های شما را درک می کنیم و با شناخت و درک نیازمندی های شما از زبان، دوره های آموزش آنلاین را ترتیب داده ایم. شما می توانید در دوره های آمادگی برای آزمون آکادمیک و جنرال شرکت کنید و درصد موفقیت تان را در کسب نمره بالا در این آزمون ها ارتقا دهید. ما در موسسه گلوری آیلتس این راه دشوار و پر پیچ و خم را برای شما به راهی هموار و روشن بدل خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.