همه چیز در مورد عسل تغذیه ای

عسل تغذیه ای چیست؟

در حالت کلی زنبورها برای آن که بتوانند عسل کاملا طبیعی تولید کنند، باید مسافت های زیادی را از کندو برای تغذیه از شهد گل ها و گیاهان و برگشت به کندو بپیمایند. عسلی که طی این فرآیند تولید می شود دارای خواص و کیفیت بی نظیری بوده و درصد ساکارز پایینی دارد ولی از طرفی میزان عسل تولید شده در این حالت که زنبور فقط از شهد گیاهان تغذیه می کند، کم است.

با توجه به این موضوع برخی از زنبوردارها که کندوهای زیادی دارند برای این که عسل بیش تری تولید شود، در کنار یا داخل کندو محلول آب و شکر قرار می دهند؛ بنابراین زنبورها برای تولید عسل از همان آب و شکر تغذیه می کنند و دیگر مجبور نیستند مسافت طولانی برای تغذیه از گیاهان طی کنند. در این حالت عسل بسیار بیش تری تولید می شود اما مشکل اینجاست که این عسل هم درصد ساکارزش بیش تر است و هم کیفیت و خواص آن کم تر. به این عسل، عسل تغذیه ای گفته می شود.

آیا همه ی عسل های بازار تغذیه ای هستند؟

خیر. برخی فکر می کنند تمامی عسل های موجود در بازار غیرطبیعی هستند و دیگر نمی شود عسل طبیعی پیدا کرد در حالی که این عقیده درست نیست. هنوز هم زنبورداران متعهدی هستند که برای تولید عسل روال طبیعی آن را پیش می گیرند و سعی در تولید عسل کاملا طبیعی دارند که برای تولید آن زنبور فقط از شهد گل ها و گیاهان تغذیه کرده است.

در خصوص قیمت عسل، باید به این نکته توجه داشت که قیمت عسل طبیعی به دلیل تولید کم تر و هزینه های کوچ و جابه جایی کندوها نسبت به سایر عسل ها بالاتر است زیرا در صورت پایین بودن قیمت آن، برای زنبوردار به صرفه نیست که این کار را انجام دهد اما قیمت عسل تغذیه ای چون در مقدار بیش تری تولید می شود کم تر است و به همین علت برخی از مشتریان عسل تغذیه ای را به عسل طبیعی ترجیح می دهند.

از کجا می شود عسل طبیعی تهیه کرد؟

برای این که بدانیم یک عسل طبیعی و خوب است هیچ راهی جز آزمایشگاه و یا خرید از زنبوردار و یا فروشگاه معتبر و مطمئن وجود ندارد. فروشگاه اینترنتی درکام، یکی از این فروشگاه ها است که با زنبورداران متعهدی همکاری می کند که مطمئن است به زنبورهایشان آب و شکر نمی دهند و عسل تولیدی آن ها خوب و باکیفیت است و حتی برای اطمینان بیش تر تمام این عسل ها را در آزمایشگاه عسل، تست و بررسی می کند تا از طبیعی بودن آن مطمئن شود .

*شما می توانید از صفحه “خرید عسل طبیعی”، عسل های طبیعی درکام را با قیمت و جزئیات بیش تر ببینید.*

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 8 =