همه چیز در مورد مشاوره مالیاتی

مشاوران مالیاتی هم در قانون مالیات و هم در مشاوره مالی متخصص هستند. این افراد متخصص به مشتریان خود در مورد مسائل مالی مختلفی مانند مالیات عملکرد دارایی و اظهارنامه مالیات بر درآمد مشاوره ارائه می دهند. یک مشاور مالیاتی خوب باید در مورد آخرین مقررات مالیاتی و همچنین هرگونه تغییر در قوانین یا مقررات ایران در زمینه مورد نیاز افراد آگاه باشد

اگر در قراردادی که میان مشاور مالیاتی و کارفرما بسته می شود، فقط امور جاری و حسابداری لحاظ شود، مشاور فقط موظف به انجام این خدمات است. در واقع بررسی کردن و ارزیابی نمودن سوابق شرکت به صورت کامل بر عهده حسابدار است. حسابدار می تواند با پرداخت سر وقت مالیات و انجام دادن درست و دقیق وظایفش به بالا رفتن سودآوری شرکت کمک کند.

اما اگر کارفرما نیاز به مشاور خدمات مالیاتی هم داشته باشد، در اینجا هر دو خدمات را در یک قرارداد منعقد می نمایند. به این ترتیب طبق قرارداد هم خدمات حسابداری و هم خدمات مالیاتی با هم انجام می شوند. مشاور خدمات مالیاتی علاوه بر وظایفی که یک حسابدار دارد، باید نسبت به تدوین نمودن و تنظیم کردن استراتژی های مالی برای شرکت ها اقدام نماید. همچنین با توجه به تبحر و واقف بودن به امور مالیاتی و اتکا کردن به دانش و تخصصش، قدرت اثربخشی را در استراتژی های مالی و مالیاتی بالا ببرد. بنابراین به بررسی میزان اثربخشی استراتژی های مالی و مالیاتی در بلند مدت پرداخته و مسیر را برای دستیابی به موفقیت تعیین می کند

کمک گرفتن از یک مشاور مالیاتی می تواند برای اجتناب از جریمه های مالیاتی و کاهش مالیات های پرداختی بسیار مفید باشد زیرا قوانین مالیاتی مشاغل مختلف علاوه بر پیچیدگی ، دستخوش تغییرات نیز می شود و اطلاع از این تغییرات می تواند در پرداخت و یا کاهش مالیات موثر باشد

شاید جالب باشد بخوانید :

مشاور مالیاتی می تواند جریمه های گزاف را از شرکت ها و افراد دور کند. جریمه ای که برای عدم ارسال به موقع لیست حقوق در نظر گرفته شده ۲ درصد، همچنین جریمه برای پرداخت نکردن مالیات حقوق نیز ۲۰ درصد تعیین می گردد. عدم ارسال معاملات فصلی هم شامل یک درصد جریمه است. مشاوره امور مالیاتی باعث می شود که جلوی جریمه ها گرفته شود و از تخفیف ها و معافیت ها، در نهایت از انواع مزیت های قانونی بهره مند شوید.

در شرایط کنونی با توجه به گسترش و پیچیدگی امور اقتصادی و کلیه امور مرتبط با تجارت، نیاز به اطلاعات بسیار کافی برای تصمیم گیری وجود دارد. اینجاست که لزوم وجود مشاوران مالیاتی و حسابداران خبره و با تجربه به جهت تولید اطلاعات مالی بیشتر از همیشه حس می شود.

مشاوره امور مالیاتی

مشاوره امور مالیاتی به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین انجام می شود. در اثنای انجام فعالیت های اقتصادی و در طول سال سوالات زیادی برای مودیان پیش می آید. در این مرحله کافی است تا مسئله را با مشاور مالیاتی مطرح کنید، تا پاسخ مناسب و راهکارهای لازم را دریافت کنید. مشاور مالیاتی همواره در تلاش است تا مشکلات مالیاتی را با استفاده از بهترین راه ها به مشتریان و مودیان عزیز ارائه نماید.

کسب و کارهای زیادی وجود دارند که برای بهبود وضعیت مالیاتی خود اقدام به استخدام مشاور مالیاتی می کنند. با این کار آنها یک حاشیه امن مالیاتی به دست آورده و جلوی انواع جرائم مالیاتی را می گیرند. با استخدام کردن مشاور مالیاتی و توافق در خصوص انجام کلیه امور به شکل پروژه ای، معمولا خود مشاور به تامین کادر مالی و همچنین نیروی انسانی می پردازد. مدت قرارداد برای مشاوره امور مالیاتی بر حسب نوع خدماتی که قرار است ارائه شود و موضوع مالیاتی، محاسبه و تعیین می شود. قیمت مشاوره امور مالیاتی نیز بر مبنای تخصصی بودن و زمان مشاوره متغیر می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 14 =