همه ی نکات لازم برای شستن ماشین در کمترین زمان

تمیز کردن ماشین خرده کاری های زیادی دارد که دانستن این نکات به شما بسیار کمک خواهد کرد. از انجایی که رفتن به کارواش زمان بر است و گاهی تمیز کردن فوری ماشین بسیار ضروری است، پین ورک نیروهایی دارد که فقط با یک زنگ، در محل شما کارواش سیار را به همراه خود می‌آورند!.
در این مقاله نیز پین ورک به باسلیقه ها کمک می کند تا در نحوه شستن ماشین هیچ نکته ای را از قلم نیندازند:

الف) شستن داخل ماشین  

شستن داخل ماشین
برای توشویی یا شستن داخل ماشین، ابتدا همه ی وسایل اضافه و همه ی زباله های درشت که با دست قابل جمع شدن هستند را دور بریزید. با جاروبرقی کف پوش ها را جارو بزنید و گرد و خاک آن ها را بتکانید.

تمیز کردن اجزای داخلی ماشین
از پاک کردن شیشه های داخلی و آینه ها غافل نشوید. این نقاط را با مایع شیشه شور بشویید و سپس با یک پارچه خشک کنید.
تمیز کردن صندلی ماشین
حالا نوبت تمیز کردن صندلی هاست. اگر جنس صندلی ها چرم است با یک پاک کننده ی مخصوص چرم و در غیر این صورت با شامپو صندلی ها را به خوبی بسابید. مراقب باشید هیچگاه با وایتکس ماشین را نشویید!

ب) نحوه شستن ماشین و بدنه آن

تمیز کردن دستگیره در
بهتر است بیرون ماشین را در یک روز ابری انجام دهید تا زمان واکس زدن  یا شستن ماشین با پاک کننده ها، نور خورشید قبل از شما سطوح ماشین را خشک نکند و بتوانید پولیش را به خوبی انجام دهید. اگر ابتدا یک سطل آب روی ماشین بریزید بسیاری از گرد و خاک ها از بین می روند و زمان اسکاچ کشیدن زحمت کمتری خواهید داشت.
استفاده از مایع ظرفشویی ممکن است در دراز مدت به بدنه خودرو آسیب بزند با این ترکیب بیرون ماشین را به خوبی اسکاچ بکشید و با یک برس فرش یا پارچه ی زمخت دستگیره و گوشه و کنار درها را به خوبی پاک کنید.
شستن چرخ ماشین
بعضی ها استفاده از نوشابه را برای تمیز کردن چرخ ماشین توصیه می کنند. نوشابه لاستیک ها را بسیار تمیز می کند اما اگر روی بدنه ی ماشین بریزد میتواند به رنگ آن آسیب بزند. بنابراین بسیار مراقب باشید. چرخ های ماشین و قالپاق ها را با یک تکه اسفنج تمیز کنید. همچنین میتوانید از محلول های درخشان کننده برای قالپاق ها و خمیردندان برای نقاط کثیف تر و چرب تر استفاده کنید. برای پاک کردن چراغ ها نیز از شیشه شور استفاده کنید تا به خوبی شفاف شوند.
واکس زدن ماشین
برای شستن ماشین بدون آب پیشنهاد میکنیم حتما از واکس اتومبیل استفاده کنید. بعضی از این واکس ها میتوانند از بدنه ماشین در برابر اشعه  UV  آفتاب محافظت کنند و باعث می شوند بدنه دیرتر کثیف شود اما قبل از ان با کیت های ضد خراش که در فروشگاه های قطعات خودرو موجود است، خراش بدنه را از بین ببرید.
آخر از همه نوبت به پاک کردن شیشه های ماشین میرسد. حتی از دستمال مرطوب های ارایشی نیز میتوانید برای پاک کردن شیشه ها کمک بگیرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + یازده =