هواساز های موجود در بازار

امروزه استفاده از هواساز های مختلف همواره در دستور کار تمامی ساختمان های مسکونی و اداری و همچنین سازمان ها و اداره ها و یا سالن های ورزشی و کاری می باشد. چرا که نبود تهویه هوای مطبوع مناسب در هر مکانی باعث اختلال های مختلف در آن جا می شود. هواساز همواره در هر خانه ای مورد استفاده قرار گرفته و در نوع و مدل های مختلفی وجود داشته که از ابتدایی ترین و ساده ترین ان ها می توان به پنکه اشاره کرد که با استفاده از چرخش پروانه خود موجب دمیده شدن هوای خنک در محیط می شد. امروزه هواساز های مختلفی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به لیست زیر اشاره کرد.

تعدادی از هواساز های موجود در بازار‌‌‌‌

  • داکت اسپلیت
  • ایرواشر
  • VRF
  • کولر آبی
  • کولر گازی
  • چیلر
  • و …

بررسی هواساز های مختلف

هر کدام از این هواساز ها برای خود مزایا و معایبی را دارا می باشند و زمانی که قصد خرید هواساز را دارید باید وابسته به محلی که در آن جا قرار است هواساز خود را جا نمایی کنید بر اساس ابعاد و همچنین شرایط جوی منطقه بهترین هواساز را با مشاوره از کارشناسان ساخت هواساز تهیه نمایید. برخی از هواسازها به گونه ای بوده که در مناطق خشک بهتر کارایی داشته و برخی دیگر در مناطقی که آب و هوای شرجی دارند کارایی مناسبی را از خود نشان می دهند، همچنین از نکاتی که باید در خرید هواساز به آن توجه داشت سهولت در سرویس آن است چرا که با توجه به مدت زمان تعیین شده توسط تولید کننده می بایست دستگاه هواساز را مرتب سرویس کرده تا بهترین کارایی را داشته و از آن بهره برد.

شرکت های تولید کننده بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند و وجه تمایز شرکت ایمن تهویه الوند در مقایسه شرکت های مشابه،  اینست که در زمان تحویل، دستگاه را با لوازم اندازه گیری  بسیاری از جمله(رطوبت سنج، آمپرسنج،CFMسنج، دماسنج ، دسیبل سنج)  سنجیده و تحویل شما می دهند و البته  میزان خدمات و پشتیانی در خور شاٌن و شخصیت مشتریان عزیز ارائه می دهد.

ایرواشر چیست؟

ایرواشر یکی از دستگاه هایی است امکان ارائه سرمایش و گرمایش را دارا می باشد و می توان از آن در تابستان و زمستان استفاده کرد؛ ایرواشر دارای کلاس های ۶ و ۸ می باشد و این دسته بندی برای کلاس از جهت میزان رطوبتی که دستگاه دارا می باشد بوده و وابسته به استفاده در منزل مسکونی و یا محلی که نیاز به رطوبت و پاکیزگی هوای بسیار بالایی دارد تولید می شود.

دستگاه ایرواشر در حالت سرمایشی به این صورت بوده که هوای تازه را از بیرون گرفته و پس از عبور از فیلتراسیون ۷ لایه آلومینیومی ، سلولزی و … که این فیلتراسیون وابسته به سفارش مشتری همواره قابل سفارشی سازی بوده، هوا به درون اتاقک ایرواشر رسیده و سپس به وسیله پمپ آب درون دستگاه به سمت نازل آبپاش هدایت شده و در هوا به صورت اسپری پخش می شود؛ آب اسپری شده در هوا در مرحله اول دمای هوا را گرفته و از دیدگاه دوم هوا را که از فیلتراسیون عبور کرده بود شستشو می دهد تا هوای خنک و پاکیزه درون دستگاه باشد؛ فن مورد استفاده در دستگاه این شرکت به صورت کاملا بی صدا بوده و با قدرت بالایی که دارد هوا را به سمت کانال کشی هدایت می کند و از آن جا به محل مورد نظر دمیده می شود.

ایرواشر در حالت گرمایشی این گونه بوده که در ابتدا به وسیله موتورخانه و یا پکیج، آبی که دمای آن افزایش داده شده است به سمت کویل گرمایشی منتقل می‌ شود، سپس آب گرم درون کوئل جریان یافته و هوایی که درون ایرواشر قرار است بر روی سطح کویل کشیده شده و دمای آن افزایش می‌ یابد، در این حین همزمان دمای آب درون کویل نیز کم تر شده که در این مرحله آب به وسیله لوله برگشت به سمت موتورخانه یا پکیج برگشت داده می‌ شود، این کار همواره در جریان است تا درون کویل آب گرم به صورت مستمر وجود داشته باشد؛ حال درون دستگاه هوا گرم بوده که به وسیله فن به درون کانال کشی و از آنجا به محیط دمیده می‌ شود. باید توجه داشت که سیستم گرمایشی این دستگاه به دو صورت فول فرش و تلفیقی قابل پیاده سازی است. در حالت فول فرش تمامی هوای مورد نیاز از هوای تازه بیرون تهیه شده که به موجب آن میزان مصرف آب گرم و انرژی نیز افزایش می‌ یابد، و در حالت تلفیقی درصدی از هوای مورد نیاز از طریق کانال برگشت (هوای موجود در محیط) و بقیه آن از هوای بیرون دریافت می‌ شود.

سل ایرواشر چیست؟

سل ایرواشر نیز یکی از کلاس های ایرواشر بوده که در ایمن تهویه به وجود آمده است و حالت بهینه و بسیار مناسبی از کار را ارائه می دهد، در این کلاس دستگاه ایرواشر با پد سلولزی تلفیق شده است. پد سلولزی به دلیل ماهیت خود باعث می شود همواره درون دستگاه هوای سرد/گرم وابسته به فصل مورد استفاده و مودی که دستگاه روی آن دارد کار می کند وجود داشته باشد. از این رو برای کار کردن دستگاه میزان استفاده از انرژی و آب و … به کم ترین حد ممکن خود رسیده و دستگاه به محض روشن شدن نیز دمایی که بر روی آن تنظیم شده است را ارائه می دهد.

خرید دستگاه هواساز

همانطور که گفته شد شرکت های بسیاری اقدام به تولید و فروش هواساز می کنند اما مزیت ایمن تهویه الوند این است که قبل از ساخت دستگاه ها امکان ارسال کارشناس به محل را برای شما فراهم می آورد تا به بهترین شکل ممکن از محل جا نمایی و نقشه سازه شما مطلع شده و سپس با رویت شما از دستگاه اقدام به ساخت نموده و برای نصب نیز خود شرکت افراد متخصص ارسال کرده تا دستگاه برای شما نصب شود و با دماسنج دمای خروجی از دستگاه مورد آزمایش قرار گیرد. خدماتی که ایمن تهویه انجام می دهد همواره وجود داشته و بسیاری از کاربرانی که از دستگاه ایرواشر، زنت یا سوپرکولر استفاده می کنند از خدمات شرکت حتی در صورتی که دستگاه خود را از جای دیگری تهیه کرده اند بهره می برند. ارائه کارت گارانتی کتبی نیز از خدماتی بوده که در جهت کسب رضایت هرچه بیشتر مشتریان این شرکت انجام می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − 2 =