هوای منزل راه چگونه بهتر کنیم؟

پرورش یک باغ ارگانیک یک فعالیت بسیار لذت بخش و با ارزش است. اگر به عنوان یک باغبان تجربه کافی ندارید، کاملا طبیعی است که با فکر همه آن کار تا حدودی مرعوب شوید. بنابراین، یک تازه کار برای یادگیری نحوه رشد گیاهان چه باید بکند؟ این مقاله را بخوانید و توصیه های مفید را دنبال کنید.

برای از بین بردن رسوبات نمک از مخلوط سرکه، الکل مالشی و آب استفاده کنید. اگر مشکل تجمع نمک در گلدان های سفالی خود دارید، مقدار مساوی سرکه سفید، الکل مالیده و آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. روی رسوبات اسپری کنید و به راحتی شسته می شوند. قبل از استفاده حتما بگذارید گلدان ها کاملا خشک شوند.

یکی از بهترین راه‌ها برای به حداکثر رساندن مزایای باغ این است که یاد بگیریم چطور می‌توانیم. کنسرو کردن در حمام آب روشی موثر برای نگهداری سبزیجات تازه برای مدت طولانی است و یادگیری نحوه انجام آن چندان دشوار نیست. این شامل غوطه ور کردن کوزه های محصولات خانگی باغ ها در حمامی با آب جوش است. با این کار سبزیجات تا یک سال یا بیشتر حفظ می شود.

سعی کنید از یک علف کش طبیعی استفاده کنید که حاوی مواد شیمیایی خشن نباشد. علف های هرز را با سرکه سفید با قدرت کامل اسپری کنید تا آنها را از بین ببرید و در صورت نیاز مجدداً در صورت مشاهده هر گونه رشد جدید استفاده کنید. سرکه همچنین می‌تواند گیاهانی را که می‌خواهید نگهداری کنید، از بین ببرد، بنابراین مطمئن شوید که آن را روی علف‌های هرزی که در وسط گیاهان دیگری رشد می‌کنند که نمی‌خواهید بکشید اسپری نکنید.

برای اطمینان از موفقیت بوته های گل رز خود باید چهار مرحله ساده را دنبال کنید. هفته ای دو بار به جای کم عمق آبیاری کنید و از پاشیدن آب به برگ ها برای جلوگیری از بیماری خودداری کنید. اطمینان حاصل کنید که گل های رز شما در جایی کاشته می شوند که حداقل شش ساعت در روز آفتاب داشته باشند. رزهای خود را به اندازه کافی از هم فاصله دهید تا از گردش هوا و جلوگیری از کپک زدن اطمینان حاصل کنید. در نهایت PH خاک را بین ۶.۵ تا .۸ نگه دارید.

هنگامی که شروع به جمع آوری محصولات از باغ خود کردید، آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. بسیار خوشحال کننده است که به آنها هدیه ای بدهید که حاوی چیزی است که با دستان خود ساخته اید. دیدن عکس العمل های خوشحال کننده دریافت کنندگان نیز به شما انگیزه می دهد تا به کار سخت در باغ خود ادامه دهید.

از باغبانی برای استراحت استفاده کنید. آرامش و آرامش را می توان از طریق چندین راه مختلف یافت. باغبانی سرگرم کننده است و قطعا یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این وضعیت است. نیاز به سرمایه گذاری پولی کمی دارد و بازدهی زیادی دارد. بهترین چیزی که از آن به دست خواهید آورد آرامش و شادی است که بدانید می توانید باغ خود را پرورش دهید.

با کاشت محصولات بومی نیاز به آفت کش ها را در باغ خود کاهش دهید. گیاهان بومی مقاومت بهتری در برابر حشرات و باکتری های منطقه شما خواهند داشت و برای رقابت با علف های هرز بومی مجهزتر خواهند بود. گیاهان بومی حشرات مفید بومی مانند کفشدوزک ها را جذب می کنند که می توانند به طور طبیعی مشکلات آفات را بدون نیاز به مواد شیمیایی کنترل کنند.

هنگام باغبانی باید به یاد داشته باشید که مقدار زیادی آب بنوشید. بسیاری از مردم فراموش می کنند که با مصرف آب خود هماهنگی داشته باشند زیرا فکر نمی کنند که فعالیت سنگینی انجام می دهند. باغبانی ممکن است همیشه سخت نباشد، اما قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می تواند منجر به کم آبی بدن شود و نوشیدن آب فراوان یکی از راه های جلوگیری از آن است.

برای صرفه جویی در آب و محافظت از گیاهان خود، به جای آبپاش از شلنگ خیساندن استفاده کنید. شلنگ خیساندن شلنگی با سوراخ های کوچک است که در پایه گیاهان شما قرار دارد و آب را مستقیماً به خاک می رساند. این امر از تبخیر جلوگیری می کند و از تماس آب با شاخ و برگ جلوگیری می کند که می تواند باعث قارچ و بیماری شود.

کمپوست یک جزء کلیدی در بسیاری از طرح های باغبانی ارگانیک است. باغبان عاقل می تواند تلاش خود را با کمپوست کردن در دسته های کوچک مستقیماً در مجاورت بسترهای کاشت که به کمپوست نیاز دارند، به حداقل برساند. این باعث صرفه جویی در زمانی می شود که در غیر این صورت برای چرخاندن کمپوست از یک توده متمرکز و منفرد لازم است.

سعی کنید از محصولات آفت کش گیاهی استفاده کنید که می تواند مشکل حشرات شما را تحت کنترل نگه دارد. تحت شرایط خاص، آفت کش های آلی می توانند از نظر اثربخشی و ایمنی بهتر از محصولات شیمیایی بهتر عمل کنند. با این حال، به دلیل ساختار بیولوژیکی آنها، وقتی از حشره کش های گیاهی استفاده می کنید، اغلب خیلی سریع پوسیده می شوند و به سرعت ناپدید می شوند.

گوزن ها را در باغ خود منع کنید. آهوها عاشق جویدن سبزیجات، گل رز، درختان میوه، درخت عرعر و هالی هستند. اگر فرصت داده شود، می توانند در یک روز یک باغ را از بین ببرند! در حالی که مردم تمایل دارند از حصار برقی برای جلوگیری از گوزن ها استفاده کنند، کارهای خاصی وجود دارد که می توانید انجام دهید که شامل درد غیرضروری نمی شود. کیسه ها را با موهای انسان یا سگ، غذای خون خشک شده یا سر ماهی پر کنید. به محیط اموال خود یا گیاهان خاصی که قابل خوردن هستند بچسبانید. روش دیگر، اسپری دو زرده تخم مرغ را با یک لیتر آب مخلوط کنید و درختان میوه را به مقدار زیاد اسپری کنید. به دلایلی، به نظر می رسد که این کار می کند!

با استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا می توانید، هوای منزل خود را بهتر کنید. استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا امروز در منزل مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

گاهی اوقات مفید است که بریده های علف یا انواع دیگر مواد گیاهی در حال تجزیه را در اطراف گیاهان خود پخش کنید. گیاهان تجزیه می شوند و اجازه می دهند مواد مغذی خود به خاک برگردند. همین نظریه برای بسیاری از انواع مواد در حال تجزیه مانند سیب های فاسد، تخم مرغ و تقریباً هر چیز دیگری که می تواند ماده آلی در نظر گرفته شود، کار می کند.

شما به راحتی می توانید تنها در چند مرحله یک باغ جدید برای گیاهان چند ساله خود بسازید. از بیل برای برش زیر چمن استفاده کنید و پس از ورق زدن آن را با تراشه های چوب بپوشانید. در حدود ۲ هفته، شما قادر خواهید بود در بستر جدید خود گل بکارید.

با الگوهای آب و هوای محلی در منطقه جغرافیایی خود آشنا شوید. وقتی آب و هوای خود را می دانید و چگونه بر رشد باغ شما تأثیر می گذارد، می توانید پیش بینی کنید که باغ شما چگونه رشد می کند. می توانید با نظارت بر پیش بینی های آب و هوای محلی و برنامه ریزی فعالیت های باغبانی خود بر این اساس، باغ خود را پربارتر کنید.

اکنون شما پایه دانش لازم برای شروع لذت بردن از باغبانی ارگانیک را دارید. وقتی کسی سعی می کند باغ خود را به درستی رشد دهد، لذت و آرامش زیادی وجود دارد. اگر دفعه بعد که در باغ هستید این نکات را به خاطر بسپارید، بسیار موفق تر خواهید بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + شانزده =