وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای و موجدار

برای افرادی که در حوزه ساخت و ساز و فلزات فعالیت دارند، قبل از استعلام قیمت، دانستن وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای برایشان حائز اهمیت است. ورق کرکره‌ای یا به زبانی ساده‌تر ورق‌های موج‌دار، جنسی از ورق گالوانیزه سرد دارند و بیشترین کاربرد آن برای سقف‌های شیروانی استفاده می‌شود. سوالی که شاید در ذهن شما نیز خطور کند این است که هر متر مربع ورق موجدار چند کیلو است؟ در این مقاله ما قصد داریم تا وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه کرکره‌ای را بررسی کنیم. پس از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه کرکره ای

وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای(موجدار) بر اساس ضخامت ورق گالوانیزه و طول و عرض آن تعیین می‌شود. یعنی هر اندازه ضخامت بیشتر باشد وزن و کیفیت آن بیشتر می‌شود. در نهایت قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. برای بدست آوزدن وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای  ۲ راه وجود دارد. یکی از راه‌هایی که می‌توان به هر متر مربع ورق موجدار چند کیلو است دست‌ یافت. استفاده از فرمول دستی ریاضی است.
در این فرمول حجم حلب موجدار باید حاصلضرب ضخامت ورق گالوانیزه کرکره‌ای بر واحد میلیمتر و عرض ورق ۱ و ۱۲۵ متر است و طول آن به صورت سفارش مشتری محاسبه می‌شود و پاسخ بدست آمده را تقسیم بر ۱۰۰۰ می‌کنیم. حاصل بدست آمده را ضرب در چگالی آهن که ۷.۸۶ است می‌کنیم. آنگاه جواب آخر، وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه کرکره‌ای می‌باشد. فرمول زیر شده به شکل زیر می‌باشد.
طول*عرض * ضخامت حلب گالوانیزه* ۷.۸۶ / ۱۰۰۰= محاسبه وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای
ورق کرکره‌ای گالوانیزه در گروه‌های فلزی، سینوسی و شاد لاین تولید می‌شود و از ۰.۳ میلیمتر الی ۱ میلیمتر ضخامت و عرض آن همان‌طور که قبلا ذکر شد ۱ و ۱۲۵ متر و طول آن به سفارش مشتری است. حلب کرکره‌ای به صورت شیت(برگی) تولید و به بازار عرضه می‌شود.
راه حل دوم برای اینکه بدانیم وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای چقدر است استفاده از جدول وزنی به شرح زیر است.

جدول وزن و مشخصات حلب گالوانیزه کرکره‌ای

طول(متر) عرض(متر) ضخامت حلب گالوانیزه(میلیمتر) چگالی آهن وزن هر متر مربع(کیلوگرم)
۲ ۱ ۰.۵ ۷.۸۶ ۸
۲ ۱ ۰.۷ ۷.۸۶ ۱۱
۲ ۱ ۱ ۷.۸۶ ۱۶
۲ ۱ ۱.۵ ۷.۸۶ ۲۴
۲ ۱ ۲ ۷.۸۶ ۳۲
۲.۵ ۱.۲۵ ۰.۵ ۷.۸۶ ۱۳
۲.۵ ۱.۲۵ ۱ ۷.۸۶ ۲۵
۲.۵ ۱.۲۵ ۱.۲۵ ۷.۸۶ ۳۱
۲.۵ ۱۲۵ ۱.۵ ۷.۸۶ ۳۷
۶ ۱ ۰.۵ ۷.۸۶ ۲۴
۶ ۱.۲۵ ۰.۵ ۷.۸۶ ۳۰

لازم به ذکر گفته شود وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای گالوانیزه، با توجه به کارخانه سازنده با یکدیگر فرق دارد، جدول بالا به طور تقریبی وزن‌ها درج شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان صنایع فولاد توفیقی تماس حاصل فرمایید.

کاربرد حلب گالوانیزه با توجه به وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای

تا اینجای مقاله دانستید که وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای را چگونه می‌توان محاسبه کرد. برای درک بهتر این محصول بد نیست با کاربردهای آن هم آشنا شوید.

  1. سقف شیروانی
  2. به عنوان سقف برای پارکینگ‌ها، آلاچیق‌ها
  3. برای سوله و انبار
  4. به عنوان کانال کولر

فواید و مزایای ورق کرکره‌ای گالوانیزه(موجدار)

همان طور که در متن فوق ذکر شد این محصول، دارای ضخامت، طول و عرض مختلف است و تمامی این فاکتورها بر روی وزن هر متر مربع ورق کرکره و قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. از مزایای این ورق ضد زنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. در هر نوع آب و هوایی می‌توان آن را اجرا کرد.
  2. نصبی راحت دارد 
  3. مقرون به صرفه است.
  4. زنگ نمی‌زند، خورده و پوسیده نمی‌شود.
  5. به دلیل شیبی که دارد با بارش برف و باران نیاز به زدودن برف نیست و خود به زمین سرازیر می‌شود. 

خرید ورق کرکره‌ای گالوانیزه از نمایندگی‌های فروش استان تهران

صنایع فولاد توفیقی همواره آماده ارائه فروش انواع ورق گالوانیزه اعم از ورق کرکره‌ای فلزی می‌باشد. شما عزیزانی که می‌خواهید قیمت نهایی این محصول را دریافت کنید. با کارشناسان صنایع فولاد توفیقی در تماس باشید و آنها با توجه به وزن هر متر مربع ورق کرکره‌ای آخرین قیمت را برای شما بازگو می‌کنند و یا اینکه می‌خواهید بدانید هر متر مربع ورق موجدار چند کیلو است؟ از طریق مهندسین ما مشاوره شوید.
همان طور که همه‌ی ما مطلع هستیم امروزه قیمت دلار نقش مهمی، بر قیمت بسیاری از اجناس و کالاها دارد. محصولات آهن و فولاد جزء آن دسته محصولاتی به شمار می‌آیند که نوسانات قیمت ارز و دلار رابطه مستقیم دارند. پس با توجه به قیمت‌های لحظه‌ای بازار هر چه زودتر برای خرید این محصول اقدام نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =