وزن و مشخصات ابعاد ورق گریتینگ پله

قبل از اینکه بخواهیم مشخصات ابعاد ورق گریتینگ پله را شرح دهیم در ابتدا لازم است کمی با ورق گریتینگ آشنا شوید. این محصول دارای  صفحه‌ی مشبک و شبکه‌های پانچ شده در ابعاد مختلف است  در واقع این ورق مشبک از تسمه و میلگرد ساخته می‌شود و به صورت گالوانیزه و سیاه فلزی تقدیم، بازار می‌شود و در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. یکی از کاربردهای آن برای ساخت پله‌های فلزی اضطراری در ساختمان‌های صنعتی و مسکونی ساخته می‌شود حال که ورق گریتینگ پله را درک کردید در ادامه مقاله می‌خواهیم قیمت هر متر مربع گریتینگ را برای شما عزیزان شرح دهیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مشخصات ابعاد ورق گریتینگ پله

مشخصات ابعاد ورق گریتینگ معمولا ۳۰۰۰*۱۰۰۰ و ۶۰۰۰*۱۰۰۰ میلیمتر است و برای گریتینگ پله با پوشش گالوانیزه نباید از ابعاد ۳۰۰۰*۱۰۰۰ میلیمتر تجاوز کند. مشخصات فنی گریتینگ فلزی و گالوانیزه شامل موارد زیر می‌باشد.

  1. ارتفاع و ضخامت تسمه باربر
  2. ارتفاع و ضخامت رابط یا همان تسمه، نیم تسمه، میلگرد یا چهار پهلوی تابیده
  3. ابعاد شبکه چشمه و یا همان مش بندی

مشخصات ابعاد ورق گریتینگ پله

برای بدست آوردن ابعاد گریتینگ پله در واقع اندازه طول و عرض قطعات باربر و رابط نیاز است و لازم به ذکر است گفته شود در زمان طراحی گریتینگ باید طول باربر و رابط مشخص شود. اعلم کردن اشتباه باعث ضعف قطعه و عدم تحمل آن در برابر نیروی وارد شده می‌شود.

ویژگی‌های گریتینگ پله فلزی

این محصول در کف پله فلزی است که بیشتر برای ایجاد ارتباط بین طبقات یک سازه و یا پله‌های آهنی دور مخازن ذخیره سازی نفت و پتروشیمی و یا گاز استفاده می‌کنند. در ساخت کف پله‌های ساختمان از ورق آجدار نیز استفاده می‌کنند. پله‌های اضطراری در ساختمانهای صنعتی و مسکونی به دو صورت ساخته می‌شود.

  1. ساده بدون بغل پله
  2. گریتینگ پله دارای بغل پله 

نحوه ساخت پله‌های بدون بغل پله و ساده در داخل نبشی قرار می‌گیرد و مشخصات ابعاد ورق گریتینگ پله ۳۰۰۰*۱۰۰۰ است و در پله دارای بغل پله می‌بایست با شمشیری‌های کناری یا ناودانی‌ها پیچ و مهره شوند و آنگاه صفحه مشبک که به عنوان کف پله است دارای بغل بوده و دارای پانچ‌های لوبیایی و پانچ‌های گرد بوده و با پیچ و مهره به یکدیگر جهت تثبیت و تنظیم پله نصب می‌شود.

قیمت هر متر مربع گریتینگ

قیمت هر متر مربع گریتینگ به عواملی همچون ضخامت، ارتفاع، طول و عرض، مشخصات ابعاد ورق گریتینگ پله و وزن آن بستگی دارد و علاوه بر فاکتورهای ذکر شده به پارامترهایی نظیر میزان عرضه و تقاضا، کارخانه سازنده، مواد اولیه در تولید آن و همچنین دستخوش قیمت ارز و دلار کشور است.

جدول وزن و قیمت هر متر مربع گریتینگ

نام نوع باربر رابط ابعاد چشمه وزن  قیمت
گریتینگ تسمه در تسمه ۳*۳۰ ۳*۳۰ ۱۰۰*۳۰ ۳۵ متغیر
گریتینگ تسمه در نیم تسمه ۳*۳۰ ۳*۱۵ ۱۰۰*۳۰ ۳۰ متغیر
گریتینگ تسمه در میلگرد ۳*۳۰ ۳*۱۵ ۱۰۰*۳۰ ۳۰ متغیر

مزایای استفاده از گریتینگ پله

  1. به دلیل ضد لغزش بودن و برخورداری از امنیت بالای آن در راه‌پله‌ها و پاگردها از آن استفاده می‌کنند.
  2. به دلیل وزن کمی که دارد به ندرت دچار خرابی می‌شود و در بیشتر مواقع نیاز به تعمیرات ندارد.
  3. در خانه‌های دوبلکس استفاده می‌شود و به خانه زیبایی دو برابر عطا می‌کند.
  4. چنانچه از گریتینگ  پله گالوانیزه استفاده شود باعث می‌شود تا از مقاومت بالایی برخوردارشود و در هر شرایط آب و هوایی قابل اجرا می‌باشد.
  5. دارای نسبی راحت و آسان می‌باشد.

خرید گریتینگ پله از کارخانه‌های تولید کننده تهران

صنایع فولاد توفیقی همواره آماده ارائه فروش انواع گریتینگ می‌باشد. شما عزیزانی که می‌خواهید اطلاعات کافی در مورد مشخصات ابعاد ورق گریتینگ پله دریافت کنید لطفا با کارشناسان صنایع فولاد توفیقی در ارتباط باشید. و برای استعلام قیمت هر متر مربع گریتینگ با مهندسین این مجموعه تماس حاصل فرمایید تا به روزترین قیمت را در اختیار شما بگذارند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =