وقت سفارت المان

وقت سفارت آلمان چنانچه قصد سفر به کشور آلمان را دارید باید همانند دیگر کشورها نسبت به اخذ روادید آلمان اقدام کنید. قبل از انجام هر کاری بهتر است که از شرایط و قوانین سفارت آلمان در ایران آشنا باشید چرا که هر اشتباه میتواند شما را به راحتی دچار دسترسی نمایید و هم زمان و هم هزینه خود را از دست بدهید پس پیشنهاد میکنیم که با ما همراه باشید تا تمامی شرایط و قوانین سفارت آلمان در ایران را برای شما توضیح دهیم.

اگر هدف شما سفر به کشور آلمان است با توجه به نوع سفر باید وقت سفارت مناسب آن را تهیه کنید چرا که هر نوع سفری یا درخواستی وقت بخصوص خود را دارد در کل وقت های سفارت المان شامل این موارد می شود که عبارتند از :

  • وقت توریستی
  • وقت دیدار از دوستان و فامیل
  • وقت تجاری
  • وقت تحصیلی
  • وقت کاری
  • وقت پیوست
  • وقت تایید مدارک

لازم به ذکر است که هر یک از این موارد دارای زیر مجموعه های خاص خود می باشد. برای درخواست ویزا باید ابتدا وقت سفارت آلمان را رزرو کنید . ازآنجایی‌که کشور آلمان عضو  معاهده شینگن است باید برای ورود به خاک این کشور ویزای شینگن تهیه کنید.

مدارک موردنیاز جهت مراجعه به سفارت آلمان

وقت تضمینی از سفارت آلمان

اگر شما نیازمند سفر فوری به کشور آلمان هستید و وقت های سفارت برای زمان زیادی است مجموعه سفریتو این تضمین را به شما عزیزان میدهد که وقت تضمینی از سفارت آلمان به شما ارائه دهد. فقط نکاتی که در این وقت باید توجه بفرمایید این است که امکان دارد هر لحظه با شما تماس گرفته شود که وقت تضمینی از سفارت آلمان تایید شده است و شما باید طی امروز یا فردا به سفارت مراجعه نمایید پس بهتر است که تمامی مدارک لازم برای اراده به سفارت آماده کرده باشید چون وقت تضمینی از سفارت آلمان غیر قابل پیش بینی است. اگر یک درصد ما نتوانیم وقت تضمینی از سفارت آلمان برای شما تهیه کنیم تمامی هزینه شما عودت داده میشود و هیچ هزینه ای از شما عزیزان کسر نمیشود.

وقت سفارت آلمان فوری

احتمالا شما متقاضیان عزیز این کلمه وقت سفارت المان به صورت فوری را شنیده اید و برای شما سوال ایجاد کرده است که ایا واقعیت دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت که در برخی موارد بله امکان گرفتن وقت فوری سفارت المان امکان پذیر است که این مورد بیشتر برای اشخاصی است که قصد دارند به صورت توریستی یا تجاری و یا دیدار از دوستان واقوام به کشور آلمان سفر داشته باشند اگر جزء این افراد باشند امکان گرفتن وقت اضطراری سفارت المان وجود دارد اما قبل از گرفتن این نوع وقت پیشنهاد میکنیم که ابتدا مدارک لازم برای سفارت را تهیه نمایند چرا که در این نوع وقت امکان دریافت هر تاریخی وجود دارد.

تصمیم سفارت برای پاسخ دهی به ویزاهای بلند مدت

سفارت آلمان در ایران وقت های تحصیلی و کاری و همچنین پیوست را در زمان های بین ۶ تا ۱۸ ماهه صادر میکند جدیدا سفارت المان تصمیم بر این گرفته است که بخش ویزاهای بلند مدت خود را به مکان دیگری صادر کند که بتواند سریعتر به پرونده ها رسیدگی و همچنین زمان وقت سفارت را کاهش دهد ادرس جدید بخش کنسولگری خیابان بخارست – خیابان هشتم پلاک ۷ ساختمان آریان می باشد.

تصمیم سفارت برای پاسخ دهی به ویزاهای بلند مدت

ساعات کاری سفارت و ویزامتریک و کنسولگری آلمان در ایران

این سفارت در روزهای یکشنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعات ۷ تا ۳:۳۰ و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۷ تا ۴ آماده ارائه خدمات به مراجعین می‌باشد. پس پیش از مراجعه به سفارت باید نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام کنید و بعدازآن در روز مقرر که برای شما تعیین‌شده می‌توانید به سفارت مراجعه کنید. جمعه و شنبه روزهای تعطیل سفارت آلمان می‌باشد.

در تابستان یعنی طی ماههای جولای و آگوست ساعات کاری سفارت تغییر کرده و از ۷ تا ۲ ظهر می‌باشد. بخشی که متقاضیان درخواست ویزا برای ارائه مدارک خود باید به آن مراجعه کنند از ساعت ۷ الی  ۱۰:۳۰ مشغول به کار است که باید پیش از مراجعه وقت سفارت آلمان را رزرو کرده باشید. در روزهای عید نوروز ، عید پاک ، عاشورا و کریسمس سفارت آلمان تعطیل بوده و امکان مراجعه و تماس تلفنی وجود ندارد.

وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی

برای ایرانیان آلمان کشوری مطلوبتر در بین دیگر کشورهای اروپایی می‌باشد که هرساله ایرانیان زیادی به آن سفر می‌کنند . دقت داشته باشید که بعد از تعیین وقت سفارت آلمان باید مدارکتان کامل  بدون نقص باشد. مدارک موردنیاز برای صدور ویزا در ادامه متن توضیح داده‌شده است.

چنانچه قصد سفر با همسرتان را دارید باید مدارک او را نیز تهیه و با مدارک خود تحویل دهید. برای اشخاص زیر سن ۱۸ سال اجازه‌نامه محضری و کتبی قیم و یا والدین و برای زنان متأهل اجازه همسر نیاز می‌باشد انواع دیگر وقت سفارت جهت سفر کاری و تجاری است.

گرفتن وقت سفارت آلمان برای ویزای ازدواج

چنانچه قصد دریافت اقامت ازدواج آلمان را دارید باید با شخصی آلمانی و یا کسی که شهروندی آلمان را دارد ازدواج کنید. جهت دریافت ویزای نامزدی باید شرایط خاصی را دارا باشید. پس از ارائه مدارک ازدواجتان به سفارت آلمان و بررسی آن‌ها چنانچه واجد شرایط تشخیص داده شوید این ویزا برای شما صادر خواهد شد.

آموزش گرفتن وقت سفارت المان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.