وقت سفارت فرانسه

نحوه دریافت وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزای این کشور برای افرادی که قصد دارند به کشور فرانسه سفر کننده یک دغدغه مهم محسوب می‌شود. در صورتی که اولین بار نیست که به اروپا و یک کشور عضو پیمان شینگن سفر می‌کنید، این احتمال وجود دارد که راحت‌تر بتوانید وقت سفارت کشور فرانسه را دریافت کرده و مقدمات سفر به آن را آماده کنید.
اما در صورتی که اولین بار است که می‌خواهید قدم به خاک یک کشور اروپایی بگذارید، کوچک‌ترین اشتباهی در نحوه دریافت وقت سفارت فرانسه و ارائه مدارک می‌تواند سبب به تعویق افتادن سفرتان شود یا این که به دلیل نقص در ارائه مدارک یا منقضی شدن وقت در نظر گرفته شده توسط سفارت، به طور کامل برنامه‌ای که برای سفر به فرانسه داشته‌اید لغو گردد.
در این مقاله درباره چگونگی سفر به فرانسه نحوه اخذ وقت سفارت فرانسه و مدارکی که برای دریافت ویزای این کشور ضروری است سخن خواهیم گفت با ما همراه باشید.

چرا وقت سفارت فرانسه را دریافت می‌کنید؟
اولین سؤالی که قبل از اقدام به دریافت وقت سفارت فرانسه باید به آن پاسخ دهید این پرسش است که به چه دلیلی نیاز به اخذ ویزای فرانسه دارید؟ آیا می‌خواهید برای تماشای جاذبه‌ها و زیبایی‌های فرانسه به این خطه سفر کنید یا این که هدفتان از سفر به فرانسه تحصیل در این کشور یا راه اندازی کسب و کار جدید است.
با توجه به هدفی که برای دریافت ویزای فرانسه دارید، زمان‌بندی که برای تکمیل مدارک جهت اخذ ویزای این کشور باید در نظر بگیرید متفاوت خواهد بود.
حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که سفارت فرانسه تنها در بازه زمانی که برایتان در نظر گرفته شده مدارکی که دارید را بررسی خواهید کرد و در صورتی که نتوانید سر وقت مدارکتان را به سفارت تحویل دهید، باید مجدداً از سفارت فرانسه وقت بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه
پس از دریافت وقت سفارت فرانسه باید نسبت به تکمیل مدارکی که توسط سفارت این کشور برای اخذ ویزا مشخص شده اقدام نمایید. در این قسمت از تهران ویزا به مدارکی که باید به سفارت تحویل دهید تا بتوانید ویزای فرانسه را دریافت کنید اشاره کرده‌ایم.
دانلود فرم ویزا و تکمیل آن در کمال صداقت
دو قطعه عکس با پس زمینه روشن که اخیراً ثبت شده‌اند.
گذرنامه با دو صفحه خالی و حداقل سه ماه اعتبار
بیمه مسافرتی به ارزش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو
بلیط برگشت
مدارک رزرو هتل
مدارک محل سکونت بستگان برای ویزای دیدار خویشاوندان
گواهی نشان دهنده دارا بودن تمکن مالی
مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی برای متقاضیان تحصیل
دعوت‌نامه شرکت استخدام کننده برای ویزای کاری
رضایت نامه کارفرما برای شاغلین جهت سفر کاری یا تفریحی
رضایت نامه دانشگاه یا مدرسه برای دانش آموزان و دانشجویان برای سفر
پرونده پزشکی به همراه نامه پذیرش بیمارستان برای ویزای پزشکی

هزینه دریافت ویزای فرانسه
از جمله مهم‌ترین مواردی که پس از دریافت وقت سفارت فرانسه برای اخذ ویزای این کشور باید به آن توجه داشته باشید این موضوع است که سفارت فرانسه برای بررسی مدارک ارائه شده و صدور ویزا مبلغ مشخصی را برای افراد مختلف با توجه به بازه سنی آن‌ها دریافت می‌کند.
افرادی که بالای ۱۲ سال هستند باید مبلغ ۶۰ یورو برای دریافت ویزا به سفارت پرداخت کنند. هزینه صدور ویزا برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو بوده و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.
تصویر ۴
اگر در زمینه اخذ ویزای شینگن یا دریافت ویزای فرانسه نیاز به راهنمایی دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله وقت سفارت فرانسه را مطالعه بفرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =