وکیل خانواده برای موارد قانونی

با توجه به این که امروزه امور کیفری و حقوقی دشواری و پیچیدگی های بسیاری دارد وکیل می بایست در تمام زمینه های حقوقی و کیفری مهارت داشته باشد. با توجه به این که متاسفانه این روز ها یکی از رایج ترین پرونده ها مربوط به خانواده می باشد و خانواده بیشترین نقش را در زندگی هر فرد دارد، وکیل خانواده باید از بالاترین میزان تبحر و تخصص برخوردار باشد. وکیلی که در شاخه خانواده فعالیت می کند باید بر تمامی امور و مسائل خانوادگی از جمله ارث، انحصار وراثت، طلاق، حضانت فرزندان و … واقف باشد و به خوبی بتواند موکل خود را در همه شرایط راهنمایی کند. پیشنهاد می کنم به سایت وکیل ما مراجعه نمایید و اطلاعات کامل تری را در خصوص پرونده های خانواده، طلاق، حضانت و… بدست آورید و درصورت نیاز از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

به عنوان مثال یکی از مهم ترین پرونده های مربوط به خانواده طلاق است، یکی از سوالات رایجی که وجود دارد این است که شرایط طلاق در صورت عدم پرداخت نفقه برای زن چگونه می تواند باشد؟ بهتر است بدانید برخی از مسائل مانند همین موضوع تنها از عهده وکیل خانواده بر می آید، زیرا معمولا در رابطه با مسائلی این چنینی معمولا اختلاف نظر های بسیار زیادی وجود دارد. برای مثال منظور از نفقه دقیق چیست؟ آیا منظور از نفقه در زمان شرایط ضمن عقد می باشد یا منظور نفقه ای است که در آینده برای زن در نظر گرفته می شود؟ پاسخ چنین پرسش هایی بسته به شرایط و وضعیتی که وجود دارد تنها توسط یک وکیل ماهر و با تجربه ارائه می شود.

مهم ترین دعاوی مربوط به خانواده

  • مطالبه مهریه: یکی از شایع ترین دعاوی مربوط به خانواده مهریه است، در گذشته موضوع دریافت مهریه خیلی در میان زنان رایج نبود و اغلب تنها به هنگام طلاق مهریه خود را طلب می کردند. اما امروزه بسیاری از زوجه با وجود تمایل به ادامه زندگی مهریه را از همسر خود طلب می کنند و از آن جایی که مهریه حق شرعی و قانونی زن می باشد، مرد موظف به پرداخت آن است. البته در صورتی که مهریه معین باشد تنها با نکاح به مالکیت زن در خواهد آمد در غیر این صورت زن حق هیچ تصاحبی را در آن نخواهد داشت. مهریه می تواند عینا و یا به صورت اقساطی پرداخت گردد، بررسی چنین موضوعی با مشورت یک وکیل راحت تر خواهد بود.
  • مطالبه نفقه: براساس قانون نفقه حقی است که باید از جانب زوج برای زوجه پرداخت گردد، زن می تواند در صورت عدم دریافت نفقه گذشته خود را نیز طلب کند. زوجه برای طلب نفقه باید به کمک وکیل در دادگاه های خانواده ویا شورای حل اختلاف اقدام نماید. نفقه زن هیچ ربطی به ثروتمند بودن یا فقیر بودن زن دارد، در هر شرایطی زن می تواند نفقه خود را از همسرش طلب نماید.طلب نفقه زن از مرد طلب ممتاز می باشد، بدین معنا که در صورت فوت یا ورشکستگی مرد بر تمامی بدهی های او تقدم دارد.
  • حضانت: افراد معمولا برای گفتن حضانت فرزند خود به دنبال یک وکیل مجرب می گردند که این امر کاملا منطقی و درست می باشد، زیرا گرفتن حضانت فرزندان چیزی نیست که شما به تنهایی قادر به انجام آن باشید و نیاز به تخصص و تسلط بر تمامی شاخه های قانونی دارد. حضانت و نگهداری فرزندان برای والدین هم حق محسوب می شود و هم تکلیف، پدر یا مادر حق ندارند تا زمانی که حضانت فرزند خود را بر عهده دارند از نگهداری او امتناع کنند. براساس قانون حضانت طفل به خرج پدر است و در صورت فوت بر عهده مادر می باشد. همچنین لازم به ذکر است، حضانت حق پدر و مادر است و با فوت هر یک از آن ها بر گردن دیگری می باشد.
  • طلاق: طلاق به چندین صورت رخ می دهد، طلاق از جانب زن، طلاق از جانب مرد و طلاق توافقی. طلاق های توافقی همان طور که از نامش پیداست همه چیز براساس رضایت و توافق طرفین انجام می شود، از همین کمتر به مشکلی برمی خورد که نیاز به حضور وکیل داشته باشد. اما طلاق از جانب زن معمولا با پیچیدگی هایی همراه است که حضور وکیل مجرب را ضروری جلوه می دهد. موضوع مهریه، استرداد جهزیه، حضانت از مهم ترین مسائلی است که در پرونده های طلاق رسیدگی می شود.

همان طور که اشاره کردیم حضور وکیل خانواده اهمیت خیلی زیادی دارد، شما حتما نباید به هنگام مواجه با مشکلات و دعاوی خانوادگی به سراغ وکیل بروید. همانطور که می دانید همواره پیشگیری بهتر از درمان است، پس بهتر است همواره پیش از انجام هر کاری با یک وکیل مجرب مشورت کنید و سپس اقدام به هر کاری نمایید. مشاوره با وکیل برای شما این امکان را ایجاد می کند تا با مشکلی رو به رو نشوید و یا دعاوی و مشکلات را در زمینه های مختلف به حداقل برسانید. وکیل خانواده می تواند همان وکیل پایه یک دادگستری باشد که در شاخه پرونده های خانواده تجربه و تخصص فراوانی دارد، بهتر است برای پرونده های خود از وکلایی کمک بگیرید که در موضوع شما تجربه موفق زیادی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.