ویتامین سی برای رفع خستگی پوست و جوانی

اصطلاح خسته شدن پوست اصطلاحی است امروزی که این روزها هم زیادتر آن را می شنویم. پوست ما نیز خسته می شود. به همین دلیل است که عصر ها و ساعتی پس از بیدار شدن از خواب کیفیت پوست ما با هم فرق می کند. حتما دیده اید که هر چه بیشتر کار می کنید پوستتان خسته تر و کدر تر می شود. گویی پوست هم دارد همپای شما فعالیت می کند. بی خوابی و کار کردن های زیاد باعث می شود که پوست شفافیت خودش را از دست بدهد. اگر خواب کافی نداشته باشیم پوست ما این قدر خسته می شود و این خستگی در آن می ماند که به تدریج پیر تر و فرسوده تر می شود. به همین دلیل است که کسانی که دائما بی خوابی دارند و یا شب کار هستند پوستشان پیر تر می شود و سنشان بیشتر به نظر می آید.

شاید جالب باشد بخوانید :

پوست ما موادی که نیاز دارد را از خوراکی هایی که در طول روز می خوریم به دست می آورد. میوه ها و سبزیجات برگ سبز پر از زینک و ویتامین هایی هستند که برای پوست و سلامت آن مفید است. اما مهم ترین ویتامینی که برای سلامت پوست وجود دارد ویتامین سی است. ویتامینی که در خیلی از میوه ها وجود دارد. در پرتقال و کیوی و گریپ فروت ویتامین سی زیادی یافت می شود. پس این خوراکی ها می توانند خستگی پوست را از بین ببرند. اگر میوه هایی که ویتامین سی دارند بخورید پوست شما جوان و درخشان باقی می ماند. این ویتامین بسیار برای پوست مهم است. این ویتامین به نام ویتامین جوانی نیز شهرت دارد و به این نام نیز بسیار معروف و محبوب می باشد. خواصی که در ویتامین سی وجود دارد باعث شده باعث شادابی و رفع خستگی شود. این ویتامین هم از طریق خوراکی ها و هم به صورت موضعی توسط ماسکهای گیاهی طبیعی و محصولات صنعتی می تواند برای پوست تامین شود. کرمها و لوسیون هایی هم وجود دارد که به کمک آن ها سعی می شود این ویتامین ضروری برای پوست تامین شود.

جالب است که خیلی از شرکت های تولید کننده محصولات بهداشتی هم با علم به خواص ویتامین سی توانستند محصولات درمانی و مراقبتی خیلی خوبی را طراحی و تولید نمایند. کرم ویتامین سی الارو که از محصولات خیلی معروف در همین حیطه است نیز با استفاده از خواصی که در پرتقال وجود دارد طراحی شده است. چنین محصولاتی در کنار یک رژیم غذایی مناسب و پر از سبزیجات سبز و میوه ها می تواند پوست شما را بسیار درخشان و شاداب نماید. کافی است روزانه از این خوراکی ها استفاده کنید و سعی کنید این ویتامین را نه تنها برای پوست خود بلکه برای کل بدن تامین نمایید. توجه کنید که مواردی که برای سلامت پوست مهم است را هم در کنار این برنامه غذایی داشته باشید. به این صورت می توانید نتیجه خیلی بهتری بگیرید. به طور مثال خواب خوبی داشته باشید. هیچ وقت تا دیر وقت بیدار نمانید. روبالشتی خود را هر چند روز یک بار بشویید تا آلودگی از این طریق وارد پوست شما نشود. هم چنین استرس را از خود دور کنید. مدام غر نزنید و شاکی نباشید. باور کنید با فکر کردن به این موارد چیزی تکان نمی خورد. تنها با این افکار منفی به سلامتی خود آسیب زده اید. پس ریلکس و آرام باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.