ویزای توریستی کانادا: شرایط، هزینه ( تضمینی ) – حامی مهاجر

ویزای توریستی کانادا، ویزایی است که یک فرد با داشتن آن می‌تواند از امکان اقامت موقت در کشور کانادا بهره‌مند شود. این ویزا می‌تواند مورد استفاده افرادی قرار بگیرد که به منظور توریستی، دیدار اقوام خود و یا انجام کارهای دیگر، نیاز به اقامت موقت در این کشور دارند.

کانادا یکی از جذاب‌ترین کشورهای دنیا برای علاقه‌مندان به طبیعت و ماجراجویان می‌باشد. در این مقاله قصد داریم ابتدا به معرفی جاذبه‌های توریستی کشور کانادا بپردازیم، چنانچه با شناخت این جاذبه‌های فوق‌العاده و منحصر به فرد، تصمیم خود را برای سفر توریستی به کانادا گرفتید در ادامه نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا، انواع آن و هزینه‌های دریافت آن را به شما توضیح خواهیم داد. با موسسه حامی مهاجر همراه باشید.

در این نوشته موارد زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 • آشنایی با جاذبه‌های توریستی کشور کانادا
 • ویزای توریستی کانادا چیست و مدت اعتبار آن چقدر است؟
 • شیوه دریافت ویزای توریستی تضمینی کانادا
 • مدت زمان لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا
 • هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا
 • ویزای توریستی تضمینی کانادا
 • شیوه دریافت ویزای توریستی کانادا با دعوت‌ نامه
 • تمکن مالی ویزای توریستی کانادا
 • نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا
 • چگونگی کار با ویزای توریستی کانادا

آشنایی با جاذبه‌های توریستی کشور کانادا

اگر علاقه‌مندید به گردش در طبیعت و دیدن جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده هستید، کانادا به چندین دلیل بهترین کشور برای سفر توریستی است. نیاگارا مرتفع‌ترین آبشار جهان با منظره‌ای شگفت‌انگیز در این کشور قرار دارد.

اگر علاقه‌مند به ورزش‌های زمستانی و اسکی هستید، مناطق سردسیر Mont Tremblant با نوع پوشش گیاهی خاص خود یکی از بهترین نقاط دنیا برای این کار است.

اگر به حیوانات و طبیعت‌های خاص و منحصر به فرد علاقه دارید، دیدن خرس‌های قطبی چرچیل در مانیتوبا و وال‌های غول‌پیکر در آب‌های شبه جزیره توفینو تجربه‌ای فراموش نشدنی برای شما خواهد بود. چنانچه به ورزش‌های آبی، دریاچه‌ها و گردش در سواحل اقیانوس‌ها علاقه‌مند هستید، همه چیز در کانادا کنار هم گذاشته شده است و علاقه‌مندان به صخره‌نوردی و کوه‌نوردی نیز می‌توانند در کوهستان‌های صخره‌ای اعجاب‌انگیز این کشور خاطرات تکرار نشدنی برای خود خلق کنند.

کانادا کشور پارک‌های جنگلی است، علاقه‌مندان ماجراجویی در طبیعت می‌توانند در چندین پارک جنگلی شگفت‌انگیز همچون پارک ملی بنف (Banff) ، گرو مورن (Gros Morne، الگون و یوهو (Yohoگردش کنند و با قطار شیشه‌ای از تورنتو به ونکور سفر کنند. همچنین علاقه‌مندان به عکاسی و هنر نیز در بهشتی از چشمه‌های این کشور، مناطق تاریخی مونترآل و برج سی ان شهر تورنتو می‌توانند چشم‌گیرترین مناظر را به ثبت دوربین خود برسانند.

بیشتر بدانید: برای اطلاع از نحوه مهاجرت ایرانیان به آمریکا اینجا کلیک کنید.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا (visitor visa) یا ویزای اقامت موقت کانادا یک سند رسمی است که از جانب دولت کانادا صادر شده و به پاسپورت شما چسبانده می‌شود. این سند نشان می‌دهد که شما شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا احراز کرده‌اید.

این ویزا مخصوص کسانی است که می‌خواهند به مدت محدود در کانادا اقامت داشته باشند و بیشتر توسط گردشگران و اشخاصی که برای دیدار خانواده خود به کانادا مسافرت می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما گاهی اوقات نیز برای استفاده از فرودگاه‌های کانادا به منظور سفر به سایر کشورهای جهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا

اکثر گردشگران می‌توانند به وسیله این ویزا تا ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند. هنگامی که وارد کشور شدید، مامور خدمات مرزی می‌تواند اجازه اقامت شما بیشتر یا کمتر از ۶ ماه را صادر کند، در این صورت مامور مربوطه زمان خروج از کشور را بر روی پاسپورت شما درج خواهد نمود یا حتی ممکن است به شما سندی داده شود که  Visitor recordنام دارد و زمانی خروج شما از کشور بر روی آن ثبت شده است.

اگر مهر زمان خروج بر روی پاسپورت شما درج نشود، فقط می‌توانید ۶ ماه پس از زمان ورود و یا فقط تا زمان منقضی شدن پاسپورت در کانادا اقامت داشته باشید. در صورت احتیاج به این مهر و احتیاج به اقامت بیشتر در فرودگاه به کیوسک مامور سرویس مرزی مراجعه نمایید.

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای توریستی کانادا

فقط کسانی می‌توانند ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند که دارای شرایط زیر باشند :

 • داشتن مدرک معتبر برای مسافرت مانند پاسپورت
 • داشتن وضع سلامتی مناسب
 • نداشتن سوابق جنایی یا محکومیت‌های مربوط به مهاجرت
 • اثبات این موضوع به مامور مهاجرت که شما در کشور خود وابستگی‌هایی دارد که شما را ملزم به بازگشت می‌کند. (مثل کار، خانه، دارایی یا خانواده)
 • قانع کردن مامور مهاجرت به این موضوع که پس تمام شدن گردش خود، کشور کانادا را ترک خواهید کرد.
 • داشتن پول کافی برای اقامت: میزان پول مورد نیاز شما بسته میزان اقامت شما و محل اقامت متفاوت خواهد بود.
 • همچنین ممکن است که به تست سلامت پزشکی و ارائه دعوت‌نامه از کسانی که در کانادا زندگی می‌کنند، نیز احتیاج باشد.

شیوه دریافت ویزای توریستی کانادا

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، می‌توانید مدارک مورد نیاز را به دو طریق آنلاین و کاغذی برای بررسی و صدور ویزا به دولت کانادا ارسال کنید. ارسال آنلاین مدارک به دلایل زیر مزیت‌های بیشتری نسبت به شیوه کاغذی آن دارد :

 • احتیاجی به هزینه پست مدارک نیست و مدارک شما به سرعت دریافت می‌شود.
 • پروسه رسیدگی به پرونده‌های آنلاین سریع‌تر انجام می‌شود.
 • از تاخیرهای به وجود آمده در پروسه بازگشت مدارک جلوگیری می‌شود. نقصان پرونده شما به صورت آنلاین به شما اطلاع داده می‌شود.
 • اگر نیاز به مدارک بیشتر بود، می‌توانید به صورت آنلاین آن‌ها را ارسال کنید.
 • تا زمانی که نیاز به پاسپورت نباشد، احتیاجی به ارائه آن نیست و فقط در مرحله صدور و الصاق ویزا نیاز به ارائه پاسپورت می‌باشد.
 • می‌توانید وضعیت پرونده خود را به صورت آنلاین در حساب کاربری خود مشاهده کنید و متوجه شوید در چه مرحله‌ای از دریافت ویزا قرار دارید.

مراحل تشکیل پرونده آنلاین به منظور دریافت ویزای توریستی کانادا

 1. ثبت ‌نام در سایت رسمی کانادا (https://www.canada.ca)
 2. تکمیل آنلاین فرم‌ها و سوالاتی که به منظور تشکیل پرونده برای اخذ ویزای توریستی کانادا به آن‌ها نیاز است.
 3. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا را بر روی سایت آپلود کنید.
 4. هزینه بررسی پرونده و انگشت‌نگاری برای اخذ ویزای توریستی کانادا را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.
 5. مراحل تشکیل پرونده را خاتمه دهید و منتظر دریافت نامه انگشت‌نگاری باشید.
 6. پس از ۲۴ ساعت از تشکیل پرونده آنلاین برای ویزای توریستی کانادا نامه‌ای دریافت خواهید کرد که شما را برای انگشت‌نگاری و عکس‌برداری به یکی از دفاتر وک ( (VAC کانادا ارجاع داده است. پس از دریافت این نامه باید آن را پرینت بگیرید و حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز به دفتر وک تعیین شده مراجعه کنید.
 7. پس از انجام انگشت‌نگاری و گرفتن عکس در یکی از دفاتر وک کانادا، پرونده شما بررسی می‌شود و پس از مدتی نتیجه آن به شما گزارش خواهد شد.
 8. در صورتی که درخواست ویزای توریستی شما مورد موافقت قرار گیرد، از شما درخواست می‌شود که پاسپورت خود را به منظور صدور و الصاق ویزا توریستی کانادا به دفاتر وک تحویل دهید. در صورتی که درخواست صدور ویزای شما مورد قبول واقع نشود و یا اصطلاحا ریجکت شود، باید مجددا به منظور اصلاح مدارک و رفع مشکلات اقدام نمایید.

مراحل تشکیل پرونده کاغذی به منظور دریافت ویزای توریستی کانادا

 1. دریافت وقت ملاقات از دفاتر وک کانادا
 2. مراجعه به دفتر وک مورد نظر و تکمیل نمودن فرم‌های مربوط
 3. ارائه مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده و پرداخت هزینه‌های صدور ویزای توریستی کانادا
 4. انگشت‌نگاری و گرفتن عکس در دفتر وک مربوطه.
 5. منتظر اعلام نتیجه پرونده بمانید.

منبع

https://hamimohajer.com/immigration/canada/visitor-visa

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.