ویلاهای شهرکی و همه چیز در مورد قیمت آن‌ها

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با ویلاهای شهرکی و همه چیز در مورد قیمت آن‌ها مطالب و نکات مهمی را برایتان عنوان کنیم. خواهشمندیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. امکان دارد شما هم در اطراف خود کسانی را ببینید که ویلاهای شمالی خریداری کردند. نکته‌های زیادی درمورد ویلاها وجود دارد که خیلی از شما هنوز آشنایی کافی با آنها را ندارید. ویلاهای شهرکی جزو آن دسته از ویلاهای هستند که امروزه طرفداران به‌خصوص خود را پیدا کرده‌اند.

 تقسیم بندی ویلاها

ویلاهای شمالی به دو دسته متفاوت تقسیم می‌شوند که هر کدام از این دسته‌ها ویژگی‌های مخصوص خود را دارند.

 ویلاهای مستقل

حتماً نام این ویلاها برایتان آشناست. این ویلاها انتخاب اشخاص بسیار زیادی هستند. دلیل اینکه این ویلاها در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است شخصی بودن آن‌ها می‌باشد. زمین‌های این ویلاها شخصی می‌باشند و همین امر موجب می‌شود که این ویلاها مستقل باشند. اگر شما هم دوست دارید که ویلای مستقل داشته باشید باید دو روش برای به دست آوردن آن را بدانید.

می‌توانید بنا به سلیقه‌تان زمینی را بخرید و سپس اقدام به ساخت یک ویلای شخصی مستقل کنید.

می‌توانید به دلخواه خود ویلا مستقل در نقطه دلخواهتان در شهر بخرید.این ویلاها دارای زمین‌های مستقل نیستند. زمینی که ویلاهای شهرکی در آنها ساخته می‌شوند به همه ویلاها اختصاص دارند. به عبارت دیگر برای همه افراد ساکن در ویلاها مشترک است.

 ویلاهای شهرکی

این ویلاها دارای زمین‌های مستقل نیستند. زمینی که ویلاهای شهرکی در آنها ساخته می‌شوند به همه ویلاها اختصاص دارند. به عبارت دیگر برای همه افراد ساکن در ویلاها مشترک است. شاید شما هم به دلیل اینکه ویلاهای شهرکی مستقل نیستند، به آنها امتیاز منفی بدهید و ویلاهای مستقل را به آنها ترجیح بدهید و این نکته وجود دارد که این ویلاها از ویلاهای مستقل جدا می‌کند و این نکته امنیت حاکم بر این ویلاها می‌باشد. ویلاهای شهرکی دارای نگهبان هستند. نگهبانی در ویلاهای شهرکی موجب می‌شود که اگر آنها را برای خریداری کردن انتخاب کردید دیگر از بابت امنیتشان نگران نباشید.

تفاوت قیمت‌های ویلای مستقل و شهرکی

فرق بین ویلاهای شهرکی و ویلاهای مستقل فقط زمین آن نمی‌باشد بلکه این ویلاها در مسئله قیمت هم با یکدیگر فرق دارند. اگر شما هم خواهان خرید زمین یک ویلای شمالی زیبا هستید ولی دنبال پیدا کردن ویلایی هستید که قیمت خوبی نسبت به ویلای مستقل داشته باشد، ویلاهای شهرکی را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با دلایل مناسب بودن قیمت این ویلاها آشنا شوید.

 

دلیل علاقه بسیار زیاد هندی‌ها به ویلای چوبی چیست؟
 علت مناسب بودن قیمت ویلاهای شهرک چه چیزی است؟

نگرانی از بابت بالا بودن قیمت ویلاها از مسئله‌هایی می‌باشد که همه اشخاصی که به دنبال خرید ویلای شمالی هستند با آن درگیر هستند. در حقیقت همان قدر که بالا بودن قیمت‌ها ایجاد نگرانی می‌کند، پایین بودن قیمت هم مایه نگرانی می‌باشد. همانگونه که می‌دانید واقع شدن در مرکز شهر از دلایلی است که قیمت ویلا را زیاد می‌کند. ویلاهای شهرکی اغلب در مرکز شهر ساخته نمی‌شوند و اغلب از حومه شهر یا روستا ها برای ساخت این ویلاها استفاده می‌شود. این مسئله را می‌توانیم به عنوان یکی از دلایل ارزان بودن قیمت این ویلاها به حساب بیاوریم.

نکته خیلی مهم دیگری که باید بدانید این است که شهرها فاصله کمتری را نسبت به کلان شهرهای نزدیک تهران با اعلام دارند پس این باور غلط را که همه شهرهای شمالی فاقد امکانات است و فاصله زیادی با شهر دارد را از ذهنتان پاک کنید.

 ویژگی‌های مثبت ویلاهای شهرکی

همانطور که در بندهای بالا هم گفتیم، ویلاها به خاطر داشتن نگهبان از امنیت بالایی برخوردار است. اگر شما فقط برای سپری کردن اوقات فراغت و تعطیلاتتان به خرید این ویلاهای شمالی تمایل دارید، ویلاهای شهرکی می‌تواند گزینه خیلی خوبی نسبت به ویلاهای مستقل برای شما باشد. دلیل این امر این می‌باشد که شما در زمان نبودنتان احتیاج به فردی دارید که از ویلایتان مراقبت کند. بنابراین در صورت خرید ویلای شهرکی دیگر از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

 فضای سبز موجود در ویلاهای شهرکی

اگر بخواهیم با ذکر مثال توضیحی در مورد فضای سبز در این ویلاها برایتان بگوییم، می‌توانیم بگوییم که آسانسور یک آپارتمان را در نظر بگیرید. همه افراد در استفاده از آن مشترک هستند. استفاده از فضای سبز موجود در ویلاهای شهرکی هم مشترک می‌باشد و اختصاص به هیچ یک از ویلاها ندارد. همان گونه که در صورت خرابی آسانسور در آپارتمان هزینه‌ها را باید مشترکان بپردازند، هزینه‌های مربوط به باغبانی و فضای سبز شهرک‌های ویلایی هم مشترک می‌باشد.

 ویژگی‌های منفی ویلاهای شهرکی

ویلاهای شهرکی شما برای انجام هر کاری اول باید از همه ساکنین نظر بخواهید و در صورت نیاز رضایت آنها را جلب کنید. ولی در ویلاهای مستقل اختیار همه چیز در دست خودتان است شما نیاز به اجازه کسی ندارید. دیگر ویژگی‌های منفی ویلاهای شهرکی به شلوغ بودن آنها می‌شود اشاره کرد. بنابراین اگر روحیه مناسب جهت زندگی کردن در مکانهای شلوغ ندارید از خرید این ویلاها منصرف شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.