ویژگی هایی که برای سایت یک شرکت مهم هستند

امروزه بسیاری از شرکت ها بیشتر مشتریانشان را از طریق وب سایت ها به دست می آورند. استفاده از وب سایت ها باعث شده تا شرکت های کوچک بتوانند تجارت های زیادی در عرصه آنلاین انجام دهند. دیگر داشتن وب سایت برای یک شرکت تنها امتیاز نیست بلکه الزام است. طبیعی است که هر چه سایت قوی تری طراحی شود تاثیر بیشتری در میزان موفقیت آن مجموعه خواهد داشت. در این مقاله ویژگی های مهمی را بررسی می کنیم که برای طراحی سایت شرکتی مهم هستند:

ویژگی های ساختاری مهم

واکنش گرا

ریسپانسیو

واکنش گرا یا همان به اصطلاح ریسپانسیو بودن اولین ویژگی هایی است که هر وب سایتی باید داشته باشد. طراحی سایت ریسپانسیو یعنی طراحی شما به گونه ای است که با هر اندازه ای از صفحه نمایش خودش را تطبیق می دهد. وب سایت شما باید علاوه بر نمایش درست در صفحه نمایش اندازه دسکتاپ یک کامپیوتر در دستگاه های دیگری مانند تبلت و موبایل و دیگر صفحات نمایش به درستی اجرا گردد.

ظاهر جذاب

گرافیک جذاب

یک گرافیک حرفه ای باعث می شود تا بازدیدکنندگان مجذوب سایت شما شوند. یادتان باشد تصاویر تاثیرگذارترین هستند. داشتن یک ظاهر جذاب و حرفه ای حتی از امکانات هم مهم تر است. سایت شما ممکن است امکانات خاصی نیاز نداشته باشد یا اصلا امکاناتی در آن ایجاد نشده باشد. اما با داشتن ظاهر زیبا می تواند تاثیر زیادی در بازدیدکنندگان بگذارد. این که شما از تصاویری حرفه ای با گرافیک جذاب استفاده می کنید نشان می دهد که یک مجموعه حرفه ای هستید. حتی ممکن است شرکت شما کوچک باشد. اما در نگاه مشتری بزرگ تر به نظر خواهد آمد.

ارتقاپذیری

قابلیت ارتقای سایت

سایت شما هرچه قدر هم خوب و حرفه ای طراحی شده باشد پس از مدتی نیاز به ارتقا دارد. به طور مثال ممکن است امروز امکانات خاصی را برای سایتتان در نظر نگرفته باشید. اما بخواهید آن را بعدا به سایت اضافه کنید. ساختار سایت شما باید به طریقی طراحی شده باشد که با اضافه کردن یا تغییرات کوچکی به هم نریزد. هر وقت که بخواهید باید بتوانید آن را بروز رسانی نمایید.

سیستم مدیریت محتوای حرفه ای

ورود محتو

پس از این که سایت طراحی شد نوبت به ورود محتوا در سایت می رسد. اگر سایت شما پنل مدیریت محتوا نداشته باشد باید همه چیز را دستی عوض کنید. طبیعی است که کار کردن به این شکل دشوار است و ممکن است در اثر بی دقتی خراب کاری هایی در سایت رخ دهد. اگر سایت شما یک پنل مدیریت محتوای گرافیکی داشته باشد می توانید از آن طریق وارد شوید و محتوای دلخواهتان را وارد نمایید. به طور مثال می توانید هر روز اخبار تازه ای در سایت منتشر کنید.

امکانات مهم و کاربردی

دوزبانه یا چند زبانه بودن

سایت چند زبانه

این ویژگی برای سایت بسیاری از شرکت ها مهم و ضروری است. به خصوص شرکت هایی که مشتریانی در خارج از کشور دارند. یا شرکت هایی که تجارت آنلاین انجام می دهند. چند زبانه بودن سایت به این معناست که بتوان محتوای سایت را به زبان دیگری مشاهده کرد. این ساختار با روش های متفاوتی قابل پیاده سازی و اجرا می باشد. در سایت هایی با این ساختار مشتری می تواند روی زبان خاصی کلیک کند و ترجمه متون و سایر المان ها را به آن زبان مشاهده نماید.

چت آنلاین

چت آنلاین

یکی از قابلیت های بسیار مدرن و امروزی چت آنلاین است. از این قابلیت در بسیاری از وب سایت های جدید استفاده می گردد . چت آنلاین می تواند مشتریان سایت شما را چندین برابر نماید. بازدیدکنندگان سایت می توانند از طریق چت آنلاین سوالات خود را با شما مطرح نمایند. این پلتفرم بستر خیلی خوبی برای ارائه یک مشاوره حرفه ای می باشد. از این طریق می توانید بازدیدکنندگان زیادی را به مشتری تبدیل کنید. طبق آمار استفاده از این ابزار باعث افزایش مشتریان شما تا ۳۰ درصد خواهد شد. بسیاری از بازدیدکنندگان علاقه زیادی به استفاده از چت آنلاین دارد. همچنین این که همیشه یک اپراتور برای پاسخ دهی به کاربران آنلاین است باعث می شود بیشتر نیز به شما اعتماد کنند.

منوی مخصوص موبایل

منوی موبایل برای سایت

منو یکی از مهم ترین قسمت ها در همه سایت ها به شمار می رود. اگر منوی سایت شما در موبایل خیلی جمع و جور و در عین حال کامل باشد سایت شما کارایی بالایی پیدا می کند. به این منظور منوهای مختلفی مانند منوهای همبرگری وجود دارد. این منوها به طور معمول در سمت راست یا چپ سایت در بالا قرار می گیرند. با کلیک کردن روی آن منو از سمت راست یا چپ سایت باز می شود. این مدل منوها دسترسی کاربران را به صفحات مختلف سایت شما راحت تر می کنند.

فرم های مختلف

فرم

سایت شما باید فرم های مختلفی با اهداف گوناگون داشته باشد. به طور مثال در صفحه تماس با ما می تواند فرمی برای ارسال نظرات یا سوالات کاربران قرار گیرد. همچنین اگر شرکت شما محصولی را پشتیبانی می کند ممکن است فرم های مختلفی برای فعال کردن گارانتی یک کالا داشته باشید. فرم هایی برای استخدام نیروی جدید و بسیاری موارد گوناگون با اهداف مورد نظر شما می تواند در قسمت های مختلف سایت قرار داده شود. این فرم ها می تواند به ایمیل شما یا از طریق پیامک به خط موبایل شما قابل مشاهده باشد. البته در پنل مدیریت محتوای وب سایت نیز می توان فرم های جدید را مشاهده کرد.

گوگل مپ

گوگل مپ

امروزه گوگل مپ را در بسیاری از وب سایت ها می بینیم. به طور معمول گوگل مپ در صفحه تماس با ما قرار داده می شود. برای استفاده از این المان ابتدا باید آدرس دقیق سایت شما روی نقشه گوگل ثبت و تایید شود. سپس می توانید کد آن قسمت را در سایتتان بارگذاری نمایید. در این صورت بخشی از نقشه گوگل که موقعیت مجموعه شما را روی نقشه نشان می دهد انتخاب می گردد. استفاده از گوگل مپ باعث می شود تا صفحه تماس با ما جذاب تر و حرفه ای تر شود. همچنین کاربران می توانند محل دقیق شما را پیدا کنند و راحت تر به شما مراجعه نمایند. البته این المان برای بسیاری از شرکت ها که مراجعین حضوری ندارند بیشتر برای جلب اعتماد کاربران استفاده می شود. این که شما یک مجموعه هستید که جای ثابتی دارید ممکن است باعث اعتماد بیشتر به شما شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.