پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا یک سند رسمی است که برای همه شهروندان دومینیکا صادر می شود. این پاسپورت مدرکی رسمی برای انجام سفرهای خارجی بدون ویزا است. پاسپورتی که از طریق برنامه سرمایه گذاری دومینیکا به شما می دهند با پاسپورتی که شهروندان بومی دومینکا دارند هیچ فرقی با هم ندارند.

عکس پاسپورت دومینیکا

در اواخر سال ۲۰۲۱ دومینیکا پاسپورت های سنتی را جایگزین پاسپورت های بیومتریک کرد. افرادی که پاسپورت قدیمی را دارند می توانند تا پایان آگوست ۲۰۲۲ از این پاسپورت استفاده کنند بعد از آن همه پاسپورت ها به صورت بیومتریک می شوند. پاسپورت بیومتریک که گذرنامه دیجیتال هم نامیده می شود.
ساده ترین راه برای تشخیص بیومتریک بودن پاسپورت شما نگاه کردن به جلد است. اگر لوگوی دوربین طلایی کوچک در پایین وجود دارد ، بیومتریک است.

مزایای پاسپورت دومینیکا

_ پاسپورت سنتی ۳۲ صفحه است پاسپورت بیومتریک حدود ۵۰ صفحه است و افرادی که این پاسپورت را دارند در زمان و با هزینه کمتری می توانند پاسپورت خود را تمدید کنند.
_ پاسپورت بیومتریک دومینیکا یک برچسب الکترونیکی دارد که اطلاعات بیومتریک فرد را نشان می دهد و چهره فرد به وسیله سیستم فناوری تشخیص چهره مشخص می شود که این موضوع به پاسپورت دومینیکا قدرت زیادی می دهد.
_ صفحات پاسپورت ضد آب هستند و نوشته های آن به وسیله لیزر حکاکی شده است که بسیار بادوام تر هستند.
_ پاسپورت جدید بسیار زیبا و مدرن تر است که زیبایهای این جزیره را نشان می دهد.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

_ پاسپورت دومینیکا ده سال اعتبار دارد.
_پاسپورت کودکان زیر ۱۶ سال حدود ۵ سال اعتبار دارد.

قدرت پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا در بین پاسپورت های جهان بهترین است چون افرادی که این پاسپورت را دارند می توانند بدون ویزا به ۱۴۵ کشور جهان سفر کنند. سفر بدون ویزا ویژگی است که بیشتر سرمایه گذران به دنبال دریافت شهروندی دومینیکا هستند.
قدرت بالای پاسپورت دومینیکا باعث می شود که افراد به راحتی به بهترین کشورهای جهان بدون ویزا سفر کنند.

چگونه برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنیم؟

متقاضی باید همه شرایط لازم برای پاسپورت دومینیکا را داشته باشد تا بتواند از طریق تولد، فرزندخواندگی یا برنامه سرمایه گذاری دومینیکا، تابعیت این کشور را بدست آورد. مدارک مورد نیاز برای پاسپورت دومینیکا شامل:
۱_ فرم تکمیل شده برای درخواست پاسپورت
۲_ دو عکسی که:
_عکس ها باید در شش ماه گذشته گرفته شود.
_اندازه عکس ها باید ۳۵*۴۵ میلی متر باشد.
_سر باید رویه جلو باشد به سبک پرتره و حالت صورت خنثی باشد و گوش ها باید قابل مشاهده باشد.
_زمینه عکس باید سفید یا روشن و بدون سایه باشد و رنگ لباس باید متفاوت از زمینه باشد.
_ صورت فرد باید کاملا قابل مشاهده باشد یعنی عینک آفتابی یا پوششی روی سر نباشد، فقط برای مقاصد مذهبی زنان محجبه می توانند روسری داشته باشند.
۳_ داشتن سندی که نشان دهنده پرداخت هزینه های پاسپورت دومینیکا باشد.
۴_ اصل شناسنامه یا اصل گواهی شهروندی البته در صورتی که از طریق برنامه سرمایه گذاری شهروندی این کشور را دریافت کرده باشید.
۵_ پاسپورت فعلی در صورت تمدید.
۶_ سند ازدواج یا طلاق که باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
۷_ در صورت گم یا دزدیده شدن پاسپورت قبلی دومینیکا، باید اظهارنامه قانونی امضاء شده از یک دفتر اسناد رسمی و گزارش رسمی پلیس در محل حادثه که همه باید به زبان انگلیسی باشد، ارائه داده شود.

مزایای پاسپورت دومینیکا

_ با این پاسپورت می توانید به ۱۴۵ کشور جهان سفر کنید.
_ پاسپورت بیومتریک دومینیکا یک پاسپورت پیچیده و امن است که در برابر سرقت یا جعل هویت کاملا ایمن است.
_ پاسپورت دومینیکا یک سرمایه گذاری پر سود است که شما یکبار هزینه را پرداخت می کنید و شهروندی دومینیکا را دریافت می کنید و فرصت های سرمایه گذاری و معافیت های مالیاتی زیادی برای شما در این کشور وجود دارد.
_افرادی که پاسپورت دومینیکا را دریافت می کنند می توانند تابعیت دو گانه داشته باشند و از مزایای پاسپورت دومینیکا هم استفاده کنند.
_ مدت اعتبار این پاسپورت حدود ده سال است.

دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که از طریق برنامه سرمایه گذاری شهروندی دومینیکا را دریافت می کنند از پرداخت مالیات بر ثروت، هدایا، ارث، درآمد خارجی و سود سرمایه معاف هستند.
_ برنامه سرمایه گذاری دومینیکا پاسپورت را به افرادی می دهد که شرایط لازم را داشته باشند.
_ شما می توانید از طریق دو برنامه شهروندی دومینیکا را بدست آورید: کمک به صندوق تنوع اقتصادی دولت یا خرید املاک و مستغلات تایید شده توسط دولت این کشور.
_ بعد از دریافت شهروندی از طریق برنامه سرمایه گذاری دومینیکا می توانید برای پاسپورت اقدام کنید و از همه مزایا استفاده کنید و می توانید به ۱۴۵ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید.
_ در برنامه شهروندی دومینیکا برای تمدید یا گرفتن پاسپورت نیازی نیست که در این کشور اقامت داشته باشید.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

شهروندان دومینیکا با پاسپورت این کشور می توانند به ۱۴۳ کشور جهان از جمله کشورهای شینگن، انگلیس، سنگاپور و هنگ کنگ سفر کنند.
افرادی که می خواهند شهروندی دومینیکا را دریافت کنند در واقع به دنبال این هستند که به راحتی به بیشتر کشورهای جهان سفر کنند. پاسپورت دومینیکا جایگزین ویزای شینگن می شود و افراد با این پاسپورت می توانند تا ۱۸۰ روز در انگلیس بمانند.

با پاسپورت دومینیکا به کدام کشورها می توانیم بدون ویزا سفر کنیم؟
شهروندان دومینیکا می توانند بدون ویزا به ۱۱۱ کشور جهان سفر کنند و ۳۱ کشور دیگر در زمان ورود به آنها ویزا می دهند. آنها می توانند بعد از اقدام برای مجوز سفر الکترونیکی وارد سریلانکا شوند.
لیست کشورهای بدون ویزا به علت شرایط ژئوپلیتیکی جهان در حال تغییر است. شما بهتر است قبل از سفر شرایط ورود به کشور مورد نظر خود را در وبسایت سفارت آن کشور ببینید.

لیست کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا

مناطقی بدون ویزا برای شهروندان دومینیکا شامل:
_ اروپا
_ آسیا
_ آفریقا
_ اقیانوسیه
_ آمریکای شمالی
_ آمریکای جنوبی

مناطق بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا
منطقه شینگن: با پاسپورت دومینیکا نباید ویزای شینگن داشته باشید. آنها می توانند در دوره ۱۸۰ روزه حدود ۹۰ روز یا در دوره شش ماهه حداکثر سه ماه بدون ویزا در کشور مورد نظر بمانند.
پاسپورت دومینیکا نسبت به ویزای شینگن اعتبار بیشتری دارد و به راحتی تمدید می شود. ویزای شینگن حداکثر ۵ سال اعتبار دارد و اگر این ویزا منقضی شود دوباره از ابتدا باید برای این ویزا اقدام کنید. اما دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری مادام العمراست و به سادگی هر ده سال یکبار تمدید می شود و نیازی به تایید ویزا یا سفر به دومینیکا ندارد.
انگلستان: سرمایه گذارانی که پاسپورت دومینیکا را دارند می توانند بدون ویزا وارد کشور انگلیس شوند و ۱۸۰ روز مدام در آنجا بمانند. بعد از خروج از این کشور می توانند دوباره برای یک دوره شش ماهه وارد این کشور شوند، به خصوص اگر سرمایه گذار بخواهد به علت امور تجاری با دیدار با فرزندان خود که در دانشگاههای انگلیس تحصیل می کنند دوباره وارد این کشور شود.

آسیا: شهروندان دومینیکا می توانند بدون ویزا به کشورهایی مثل سنگاپور و هنگ کنگ سفر کنند. آنها می توانند تا ۹۰ روز در هنگ کنگ و حداکثر ۳۰ روز در سنگاپور بدون ویزا بمانند. فقط شهروندان بعضی از کشورها مثل شهروندان دومینیکا می توانند بدون ویزا وارد سنگاپور و هنگ کنگ شوند.

ویزای ده ساله توریستی آمریکا برای شهروندان دومینیکا
شهروندان دومینیکا می توانند به راحتی به آمریکا سفر کنند. آنها می توانند ویزای توریستی ده ساله آمریکا را دریافت کنند و تا ۱۸۰ روز در آمریکا بمانند. افرادی که پاسپورت دومینیکا را دارند می توانند در هر جایی که سفارت آمریکا وجود دارد برای ویزای آمریکا اقدام کنند. اما شهروندان کشورهای دیگر باید سه سال منتظر نتیجه ویزای توریستی از آمریکا باشند و فقط باید به سفارت آمریکا مراجعه کنند.
همسر، والدین، فرزندان و خواهر و برادر سرمایه گذار می توانند به پرونده سرمایه گذاری دومینیکا اضافه شوند. پاسپورت دوم نه تنها برای متقاضی اصلی بلکه برای اعضای خانواده او هم مزایای زیادی دارد.
مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا طی ۳ الی ۴ ماه نهایی می شود. دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری مزایای گردشگری و تجاری برای افراد دارد. شهروندی دومینیکا در مدت ۲ تا ۶ ماه صادر می شود. یک فرد مجرد برای دریافت شهروندی باید ۱۰۰.۰۰۰ دلار به صندوق دولتی دومینیکا کمک کند یا ۲۰۰.۰۰۰ دلار ملکی را که دولت تعیین کرده است را خریداری کند.
هزینه پاسپورت دومینیکا برای سرمایه گذاران به نوع سرمایه گذاری و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 13 =