پاکسازی صورت با آب

عبارت پاکسازی پوست را به احتمال زیاد شنیده باشید. اصطلاحی است که امروزه زیاد شنیده می شود. پاکسازی کردن همان طور که از نامش هم این چنین بر می آید به معنی پاک کنندگی و از بین برندگی آلودگی ها می باشد. و این اصطلاح در مورد پوست یعنی پوست را از تمام چیزهای مضری که به صورت طبیعی در آن وجود دارد و یا به آن وارد شده است پاک و تمیز نماییم. پاکسازی کردن یکی از مهم ترین کارهایی است که برای مراقبت کردن از پوست باید انجام شود. اگر شما می خواهید پوست خوب و سالمی داشته باشد حتما باید در برنامه خود زمانی را برای این در نظر بگیرید که آن را تمیز و یا به اصطلاح پاک سازی کنید. روش های زیادی برای پاکسازی کردن پوست وجود دارد. حتی بسیاری از مراکز زیبایی نیز دستگاه هایی دارند که به کمک آن ها می شود پوست را پاک کرد. به طور معمول پاکسازی کردن برای پوست ناحیه صورت بیشتر از پوست نواحی دیگر بدن انجام می شود. اما این بدین معنا نیست که بقیه پوست بدن نیازی به پاکسازی ندارد. در این مطلب تصمیم بر آن داریم که روشی را معرفی کنیم که به کمک آن می توانید به راحتی و به کمک آب صورت خود را پاک سازی کنید.

به طور معمول از آب برای شستن استفاده می کنیم. آب و شوینده می تواند صورت را تمیز کند. اما روشی وجود دارد که به کمک آن می توانیم آب را به اندازه وارد پوست کنیم و به اندازه به همراه مواد مضری که در آن وجود دارد از پوست خارج کنیم. برای این کار تنها به یک دستگاه بخور سرد نیاز داریم تا بتواند بخار سرد ایجاد کند. این دستگاه ها شامل یک مخزن هستند که در آن ها مقداری اب قرار می گیرد. سیستم این دستگاهها این جور کار می کند که آب را بخار می کند و در هوا می پراکند. پراکنده شدن بخار آب که حالا ریز تر هم شده هدفی است که این دستگاه ها دارند. بخار سرد می تواند به راحتی پوست ما را پاکسازی کنید. کافی است دستگاه را پر از آب کنید و آن را روشن کنید. صورت خود را در بالای قسمتی قرار دهید که بخار از آن خارج می شود. بخار با صورت شما برخورد می کند و وارد پوست می شود. در کنار این که خشکی پوست از بین می رود و پوست هیدراته می شود یک پاکسازی طبیعی نیز اتفاق می افتند. آبی که وارد پوست شده است به همراه مواد مضر به مانند آلودگی های هوا و گرد و خاک و بقایای لوازم آرایش و یا مرطوب کننده ها از پوست خارج می شود. پس پوست صورت پاک و بسیار سبک می شود. به همین خاطر است که پس از این کار احساس سبکی در پوست به وجود می آید. منافذ پوست باز می شوند و پوست می تواند به راحتی نفس بکشد.

توجه کنید که قبل از این کار حتما پوست خود را تمیز کنید. یعنی اگر آرایش دارید آرایش را از روی صورت خود پاک کنید و یا اگر پوست صورت چرب است از یک فیس واش استفاده کنید. سپس پاکسازی و هیدراته کردن را با بخور آغاز کنید. در هفته می توانید یک تا دوبار از این روش استفاده کنید تا پوست شما حال بهتری پیدا نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =