پرفروش ترین کتاب های کمک درسی در سال ۱۴۰۰

پرفروش ترین کتاب های کمک درسی در سال ۱۴۰۰

کتاب های کمک درسی همواره یکی از تکه های پازل موفقت در کنکور میباشد که دانش آموزان زیادی با استفاده از آن ها میتوانند از نقاط ضعف و قوت خود آکاه شوند و در جهت بهبود آنها قدم بردارند . جدای این موضوع یک ابزار مناسب برای محک زدن دانش آموزان میباشد . زیرا بهترین راه برای اینکه دانش آموزان از سطح علمی و توانایی خود در هر درس مطلع شوند همین کتاب های کمک درسی میباشد . اما با توجه به گستردگی ناشرین کمک آموزشی و عناوین بیشمار کتاب های کمک درسی و کنکور و قیمت های نسبتا زیاد این کتاب ها ، انتخاب و خرید یک کتاب کمک درسی مناسب نیاز به کمی پرس و جو و تحقیق دارد . های بوک به عنوان یکی از قدیم ترین سایت های فعال در زمینه کتاب های کمک درسی در پایان سال در یک گزارش کامل به معرفی پرفروش ترین کتاب های کمک آموزش در سال ۱۴۰۰ کرده است که در ادامه به قسمتی از این گزارش میپردازیم

 

شیمی مبتکران

درس شیمی یکی از دروس تخصصی داوطلبان رشته ریاضی و تجربی میباشد که انتخاب یک منبع مناسب برای این درس از اهمیت ویژه ای برخوردار است . کتاب های شیمی مبتکران تالیف استاد مهندس بهمن بازرگان همواره در سال های گذشته جزو اولین انتخاب های دانش اموزان برای درس شیمی بوده است . کتاب هایی پرحجم و سرشار از تست های تالیفی اما در سطح کنکور سراسری باعث شده تا اکثر اساتید ، مشاورین و دانش آموزان مهر تایید به این کتاب های کمک آموزشی بزنند . کتاب های شیمی مبتکران برای پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم به صورت دو جلدی و تک جلدی منتشر شده است که دانش آموزان میتوانند بر حسب نیاز خود این کتاب هارا تهیه کنند . نکته ای که در مورد کتاب های شیمی مهندس بازرگان باید بگوییم این است که پوشش کلیه مطالب کتاب درسی همراه با بیان نکات تستی و کنکور خارج از کتاب ویژگی اصلی این کتاب ها میباشد که در واقع این موضوع باعث حجم نسبتا زیاد کتاب های شیمی بازرگان شده است

 

ادبیات نشر دریافت

درس ادبیات اولین درس عمومی در کنکور سراسری میباشد که از ۵ مبحث قرابت معنایی ، آرایه های ادبی ، دستور زبان فارسی ، لغت و املا و تاریخ ادبیات تشکیل شده است . این مباحث هرکدام با یک تعداد تست مشخص در کنکور درصدی از سوالات را به خود اختصاص داده اند . کتاب های ادبیات مبحثی نشر دریافت تالیف دکتر هامون سبطی یکی از بهترین و البته پرفروش ترین کتاب های کمک درسی ادبیات میباشد . دکتر هامون سبطی یکی از اساتید شناخته شده ادبیات فارسی خود نیز رتبه ۳۳ کنکور سراسری بود و با آگاهی از نکات تستی و دام های آموزشی درس ادبیات کتاب های ادبیات مبحثی نشر دریافت را تالیف نموده است . این کتاب ها در ابتدا به آموزش مباحث میپردازد تا اگر دانش آموز در یادگیری مطالب خلای احساس کرده آن موضوع را کامل یادبگیرد و در ادامه تست ها تالیف ، مفهومی ، ترکیبی همراه با سوالات کنکور سراسری قرار دارد . پاسخنامه تشریحی در انتهای کتاب نیز علاوه بر توضیح گزینه درست به بیان دلیل برای رد سایر گزینه ها میپردازد.

 

 

کنکوریوم مهروماه

در پایان سال تحصیلی و ایام جمع بندی کنکور ، اهمیت مرور و حل کنکور های سال های گذشته بیشتر میشود و دانش آموزان باید با حل این تست ها از نحوه پراکندگی مطالب و درجه سختی سوالات تا حدودی مطلع شوند . جمع آوری دفترچه های کنکور سراسری در گذشته کاری دشار و زمان بر بوده است که انتشارات مهروماه با چاپ کتاب های کنکوریوم این مشکل را به خوبی برای دانش آموزان حل کرده است .

کتاب های کنکوریوم دارای ۴ مدل مختلف است

کنکوریوم تجربی مهروماه / کنکوریوم ریاضی مهروماه / کنکوریم انسانی مهروماه / کنکوریوم عمومی مهروماه

کتاب های کنکوریوم در دو جلد منتشر میشود که جلد اول شامل دفترچه های کنکوری های سال های گذشته ، پاسخنامه کلیدی ، دفترچه استراتژی کنکور و پاسخ برگ برای حل سوالات و دفترچه دوم شامل پاسخنامه تشریحی میباشد .

۱۲ دوره کنکور سراسری به صورت دفترچه ای با بیشترین شباهت از لحاظ ظاهری و محتوایی به کنکور سراسری باعث شده تا کتاب های کنکوریوم یکی از اولویت های دانش آموزان برای هفته های جمع بندی کنکور باشد

 

موج آزمون نشر الگو

یکی دیگر از بهترین کتاب های برای تسلط صد در صدی روی مطالب کتاب درسی . کتاب های موج آزمون میباشد . این کتاب ها توسط نشر الگو و با همکاری بهترین و اساتید و مولفان منتشر میشود . کتاب های موج آزمون نشر الگو تا سال گذشته برای دروس عمومی و تخصصی رشته ریاضی و تجربی منتشر میشد که در سال ۱۴۰۰ برای برخی دروس رشته انسانی از قبیل : اقتصاد ، روانشناسی و جامعه شناسی نیز منتشر شده است که در سال آینده شاهد چاپ کتاب های موج آزمون برای سایر دروس انسانی نیز خواهیم بود .کتاب های موج آزمون با ارائه یک درسنامه مختصر و مفید در ابتدای کتاب شروع میشود و در ادمه به قسمت آزمون های کتاب میرسیم . آزمون های پایه ای ، مبحثی و جامع به صورت تالیفی و بر اساس درجه سختی کنکور سراسری باعث شده تا کتاب های موج آزمون تبدیل به یکی از بهترین منابع در بین کتاب های آزمون محور باشد و در انتهای کتاب پاسخنامه تشریحی برای بررسی نحوه حل تست ها در اختیاز دانش آموزان قرار میگیرد .

این کتاب ها تعدادی از عناوین پرفروش کتاب های کمک درسی درس سال ۱۴۰۰ بود که توسط های بوک منتشر شد و صرفا جهت راهنمایی دانش آموزان برای بهترین کتاب کمک درسی تهیه شده است . توضیه میشود دانش اموزان قبل از خرید کتاب کمک درسی از های بوک حتما با مشاور ، معلم و سایر دوستان خود مشورت کنند تا با صرف هزینه بهترین نتیجه را در کنکور بگیرند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 8 =