پرچم تبلیغاتی ایستاده

پرچم تبلیغاتی ایستاده
چاپ دیجیتال روی پرچم های تبلیغاتی
چاپ دیجیتال روی پرچم های تبلیغاتی اغلب بصورت فوری و با کیفیت بسیار مناسب قابل انجام است. چاپ پرچم برای پرچم های کوچک و بزرگ اغلب مورد کاربرد است و بدلیل کیفیت بالای چاپ دیجیتال پرچم اغلب توسط سفارش دهندگان، سفارش داده می شوند. اغلب برای چاپ لوگو روی پرچم تبلیغاتی بوسیله چاپ دیجیتال از دستگاه های پلاتر و دستگاه های چاپ پارچه پرچم بصورت کوچک و بزرگ استفاده می شود.

مزیت چاپ دیجیتال پرچم تبلیغاتی
مزیت اصلی چاپ دیجیتال این است که یک روش آسان برای چاپ پرچم کوچک و بزرگ بصورت چاپ پرچم ارزان تبلیغاتی بزرگ و کوچک در کمترین زمان است. چاپ دیجیتال پرچم قادر است در سریع ترین زمان لوگو یا شعار تبلیغاتی شما را بر روی پرچم تبلیغاتی شما بصورت شفاف و با کیفیت چاپ کند.

معایب چاپ دیجیتال پرچم تبلیغاتی
چاپ دیجیتال دارای معایبی است. اولا، چاپ پرچم های چاپ دیجیتال در تیراژهای بالا به علت استفاده از متریال های گران بصرفه نیست. در مرحله دوم، پرچم های چاپی دیجیتال در یک طرف چاپ می شوند و ۹۵٪ شفاف هستند و لوگو و متن را از هر دو طرف قابل مشاهده می سازند. در نهایت، پرچم های چاپ شده دیجیتال به رنگ کامل چاپ می شوند (به جای رنگ PMS)، رنگ های روشن رنگ کمی متفاوت از رنگ هایی هستند که مشتریان در آثار هنری خودشان ارائه می دهند.

پرچم های تبلیغاتی به عنوان بخشی از گرافیک محیطی نقش اساسی در سطح شهر ایفا میکنند. این رسانه های گرافیکی کاربردهای مختلفی از جمله تبلیغ، معرفی، اطلاع رسانی و تزئین دارند. به عبارتی طراحان گرافیک علاوه بر طراحی انواع اقلام گرافیک محیطی از قبیل بیلبوردها، تابلوهای سردرب فروشگاهها و انواع پیکتوگرام ها، با ارائه الگویی صحیح و جامع در قالب پرچم های تبلیغاتی دست به خلق یک سیستم اطلاع رسان و تبلیغاتی زده اند که نیازهای افراد جامعه را در سطح شهر مرتفع می سازند. بدیهی است با رشد روز افزون تکنولوژی و ارتباطات در دنیای پیشرفته امروزی وجود چنین رسانه هایی در کنار سایر عناصر گرافیک محیطی لازم و ملزوم یکدیگرند. این عناصر گرافیکی همانند سایر آثار گرافیک از خصوصیات و ویژگیهای خاصی بهره مندند و در طراحی آنها بایستی عناصر و کیفیات متعدد بصری مورد توجه قرار گیرند، عناصر و کیفیتی از قبیل کادر، ترکیب بندی، رنگ و … .

لازم به ذکر است که تعدادی از مهم ترین این عناصر و کیفیات بصری در طراحی پرچم های تبلیغاتی نقش دارند که توجه به آنها در امر طراحی و اجرای اینگونه پرچم ها موجبات رشد و بهبود در زیباسازی محیط شهر را باعث می شوند. با توجه به اهمیت این پرچم ها در حوزه گرافیک محیطی متاسفانه در مورد طراحی و نقش عناصر بصری در آنها تحقیق جامعی صورت نگرفته است و در چنین شرایطی، ارائه تعریفی جامع از عملکرد و نقش کاربردی آنها و در نهایت دستیابی به الگویی خاص و مشخص ضروری به نظر می رسد. لذا در این جستار در ابتدا به تعریفی از پرچم تبلیغاتی و انواع آن پرداخته شده است و سپس نقش آن به عنوان زیرشاخه ای از گرافیک محیطی مورد بررسی قرار گرفته است و نهایتا عناصر بصری در طراحی این اقلام گرافیک محیطی تحلیل شده اند.

مثلا می توان پرچم مخمل یا پرچم برجسته و چاپ گود روی پرچم انجام داد و از آن در نمایشگاه های و جشنواره های مختلف استفاده کرد که می تواند نمای خاصی به پرچم تشریفات یا پرچم اهتزاز یا حتی پرچم رومیزی ما بدهد. چاپ پرچم سریع اغلب برای شرکت ها در نمایشگاه ها و در لحظه آخر کاربرد دارد.

پرچم تبلیغاتی بهارگیفت
پرچم تبلیغاتی بهارگیفت

با توجه به گسترش روز افزون شهرها و افزایش ساکنین آنها نیاز به یک سیستم تبلیغاتی و اطلاع رسان کاملا مشهود می باشد، خصوصا در کشورهای پیشرفته که همزمان با رشد افراد آن نیازهای این افراد در کلیه زمینه ها نیز گسترش می یابد. این سیستم که در پاسخ به تقاضاهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … طراحی و اجرا می شود از لحاظ گرافیکی دارای ارزش و اهمیت بسیار می باشد و باید در انتخاب عناصر، نحوه ارائه، هماهنگی بین بخش های مختلف آن توجه شایانی به عمل آورد.

در این میان پرچم های تبلیغاتی نقش مهمی در پاسخگویی این نیازها ایفا می کنند. می توان گفت که در چهارچوب یک سیستم اطلاع رسانی و تبلیغاتی و حتی زیباسازی، پرچم تبلیغاتی عنصری ارتباطی است که از طریق آن طراح گرافیک می کوشد عناصر و کیفیات بصری را به نحو مطلوب به کار گیرد تا بهترین روش تأثیرگذاری و القاء پیام را به اجرا گذارد. در طراحی انواع پرچم های تبلیغاتی، تعدادی از عناصر بصری از اهمیت ویژهای نسبت به سایر عناصر بصری برخوردار بوده که بایستی مدنظر قرار گیرند از جمله: کادر، رنگ، نوشتار و … که در ادامه به آنها پرداخته خواهد شد. بدیهی است بدون شناخت مؤلفه های یک پرچم تبلیغاتی مناسب، نمی توان انتظار ارتباط با مخاطب و زیباسازی محیط شهری را داشت. لذا با توجه به این امر در بخش پایانی این جستار عناصر بصری شاخص در طراحی پرچم های تبلیغاتی مورد تحلیل قرار خواهند گرفت.

پرچم های تبلیغاتی به عنوان رسانه گرافیکی

پرچم های تبلیغاتی به عنوان رسانه ای گرافیکی که در زیرشاخه گرافیک محیطی میگنجند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشند. اهمیت اینگونه پرچم ها تا حدی است که میتوان گفت چه از نظر کاربرد اطلاع رسان نظیر پیکتوگرام ها و چه از نظر عملکرد زیباسازی آن نظیر نقاشی های دیواری، باید آن را به عنوان رسانه ای تبلیغاتی در مهمترین بخش از طراحی گرافیک محیطی جای داد.

اگر علایم و طرح های گرافیکی در شهرها گسترش موفقیت آمیزی یابند نه تنها موجب رقابت در شهرها بلکه سیستم اطلاع رسانی در اماکن عمومی را نیز تحت تأثیر قرار میدهند. در گذشته نیاز به چنین علائمی کمتر وجود داشت اما امروزه در حالیکه شهرها بزرگتر میشوند، بر جمعیت و زندگی ماشینی افزوده میشود، شیوه های حمل و نقل و نیازهای اطلاع رسانی و تبلیغات گسترش نیز یافته اند. همانطور که بر تعداد شهرها و مردمان آنها افزوده میشود نیازهای متعدد و جدید شکل می گیرند و جهت پاسخگویی به این نیازها، شرکت ها و کارخانجات تولیدی و خدماتی نیز فعالیت خود را دوچندان کرده و مراکز مختلف و مکان های جدیدی فعالیت خود را آغاز می کنند و در چنین فضایی، طبیعی است که رقابتی شدید در میان آنها ایجاد میشود و هرکدام به نوعی سعی در پیشبرد مقاصد خود و پیشی گرفتن از یکدیگر بر می آید.

حال در چنین شرایطی نیاز به یک سیستم گسترده تبلیغاتی را میتوان درک کرد در فضایی که علایم مختلف گرافیکی نظیر علائم راهنمایی، بیلبوردها، علایم فروشگاهها، پوسترها و… افراد را بمباران اطلاعاتی و تبلیغاتی میکنند، ایجاد چنین سیستمی کمی دشوار به نظر می رسد، چگونه می توان در چنین فضایی مملو از علائم و طرح، روشی را ابداع نمود که متمایز از سایر گونه های خود بوده و مخاطب خود را جذب نماید؟ در این میان با ایجاد یک سیستم نشانه موفق و طراحی و اجرا پرچم ها را که به عنوان بخشی از این سیستم تبلیغاتی و اطلاع رسان محسوب میشوند می توان به این هدف نائل آمد

طراحان گرافیک برای ایجاد این عناصر گرافیک محیطی (پرچم) طرح ها و الگوهایی ارائه میدهند و سیستم های نشانه و فرم های بسیاری در ارتباط با فضای داخلی و خارجی ساختمان ها و محیط طبیعی طراحی میکنند که هم جنبه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی داشته و مهمتر از همه هماهنگی آن با فضای اطراف خود را شامل میشوند. این طراحان در ایجاد این عناصر برای ساختمان یا مکانی عوامل معماری، فرهنگی و زیبایی شناسی را در ارتباط با هم تجزیه و تحلیل می کنند و از این طریق به نیاز مخاطبین پاسخ می دهند. مرحله بعد توسط مهارت های آنها در ایجاد ارتباط بصری و شناخت کامل به استفاده از مواد مناسب، تکنیک ها و روش های اجرا شکل می گیرند.

اندازه پارچه پرچم تبلیغاتی

طراحی پرچم تبلیغاتی برای کارخانجات، مراکز دولتی و خصوصی، خیابان ها و … و حتی برای رویدادی خاص که مضمونی اجتماعی و فرهنگی دارد و یا مراسمی مذهبی، توسط عده زیادی از طراحان، به صورتی زمینه ای خاص ملاحظه شده است که در نهایت زیرمجموعه ای است از طراحی گرافیک محیطی. این جنبه از طراحی گرافیک نه تنها مورد توجه طراحان گرافیک بوده بلکه آرشیتکت ها نیز بدان پرداخته اند. این طراحان سرگرم ایجاد طرح های بصری با بارخلاقه و هماهنگ و خوش ساخت برای جلب توجه مخاطبین میباشند. برای اکثر طراحان این فرصتی است برای تحقیق در یک زمینه جدید و تجربه با مفاهیم اساسی و ذاتی و در نهایت خلق اثری که از لحاظ زیبایی شناسی در والاترین درجه قرار داشته باشد. آنها به پرچم به عنوان بخش مکمل و ضروری گرافیک محیطی می نگرند که در تبلیغات، پیام رسانی، و جنبه های دیگر کاربرد فراوان دارند. با توجه به این دیدگاه، سعی در ایجاد طرحی نو و بدیع دارند که در ضمن حفظ کلیه اهداف سفارش دهنده، به عنوان اثر هنری و فاقد هرگونه نقص و ایرادی باشند.

در این میان این طراحان به نکات و مواردی توجه می کنند از قبیل روش و تکنیک اجرا و پرداخت نهایی و انتخاب مواد مناسب. اما مهمتر از همه توجه به یک سری فرمول های مهم در طراحی علایم گرافیکی ضروری است که این فرمول ها عبارتند از:

پرچم های تبلیغاتی باید از سطح زمین تا اندازهای معین فاصله داشته باشند به صورتی که به راحتی از داخل ماشین نیز، البته از فاصله های دور دیده شوند، در ضمن نباید خیلی پایین نصب شوند زیرا در آن صورت با توقف ماشین های با ی قابل رویت نیستند.
اندازه پارچه پرچم تبلیغاتی که تصویر بر روی آن نقش می بندد، باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا از فاصله ای معین قابل رویت باشند ولی آنچنان بزرگ نباشند که خارج از مقیاس مناسب، محل نصب باشند.
پرچم ها باید تصاویری ساده داشته باشند تا به راحتی قابل درک باشند خصوصا در نوشتار که این سادگی شرط اصلی به شمار میرود.
بیام این پرچم ها باید در حداقل مقدار ممکن باشد، و تا حد امکان کوتاه باشد.
فاصله میان حروف، کلمات و خطوط در پرچم تبلیغاتی رعایت شوند.
جنس مواد به کار رفته در پرچم تبلیغاتی بزرگ باید بادوام و دارای استقامت زیاد در شرایط مختلف جوی باشد.

علاوه بر کاربردهای عملی پرچم ها، مهمترین وظیفه ای که هر پرچم دارا میباشد توانایی به اجرا در آوردن یک پروژه خیالی و فضایی تخیلی و جذاب در یک مکان است که این مورد با، همراه سایر عناصر گرافیک محیطی نقش تأکیدی خواهد داشت. رنگ های متنوع و اشکال خیالی، محیطی سرگرم کننده و شادی آور را برای بازدیدکنندگان از مکانی فراهم می کند. یک سیستم جامع کاربردی، جذاب، شاخص و قابل اجرا نه تنها تماشاگران را تحت تأثیر قرار میدهد بلکه موجب احساس راحتی و آسایش در آنها میگردد و آن محیط را به فضایی دوست داشتنی و دیدنی مبدل می سازد.

بررسی عناصر بصری شاخص در طراحی پرچم تبلیغاتی همانطور که ذکر شد پرچم های تبلیغاتی به عنوان رسانه ای در زمره گرافیک محیطی دارای ارزش و اهمیت خاص میباشند و بدیهی است که در طراحی و همینطور اجرای آنها باید مسائلی که در طراحی کلیه آثار گرافیکی محیطی در نظر گرفته میشود، لحاظ شود. مواردی از قبیل زیبایی شناسی طرح که تنها از طریق استفاده بجا و مناسب از عناصر بصری و توجه به نقش اساسی و مهم آنها در خلق طرحی فاقد هرگونه نقص و دارای بالاترین حدارزش، فراهم میشود.

قابل ذکر است که از ترکیب کلیه این عناصر بصری است که نهایتا کاری با ارزش و زیبا خلق می شود ولی در هر جنبه از رسانه های گرافیکی، تعدادی از این عناصر نقش مهمتری ایفا کرده و در موردی دیگر، گروهی دیگر نقش اساسی تری می یابند. واضح است که این امر در مورد پرچم های تبلیغاتی نیز وجود دارد و به همین علت نیز در این قسمت از پرداختن به عناصر بصری بصورتی گسترده و دارای جزئیات بسیار نظیر نقش نقطه، خط و … که بارها بدانها پراخته شده چشم پوشی کرده و به موارد مهمتری که به صورتی کامل و در بالاترین حد ارزش در طراحی اینگونه پرچم ها قرار دارند، پرداخته می شود. این موارد عبارتند از :

نوشتار در طراحی پرچم تبلیغاتی
تولید و فروش پرچم تشریفات

نوشتار در طراحی پرچم تبلیغاتی
نوشتار یکی از اساسی ترین عناصر بصری است که در طراحی پرچم های تبلیغاتی لحاظ میشود. این کلمات ممکن است تفسیر و توضیحی از حالت یا موقعیت باشند یا پیامی را شامل شوند که این پیام جنبه تبلیغاتی یا اطلاع رسانی و … داشته باشد و یا معرفی رویدادی فرهنگی اجتماعی و هنری به همراه سایر اطلاعات آن با معرفی مکانی یا محلی را به عهده داشته باشند. کلماتی که در یک پوستر، کاتالوگ و در کل در یک سطح دوبعدی مورد استفاده قرار می گیرند از جنبه های مختلف در یک حجم گرافیکی سه بعدی نظیر پرچم کارایی ندارند، شاید در ابتدا اینطور به نظر برسد که پرچم نیز سطحی دو بعدی و همانند صفحه کاغذی می باشد ولی عملکرد این صفحه دوبعدی، بصورتی سه بعدی است و به این دلیل است که در زیرمجموعه گرافیک محیطی قرار دارد.

پس واضح است نکاتی را در طراحی حروف و نوشتار آن باید در نظر داشت که متمایز از یک پوستر می باشند. برای استفاده از یک نوشتار در یک پرچم تبلیغاتی باید نکات مهمی را در نظر داشت نظیر نوع حروف، نوع چیدن حروف(لی اوت)، نوع طراحی حروف رنگ حروف، اندازه حروف و مواردی از این قبیل. علاوه بر آن کلمات مورد استفاده در یک پرچم باید کاملا واضح باشند که این امر در رعایت انتخاب صحیح و بجا از موارد فوق امکان پذیر میباشد. دقت و توجه به طرز استفاده از حروف و موارد مرتبط به آنها به این دلیل مهم شمرده می شود زیرا یکی از روش های انتقال پیام به مخاطب و ایجاد فضایی ملموس برای او از طریق نوشتار و حروف بکار برده شده در یک اثر گرافیکی می باشد، اهمیت این امر تا حدی است که Jack Kinneir طراح مشهور آمریکایی نشانه ها و حجم های گرافیکی در کتاب خود به نام «نوشتار و ساختمان ها» چنین مینویسد:

با تعبیر و تفسیر موضوع، می توان از طریق حروف آن چیزی را که به صحبت نمی توان بیان کرد، به مخاطب منتقل کرد. انتخاب نوع حروف بکار رفته در یک پرچم تبلیغاتی به تنهایی میتواند پیامی را منتقل کند. این انواع حروف ممکن است بیانگر حالتی باشند که هماهنگ و موزون با فضایی هستند که در آن نصب می شوند یا اینکه شعاری سیاسی یا تبلیغاتی یا مذهبی را بیان کنند یا اینکه صرفا جنبه تزییناتی داشته و با فرمهایی که به خود می گیرند، محیط را جذاب و دیدنی کنند. اگر طراح از دامنه گسترده ای که نوع حروف و گونه های مختلف آن می توانند داشته باشند آگاه باشد و در هرمورد شکل خاصی از آنها را به کار ببرد موفقیت او تا حد زیادی در کارش تضمین شده میباشد. طراحی حروف های متنوعی وجود دارند که قابل استفاده در این رسانه های تبلیغاتی میباشند.

بعضی از طراحان پرچم ترجیح میدهند از حروف از قبل طراحی شده و آماده استفاده کنند و بعضی دیگر حروف جدیدی را طراحی میکنند که بستگی به نوع پیام و ایده آنها دارد. به عنوان مثال استفاده از حروف کلاسیک و قدیمی برای بعضی از مفاهیم کاربرد دارد در صورتیکه در پارای موارد که بیشتر جنبه های تبلیغاتی و تا حدی مدرن دارند نوعی حروف فانتزی مناسب تر می باشد. در بعضی موارد نیز شرکت ها و کارخانجات و مؤسسات خود دارای نشانهای نوشتاری و از پیش تعیین شده میباشند که در این صورت نیاز به طراحی مجدد به چشم نمی خورد.

کاربرد پرچم تبلیغاتی
طراحی پرچم تبلیغاتی

علاوه بر موارد ذکر شده به دلیل کاربرد پرچم تبلیغاتی به عنوان اثری در زمره گرافیک محیطی، کلیه عناصر بصری استفاده شده در آن و از جمله نوشتار و در این میان نوع حروف آن باید در هماهنگی و ارتباط مستقیم با فضایی باشند که در آن قرار میگیرند. ترکیب ساختمان هایی که در محل نصب پرچم وجود دارند، خیابان ها، محل های عبور و مرور همگی تأثیر بسزایی در انتخاب نوع حروف دارند. در بعضی از موارد با توجه به موضوع و نوع کاربرد پرچم، ترکیبی از انواع حروف مختلف مورد نیاز است که در این صورت باید توجه داشت که اغتشاش و درهم ریختگی در نوشتار و در نتیجه کل پرچم مشاهده نشود.

گاهی نیز دیده شده است که در یک پرچم همانند یک پوستر بیش از یک زبان بکار گرفته میشود و ضرورت ایجاب می کند که پیام، شعار ، نام شرکت و … با دو یا چند نوع زبان مختلف طراحی و اجرا شوند، و در اینجاست که توجه به معنای واقعی و صحیح نوشتار و همینطور عدم ایجاد نوعی در هم ریختگی بصری، ضروری است و یا اینکه مخفف بعضی از کلمات یاحروف اول یا دوم لغات در قالب نشانه مورد استفاده قرار میگیرند که در اینگونه موارد اگر پرچم برای عموم مخاطبین طراحی میشود کمی باعث سردرگمی و عدم درک صحیح آن میشود.

طرز قرارگیری حروف در کنار هم و چیدن آنها در یک پرچم (لی اوت)، از مواردی است که نه تنها در پرچم بلکه در سایر آثار گرافیکی نیز امری مهم و ضروری شمرده می شود. نوع ترکیب آنها، جهت قرارگیری آنها در یک پرچم و میزان فاصله بین حروف، فشردگی بین آنها، همگی از مواردی هستند که اگر طراح بادقت تمام بدانها بپردازد. نهایتا منجر به اثری زیبا، موزون و هماهنگ میشود.

اندازه حروف در ارتباط مستقیم با خوانایی آنها می باشند. پس واضح است که حروف نباید در اندازهای باشند که به خوانایی آن لطمه وارد شود. مثلا با آنقدر ریز و کوچک باشند که به چشم نیایند یا آنقدر بزرگ که از فضای دید واقعی خود خارج شوند. طراحان گرافیک محیطی و از جمله پرچم به خوبی به تناسبات میان اندازه حروف و سطح مورد استفاده آنها و ارتفاع میله پرچم و بلندای آن و فضایی که پرچم در آن قرار میگیرد واقف هستند. نوع جنس پرچم نیز امری تعیین کننده در انتخاب اندازه حروف می باشد طوریکه اگر پرچمی از جنس الیاف پارچه ای است استفاده از لغات و کلمات ریز و بلند در آن منطقی به نظر نمی رسد خصوصا اگر پرچم در مکانی قرار گرفته که در معرض باد شدید می باشد زیرا بطورکلی خوانایی نوشتار از بین می رود.

خوانایی به معنای وضوح و در نتیجه درک نوشتار و کلمات مورد استفاده در پرچم میباشد. اگرچه به اهمیت خوانایی در طرح های گرافیک محیطی در سال های اخیر تأکید فراوان شده است اما مواردی وجود دارد که سرعت در خواندن مهمتر از خوانایی منفرد حروف می باشد. در اینگونه موارد خوانایی مشکل بزرگی است و به عوامل مرتبط بسیاری بستگی دارد.

مردم به طور طبیعی نوشتاری را می پسندند که به نظرشان آشناست و کلمات قابل تشخیص به کلماتی که درکشان برایشان مشکل است ترجیح دارد و یکی از عوامل موفقیت این حجم های گرافیکی و از جمله پرچم نیز توجه به این مورد است. سابقه آشنایی قبلی مخاطب با حروف و همینطور استفاده از حروفی که به سرعت چشم را جذب کند از نکات مهم دیگر به شمار می رود. شکل و ترکیب کلی نوشتار صرف نظر از اشکال و فرم تک تک حروف در خوانایی نوشتار بسیار ضروری است. در مورد بعضی از حروف نظیر حروف انگلیسی استفاده از حروف بزرگ نسبت به حروف کوچک منطقی تر به نظر می رسد. فاصله بین کلمات و حروف آن باهم نیز بسیار مهم می باشد. این فاصله نباید آنقدر کم باشد که باعث افسردگی و ناخوانایی حرف شده و نه آنقدر زیاد که حروف منفرد و جدای از هم به نظر برسند.

ریتمی که کلمات در کنار هم در یک پرچم تبلیغاتی ایجاد میکنند باید با تکان ها و امواجی که در حین وزش باد ایجاد میشود متناسب باشد. این توالی که در نتیجه نوع چیدن حروف شکل می گیرد در کلیه قسمتهای یک پرچم تبلیغاتی یا اطلاع رسان از نکات بسیار مهم محسوب میشود.

کاربرد تصویر در طراحی و چاپ پرچم تبلیغاتی
چاپ پرچم تبلیغاتی با بهترین متریال و کیفیت

کاربرد تصویر در طراحی و چاپ پرچم تبلیغاتی
شاید اساسی ترین و مهم ترین عنصر بصری در یک پرچم تبلیغاتی تصویر باشد. منظور از تصویر در اینگونه پرچ مها، عنصر بصری است که خود نیز از بخش های مختلف دیگر تشکیل شده است. عموما طراحان پرچم های تبلیغاتی علاقمند به ایجاد سبکی واحد برای بیان انواع مختلفی از مفاهیم هستند که اغلب شامل، پیکتوگرامها (شرح ساده و مختصری از موضوعات و اشیاء). نشانه های انتزاعی، قراردادی (حروف، علائم و اعدادی که تشکیل دهنده یک سری نشانهای خاص نظیر نشانه های تجاری می شوند و یا تلفیقی از هردو مورد می باشند.

البته تصویرسازی به مفهوم طبیعت پردازی و واقع گرایی نیز در طراحی اینگونه پرچم ها به چشم میخورد ولی به دلیل عملکرد آنها و محدودیت هایی که در سایه کاربردشان وجود دارد نظیر ارتفاع زیاد آنها از سطح زمین و جنس پرچم تبلیغاتی و … مواردی از قبیل این نوع از تصاویر نسبت به سایر فرم ها از کارایی کمتری برخوردار می باشند و به جهت همین محدودیت هاست که فرم ها و تصاویر خلاصه شده و نشانه ها و نهایتا تصاویر انتزاعی در این زمینه ارجح تر میباشند.

ایجاد ترکیب بندی موزون و خلاق در میان عناصر بکار رفته در این تصاویر انتزاعی یا واقعگرا، توجه به ارزش بصری جزء به جزء فرم ها و اجزاء تصویر، هماهنگی تصاویر و اجزای آن با همدیگر و باسایر عناصر بصری پرچم نظیر نوشتار، داشتن نوعی ارتباط قابل درک توسط عموم میان تصاویر و موضوع و مضمون پرچم و … از وظایفی است که بر عهده طراح پرچمهای تبلیغاتی گذاشته شده است.

در گونه ای از پرچم های تبلیغاتی نظیر پرچم های تجاری که برای شرکتها، کارخانجات و مراکز تولیدی طراحی می شوند، تصویر مشخص و از پیش تعیین شده آن مؤسسه که همان نشانه آن می باشند وجود دارد و در مراحل بعد سایر تصاویر و عناصر بصری باید در ارتباط و در جهت تأکید به اهمیت این نشانه و ارزش دادن به آن عمل کنند و عناصر تصویری پانوشتاری دیگر باید در راستای عملکرد اهداف آن شرکت باشند.

ویژگی مهم و اساسی دیگر این تصاویر، واضح بودن آنهاست بدین معنا که از فواصل دور که همان ارتفاع پرچم تبلیغاتی میباشد، قابل شناسایی و درک باشند و گنگ و نامفهوم به نظر نرسند و به همین دلیل است که عموما از تصویرسازی های واقع گرا و دارای جزئیات بسیار در طراحی اینگونه پرچم ها کمتر استفاده میشود، مگر در مواردی خاص نظیر پرچم های رومیزی .

کاربرد رنگ در طراحی و چاپ پرچم تبلیغاتی
طراحی و چاپ پرچم تبلیغاتی

کاربرد رنگ در طراحی و چاپ پرچم تبلیغاتی
به رنگ یکی دیگر از عناصر بصری که اهمیت بسزایی در طراحی پرچم های تبلیغاتی دارد. رنگ میباشد. این عنصر در طراحی تمامی انواع اینگونه پرچم ها از پرچم تجاری گرفته تا پرچم تزییناتی یکی از کارآمدترین و اساسی ترین مواردی است که از دل مشغولی های طراحان محسوب شده و سعی در هرچه زیباتر کردن اثر گرافیکی خود از طریق آن دارند. همانند سایر عناصر بصری که دارای نقش های متفاوتی در طراحی پرچم های تبلیغاتی می باشند و همینطور در موردشان باید نکات مهمی را در نظر گرفت، رنگ نیز از جمله مهمترین عنصری است که در کاربرد آن موارد مهمی را باید رعایت کرد. درصورت بکارگیری صحیح آن است که در عین انتقال پیام خود می تواند به محیط اطراف خود زیبایی، جذابیت و هماهنگی موزون و دلنشینی ببخشد و این مهم تنها در سایه ایجاد ترکیبی موزون بین رنگ های موجود در میان عناصر پرچم و محیط اطراف میباشد.

ترکیب رنگ بدین معنی است که دو یا چند رنگ را به نحوی خاص در کنار هم قرار دهیم که دارای نظمی خاص باشند و مفهومی را نشان بدهند. انتخاب رنگ مایه ها، نسبت و حالت آنها، محل استقرارشان، جهت آنها، رابطه رنگها در عناصر اصلی موجود در یک پرچم (نوشتار، تصویر پس زمینه) | با هم و با محیطی که پرچم در آنجا نصب می شود. عوامل مؤثر و مسلم برای ایجاد یک ترکیب بندی رنگ خوب میباشند. باید موقعیت و تناسب هر رنگی در رابطه با رنگ های دیگر در یک تصویر و یا نوشتار یا در میان رنگهای چند تصویر کنار هم و نهایتا کل پرچم با فضای قرارگیری و مکان آن سنجیده شود. این نکته یکی از اصول مهم برای تعیین اثر و نمود هرکدام از رنگ هاست. یک رنگ همواره باید به گونه ای هماهنگ با رنگ های اطرافش در نظر گرفته شود. علاوه بر آن، استقرار و جای دادن رنگ ها در ترکیبات رنگی فوق العاده اهمیت دارد این هماهنگی و هارمونی چه در تک تک حروف نوشتار پرچم و چه در اجزای یک تصویر در پرچم و چه در ترکیب نوشتار و تصویر ضروری است.

علاوه بر ایجاد این هماهنگی در بین عناصر میان یک پرچم، تناسب رنگهای مورد استفاده با موضوع پرچم نیز از نکات بسیار مهم می باشد. گاهی رنگهای یک پرچم از پیش تعیین شده می باشند نظیر کارخانه ای تولیدی که دارای نشانه ای با رنگ مشخصی است و طراح در طراحی پرچم برای این کارخانه ملزم به رعایت این رنگ می باشد. ولی مواردی نیز وجود دارند که رنگ براساس ایده طراح و هماهنگی آن با موضوع و محیط اطراف آن مشخص میشود.

شاید اهمیت نقش رنگ در بخشهای مختلف یک پرچم به اندازه زمینه آن نباشد زیرا در نخستین دید، رنگ پس زمینه بیش از سایر بخش های آن به نظر می آید. در نتیجه در تعادل و تناسب بین رنگ این بخش از پرچم با فضای اطراف آن چه در فضایی خارجی یا داخل ساختمان باید دقت بسیار مبذول داشت.

کاربرد ترکیب بندی در طراحی و چاپ پرچم تبلیغاتی
انواع پرچم کشور های مختلف

کاربرد ترکیب بندی در طراحی و چاپ پرچم تبلیغاتی
کمپوزیسیون یا ترکیب بندی یک پرچم نقش بسیار تعیین کننده ای در زیبایی هنری آن دارد. به عبارت دیگر یکی از عوامل مهم زیبایی در یک پرچم کمپوزیسیون آن است. البته باید توجه داشت که برای ایجاد یک ترکیب بندی خوب قانون و فرمول مشخص و قاطعی نمی توان ارائه داد و در واقع بستگی به طرز دید و اندیشه هر طراح دارد. ولی میتوان به بعضی اصول و نکاتی که باعث زیبایی بیشتر یک ترکیب بندی میشود اشاره کرد. این عوامل البته بسیارند ولی به سه عامل اصلی و مهم اشاره می شود، تعادل، روابط موزون بین اشکال وعناصر، رابطه تصویر (شکل) و زمینه یا فضاهای مثبت و منفی.

تعادل در یک ترکیب بندی شبیه تعادل در یک ترازوست. به این معنی که وقتی تعادل در یک صفحه به وجود می آید کلیه عناصر موجود در سطح پرچم طوری تقسیم شوند که چشم بیننده همه آنها را با هم ببیند و به سهولت در تمام صفحه گردش کند، نه به این صورت که تمام یا بیشتر عناصر در یک طرف صفحه جمع شوند و طرف دیگر خالی بماند. ترکیب بندی ای متعادل است که چشم به سهولت بتواند از یک طرف صفحه به جهت های دیگر کشیده شود و از نوشتار به تصویر و از تصویر به نوشتار مرتبا در حرکت باشد و هیچگونه سد و مانع بصری برای او ایجاد نشود.

اشاره شد که در یک پرچم عناصری مانند نوشتار، تصویر، رنگ و… با هم ترکیب می شوند و کمپوزیسیونی را به وجود می آورند. قابل ذکر است که هرکدام از این عناصر دارای ارزش مخصوص به خود هستند که به این طریق میتوانند در پرچم خودنمایی کنند. برای اینکه این ترکیب بندی از یک تعادل و توازن خوب و جالب برخوردار باشد باید عناصر و اشکال را طوری کنار هم قرار داد که از نظر بصری دارای ارزش های مساوی و یا متعادل باشند. همانطور که اشاره شد یکی از عوامل موثر در ایجاد یک کمپوزیسیون موزون و زیبا، رابطه هماهنگی بین فضاهای مثبت و منفی در یک پرچم است. این بدان معناست که برای بدست آوردن یک ترکیب بندی مناسب باید تصاویر، نوشتار و پس زمینه طوری در کنار هم قرار گیرند که تضاد و هماهنگی بین آنها متناسب و موزون باشد.

به این صورت که نباید آنقدر از تصاویر و نوشتار (فضاهای فعال) استفاده کرد که دیگر فضایی برای خودنمایی فضاهای غیرفعال (پس زمینه) باقی نگذارد. بلکه باید این نسبت در طراحی پرچم ها و در کلیه آثار گرافیکی از این قبیل حفظ شود و کادر ایجاد محدوده و کادری مشخص و متناسب با سایر عناصر به کار رفته در یک پرچم از دیگر عوامل مؤثر در طراحی آن می باشد. آنچه که تاکنون درباره عناصر بصری قابل استفاده در طراحی پرچم های تبلیغاتی گفته شد همگی در محدوده فضایی معین و از پیش تعیین شده قرار میگیرند که به این محدوده کادر پرچم میگویند. این عنصر نیز همانند سایر عناصر که ذکر شده نقشی مهم و اساسی در انسجام عناصر بصری ای که در خود جای داده و همینطور هماهنگ نمودن آنها با محیط اطراف خود دارد. گذشته از آن خود کادر نیز به تنهایی در بیان مضمونی که به آن جهت طراحی شده نقش اساسی دارد.

طراحان پرچم های تبلیغاتی به خوبی به این نکته واقف هستند که برای انتقال پیام خود چه موضوع تجاری، سیاسی و … بوده یا تنها تزیین محیط مدنظر آنها باشد علاوه بر ایجاد ارتباطی موزون و هماهنگ میان کلیه عناصر بصری بکار گرفته شده در یک پرچم، کلیه این عناصر باید در ارتباطی مناسب با کادری که در برگیرنده آنهاست باشند. بدیهی است که تصویر، رنگ ، نوشتار و عناصر بصری دیگر از این قبیل در محدوده ای متناسب و موزون، جلوه و نمودار واقعی خود را می یابند.

همانطور که گفته شد عنصر کادر در صورت داشتن ارتباط منطقی با پیام خود، به عنوان عاملی در انتقال آن نقش مهمی دارد. دقت در انتخاب شکل کادر و ابعاد آن توسط طراح و همینطور بررسی و تحلیل فضایی که پرچم در آنجا به اهتزاز در می آید و یافتن راه حل مناسب برای برقراری نوعی ترکیب سازگار میان این دو، به او در تبدیل محیطی کسالت آور و یکنواخت به فضایی جذاب و سرگرم کننده کمک های شایانی می کند.

نگاه شرکت ها به پرچم چگونه است؟
چاپ پرچم اهتزاز

نگاه شرکت ها به پرچم چگونه است؟

بعد از هدایایی تبلیغاتی مثل سررسید، سربرگ، خودکار تبلیغاتی و دیگر موارد، امروزه توجه مخاطبین به پرچم جلب شده است. چاپ پرچم با لوگوی شما خیلی در برندسازی و شناساندن لوگو و نام شرکت تان مؤثر است. امروز خوشبختانه استقبال از این مورد مؤثر تبلیغاتی رو به افزایش است، چرا که پرچم تبلیغاتی در کنار اعلام ماهیت وسیله ای زینت بخش و دکوری هم هست. دلایل ضرروت چاپ پرچم بسیار زیادی وجود دارد که شما را راغب می کند به سمت چاپ پرچم بروید چاپ پرچم‌ ها هم نیز راه‌حل‌های بزرگی برای جلب توجه هر عابر پیاده و سواره می باشند. هنگامی که باد می وزد و پرچم سازمان شما را تکان می دهد یک منظره خیره کننده و چشم گیری را ایجاد می کنند. البته با این حال، باید مراقب این باشید که چه چیزی روی آن‌ها چاپ می کنید. از آنجا که متن در پرچم به راحتی قابل خواندن نیست، مردم ممکن است علاقه خود را به پیام شما از دست بدهند. به همین دلیل است که به شدت توصیه می‌شود از یک طرح گرافیکی بسیار قوی و لوگو و یا نهایتا از یک کلمه بیشتر استفاده نکنید.

از طرف دیگر، چاپ پرچم‌ فوری نیز یک راهکار عالی و مفیدی برای تبلیغات خارج از محیط کسب کار می باشد. وجود یک چاپ شعار یا یک برند روی پرچم به راحتی می توانند در محیط بیرون دیده بشود. وجود طراحی و چاپ پرچم در فضای باز یک ابزار بسیار مفیدی است که می تواند پیام شرکت شما را به مخاطب ارسال کند. اغلب این پرچم‌ها در فضای باز به خاطر دیده شدن آن‌ها عالی هستند. پرچم ها در اندازه های مختلف موجود می باشند و برخی از آن‌ها آنقدر بزرگ هستند که برند شما را به طور کامل در خیابان مورد دید همگان قرار می دهد. بسیاری از این پرچم‌ها از جنس های مختلفی می باشند که مناسب برای محیط های فضای بیرونی شرکت و در معرض آفتاب و باران هستند مانند بنرهای مخصوصی که در فضای بیرون و در معرض هوا مناسب می باشند.

بنابراین با انتخاب یک جنس بسیار خوب و ضخیم برای چاپ پرچم خود دیگر به هیچ وجه جای نگرانی نیست. یک واقعیت جالب دیگر هزینه لوازم جانبی می باشند. این لوازم جانبی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. حتی زمانی که از مواد بادوام ساخته شده‌اند و با کیفیت بالا چاپ می‌شوند، آن‌ها واقعا راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه برای نمایشگاه‌های خارجی می باشند. بنرها ، چاپ تیشرت ، چاپ تراکت و چاپ پرچم‌ها راهکارهای بسیار خوبی برای افرادی هستند که به دنبال راهی موثر برای جلب توجه عموم مردم می باشند، هستند. ما موارد دلایل ضرروت چاپ پرچم را برای شما بیان کردیم و امیدوار هستیم این موارد برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از آن نهایت استفاده و بهره برداری را برده باشید.

فروش پرچم تبلیغاتی
انواع پرچم های تبلیغاتی رومیزی

چند نوع پرچم تبلیغاتی داریم؟

منظور از پرچم های تبلیغاتی آن دسته از رسانه های بصری هستند که زیرشاخه ای از گرافیک محیطی بوده و تبلیغ، معرفی، تزئین و اطلاع رسانی از جمله کاربردهای آنها می باشند. از این گونه پرچم ها بعنوان پرچم نمایشگاههای بین المللی، پرچم سمینارها، پرچم تبلیغاتی میادین ورزشی، پرچم تبلیغاتی خیابان های پرتردد مراکز دولتی، پرچم تبلیغاتی مؤسسات تجاری فروشگاهها و مواردی از این قبیل می توان استفاده کرد و حتی در ترویج و اشاعه موضوعی اجتماعی و فرهنگی نیز کاربرد دارند.

این پرچم ها با طراحی های جذاب و الوان و همین طور اشکال محرک و پویا توجه بیننده را به خود جلب کرده و او را در محیطی شاداب و مهیج قرار میدهند که در این حالت جنبه های تزییناتی نیز پیدا میکنند. هنگامی که هدف اینگونه پرچم ها تبلیغ باشد به گونه ای متفاوت تر از پرچم هایی که صرفا جنبه تزییناتی دارند طراحی و اجرا می شوند. در این صورت تنها زینت دادن به محیط و آراستن آن مدنظر نیست بلکه هدف جذب مخاطب و جلب توجه او به مکان مورد نظر و در نتیجه تشویق او به خرید کالا، بازدید از نمایشگاه و … می باشد.

از گذشته تا کنون شهرهای کوچک و بزرگ از پرچم ها بعنوان پرچم برگزاری مراسم یادبود رویدادهای تاریخی، پرچم برپایی مراسم و جشنها، پرچم گردهمایی های سیاسی بهره جسته اند. تعدادی پرچم که در طول خیابان های شهرها آویزان میشود خبر از برپایی نمایشگاهی سالانه و یا نزدیک شدن به ایام خاصی در سال را می دهند. هنگامی که این پرچم ها در ارتباط با فضای معماری قرار میگیرند، البته به صورتی موزون و هماهنگ با محیط اطرافشان، فضایی خوشایند را ایجاد می کنند.

بعضی از مراکز خرید، تفرجگاه هایی در فضای باز دارند که دارای مکان هایی جهت نصب پرچم تبلیغاتی می باشند و به این ترتیب برای ایجاد محیطی الوان، پویا و پرتحرک، بخش هایی از پیش تعبیه شده است. هدف دیگر طراحان این پرچم ها که همان مطلع کردن عموم مردم از رویدادهای تجاری و دعوت آنها به شرکت در این مراسم میباشد نیز به این ترتیب برآورده میشود.

پرچم برای موزه ها و پرچم برای گالری ها از دیگر کاربرد پرچم تبلیغاتی به شمار می روند که در عین حال که خود یک اثر هنری زیبا و خوش ساخت به شمار می روند، مردم را از نمایشگاه آثار هنری که برپا شده است آگاه می سازند. البته باید خاطرنشان کرد که تأثیر شگفت انگیز این پرچم ها تاحد زیادی بستگی به انطباق زمانی با رویداد هنری آنها دارد، به این معنی که پرچم ها هنگامی زیبایی و تأثیرشان آشکار می شود که همزمان با برگزاری مراسم موزه یا گالری به اهتزاز در آیند و بعد از به پایان رسیدن این زمان تا حد زیادی از کاربرد آنها به عنوان رسانه ای جهت آگاه کردن مخاطبین کاسته میشود اما همچنان ماهیت آنها به صورت اثری هنری و جذاب باقی می ماند. بنابراین طراح در طراحی اینگونه پرچم ها نکاتی را باید مد نظر داشته باشد که شاید در پرچم یک کارخانه سازنده اتومبیل اهمیت چندانی نداشته و نکات دیگری لحاظ شوند.

پرچم تبلیغاتی برای مراکز تجاری

پرچم تبلیغاتی نمایشگاه های بین المللی، پرچم تبلیغاتی برای مراکز تجاری و سایر مکان هایی که جهت برطرف کردن نیازهای روزانه مردم ایجاد می شوند از استفاده کنندگان دائمی و همیشگی پرچم تبلیغاتی بوده اند، مراکز تفریحی نیز از مکان های مهمی به شمار می روند که از این گونه پرچم استفاده زیادی به عمل می آورند. پارک هایی نظیر دیزنی لند (Disney Land) در فلوریدا از پرچم ها برای افزودن رنگ و هیجان به محیط استفاده میکنند و علاوه بر آن وظیفه تأکید بر موضوع پارک و هدفی که پارک بر آن اساس برپا شده را نیز برعهده دارند. پرچم هایی که دارای اشکال مواج و عناصری با رنگ های آبی سرد و آرام می باشند، تاکید شده است.

پرچم های تبلیغاتی دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از :

– پرچم تجاری نظیر پرچم هایی که برای پرچم تبلیغاتی برای نمایشگاهها و یا پرچم تبلیغاتی برای کارخانجات تولیدی طراحی می شوند که البته در این مورد جنبه اطلاع رسانی نیز می یابند.

– پرچم تبلیغاتی ورزشی

– پرچم تبلیغاتی مذهبی

– پرچم تبلیغاتی سیاسی

– پرچم تزییناتی نظیر پرچم تبلیغاتی تعطیلات، فصول مختلف سال و آنهایی که در مراسم زینت بخش محیط اطراف خود می باشند.

پرچم های تجاری

علاوه بر نمایشگاهها و کارخانجات تولیدی، مراکز دیگری که از اینگونه پرچم ها استفاده میکنند عبارتند از: پرچم برای مراکز دولتی، پرچم تبلیغاتی بانک ها، پرچم تبلیغاتی مراکز خدماتی، پرچم تبلیغاتی موزه ها، پرچم تبلیغاتی هتل ها، پرچم تبلیغاتی پارک و پرچم تبلیغاتی رستوران و …..

ولی در این میان شاید بتوان گفت که کارخانجات سازنده اتومبیل و مراکز تولیدی از این قبیل. بیشترین استفاده از اینگونه پرچم ها را دارند.

اینگونه کارخانجات جهت جذب عموم مردم و استفاده آنها از اتومبیل، تبلیغات روزافزون و گسترده ای را در این زمینه آغاز کردند. در این گروه از پرچم ها، معرفی، شناسایی کارخانه و تبلیغ محصولات آن و ماندگار شدن آن در ذهن مخاطب و در بعضی موارد اطلاع رسانی، از جمله اهدافی است که طراح در پی آن بوده است. این ویژگی در سایر پرچم های این گروه نظیر پرچم بانک ها، پرچم فروشگاهها و … نیز به چشم می خورد.

بخش دیگری از این پرچم ها در پرچم تبلیغاتی سردر مغازه ها، پرچم تبلیغاتی فروشگاه ها، پرچم تبلیغاتی رستوران ها و پرچم تبلیغاتی فضاهای داخلی آنها استفاده میشود که در این صورت نیز هم جنبه اطلاع رسانی و هم تبلیغاتی دارند زیرا هم وسیله ای جهت معرفی و آگاه کردن مردم از نام یا نوع فعالیت آن فروشگاه یا رستوران می باشد و هم تبلیغ کالاهای آن مکان یا غذای آن رستوران را برعهده دارند. علاوه بر آن با رنگ های شاد و درخشانی که در طراحی آنها به کار میرود به خیابانها و فضاهای داخلی فروشگاهها و رستوران زیبایی خاصی می بخشد و مردم را به وجد می آورد که در این صورت نقش تزییناتی نیز ایفا می کنند.

پرچم تبلیغاتی ورزشی
پرچم تبلیغاتی ورزشی
نوع دیگری از پرچم های تبلیغاتی میباشند که سالیان متمادی در میادین ورزشی توسط طرفداران تیم های ورزشی مختلف مورد استفاده قرار می گرفتند. این پرچم ها با حرکات موزونی که حامیان تیم ها در هنگام مسابقه به آنها میدهند فضای ورزشگاه ها را جذاب، دیدنی و تماشایی کرده و به نوعی بازیکنان را به ادامه بازی تشویق می کنند. پرچم های ورزشی کاربردهای متفاوت و گسترده ای دارند: جهت معرفی رویدادهای ورزشی که همه ساله در جهان برگزار میشوند. پرچم های متعلق به تیم ها و استادیوم های ورزشی مختلف، پرچم هایی که برای گروه خاصی از ورزشها مثلا پرچم تبلیغاتی ورزش های زمستانی و به هنگام برپایی اینگونه مسابقات به اهتزاز درمی آیند، پرچم های بازی های المپیک و…

البته باید خاطرنشان کرد که در موارد فوق علاوه بر جنبه تبلیغاتی که اینگونه پرچم ها ایفا می کنند. معرفی و شناسایی نیز از جمله کاربردهای دیگر آنها می باشد. به عنوان مثال در مورد مسابقات المپیک، هردوره از بازی ها دارای پرچم های متمایز و مشخص از دوره قبل میباشند که خود به نوعی شناساندن آن مسابقات و تعلق آن پرچم به دوره خاصی از مسابقات را به نمایش می گذارند.

پرچم تبلیغاتی سیاسی
گروهها، احزاب و ائتلاف های مختلف سیاسی نیز دارای پرچم هایی هستند که در مجموعه پرچم های تبلیغاتی جای دارند، به این ترتیب که این گروهها و احزاب در جهت پیشبرد اهداف و تفکرات سیاسی خود و معرفی و ارائه دیدگاه های خود، دارای پرچم تبلیغاتی احزاب یا پرچم تبلیغاتی گروه یا پرچم تبلیغاتی انتخاباتی یا می توان در کشورمان در زمان انتخابات ، پرچم کشور ایران ، پرچم تبلیغاتی کشور ، پرچم تبلیغاتی انتخاباتی کاندیدایی ریاست جمهوری یا نمایندگی مجلس یا پرچم تبلیغاتی کاندیدای شورای شهر اشاره کرد.

پرچم تبلیغاتی تزییناتی
پرچم تبلیغاتی تزییناتی
این پرچم تبلیغاتی مخصوص ایامی خاص و بعنوان پرچم تبلیغاتی ایام تعطیلات، پرچم تبلیغاتی ایام خاص در سال، پرچم تبلیغاتی اعیاد و تغییر فصول سال طراحی و اجرا می شوند. اینگونه پرچم ها در بیشتر کشورها خصوصا در ایام کریسمس و روزهایی که به مناسبت های خاص اختصاص دارند در درب ورودی منازل، فروشگاهها، مدارس و مکان هایی از این نوع به اهتزاز در می آیند. حتی در این کشورها و در این ایام مردم این پرچم ها را به عنوان یادگاری به همدیگر هدیه و به عنوان هدایای تبلیغاتی، میدهند. هدف اساسی آنها علاوه بر گرامیداشت این اعیاد و ایام تبلیغ و معرفی رویدادهایی است که در این روزها اتفاق افتاده، مضاف بر اینکه تزئین و ایجاد محیطی جذاب و شاد از دیگر وظایف آنها می باشد.

پرچم خوب چه ویژگی هایی دارد؟
در وهله اول باید پارچه خوبی را متناسب به نوع چاپی که قرار است رویش انجام شود انتخاب کنیم. دوخت خوب پرچم و پرچم مناسب در کنار جنس و نوع پایه پرچم هم در ماندگاری و شکیل بودن سفارش مهم است. مسائل دیگری چون طراحی پرچم ، خدمات پرچم و تولید و ساخت پرچم و حتی ارسال پرچم و نصب پرچم تبلیغاتی هم مهم هستند. گاهی پرچم باید برای یک زمان خاص استفاده شود و خوش قولی در تحویل آن یک فاکتور مهم است.

تولید و ساخت پرچم
چرا باید بهار گیفت را انتخاب کنیم؟
به دلیل اینکه بهار گیفت سعی دارد همیشه به مخاطبین ضمن احترام مشاوره خوب و ارائه کیفیت خوب همراه با قیمت پرچم ارزان تبلیغاتی و خدمات تولید پرچم ارزان تبلیغاتی ارائه دهد. ما مشاوره خوبی می دهیم، وقتی تلفن را برمیداریم صرفاً برای عقد یک قرارداد و گرفتن فاکتور نیست. ما همیشه اطلاعات خود را در اختیار مشتری می گذاریم تا آگاهانه انتخاب کند. بارها پیش آمده که شرکتی برای یک کار پرچم سفارش داده که مناسب نبوده و ما او را آگاه کرده و پیشنهاد پرچم را به او داده ایم که بهترین بازخورد را برای او داشته باشد. همچنین در تکامل ابزار تبلیغ به او مشاوره می دهیم. مثلاً برای جشنواره ای پرچم سفارش داده اند و ما گفته ایم به بند VIP هم نیاز است و آنها استقبال کرده اند و برگزاری موفق تر و حرفه ای تری داشته اند. یا مثلاً برای جشنواره فجر امسال پیشنهاد یک تابلو ۴ و ۶ متری از جنس جیر با چاپ برجسته و متالایز دادیم که پذیرفته شد و عکس های این جشنواره تأیید سلیقه و پیشنهاد ما است.

بارها یک سفارش عادی و معمول را با کمی دست کاری و تزیین به یک کار خاص و ویژه تبدیل کرده ایم که سفارش دهنده شگفت زده شده است. برای همین بهترین شرکت ها همیشه روی برند بهار گیفت دست گذاشته اند. ما آتلیه طراحی داریم و بارها شده که لوگو طراحی کرده ایم و از همین رو است که بسیاری از شرکت ها بروشور، ست های اداری تبلیغاتی خود را به ما می سپارند.

ما هر سال طرح ها و ایده های جدیدی را انجام داده ایم، مثلاً در بخش پایه های پرچم که قبلاً سنگی و فلزی بود ما طرح Lپرچم و طرح پرچم T لوکس و سبک را آزمایش کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بعد از آن بود که سایرین هم از آن تقلید کرده و دست به تولیدی زیرزمینی، شبیه و کم کیفیت تر زدند و ایده انحصاری ما را هم بدنام کردند. باید برای هر مشتری توضیح دهیم که این جنس از سایر اجناس بازار متفاوت است و باکیفیت تر است.

تولید انواع پرچم تحویل فوری
بازار کار پرچم تبلیغاتی چگونه است؟
متاسفانه برخی افراد نابلد در این کار وارد شده اند که با خام دستی بهره وری تبلیغات را پایین آورده و شرکت ها را به اهمیت تبلیغات ظنین کرده اند. حتی خیلی از همکاران امروز، دیروز در پیش ما بوده اند و با شناخت رابطه ها و کارآموختگی نسبی گمان به توانایی کرده و وارد بازار کار شده اند .ای کاش این کار اتحادیه مشخصی داشت که کیفیت و حق کپی برداری را می شد از طریق آن دنبال کرد.

از مشکلات تولید پرچم تبلیغاتی چند مورد را نام ببرید؟
الان برخی یک دستگاه چاپ پرچم ارزان خریداری کرده و بدون ثبت رسمی سایت زده و مشغول کار هستند که همانطور که پیش تر گفتیم بدون کیفیت بودن کار آنها اثر سویی در کارهای ما هم می گذارد. متاسفانه امروز خیلی ها کیفیت را فدای قیمت می کنند، دیگر خدمات، ایده، طرح، کیفیت و جنس و امثال این فاکتورها را احتساب نمی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.