پرینتر سه بعدی fdm چیست؟

پرینت سه بعدی FDM همه گیرترین تکنولوژی پرینت سه بعدی اکنون حاضر در عالم میباشد. این تکنولوژی کاربردهای متعددی در مثال سازی سریع دارااست و دستگاه های آن به صورت بزرگ ساخت و ساز می‌گردد. بها پرینتر سه بعدی FDM از حدود ۱میلیون تومان شروع میشود و مواد اول آن هم به صورت کلان و با هزینه مطلوب در بازار مو جود میباشد، این موردها پرینتر سه بعدی FDM را به شایسته ترین تکنولوژی برای مثال سازی و علاقمندانی که می‌خواهند وارد دنیای پرینتر سه بعدی تبدیل نموده است. ما در‌این بخش مکتب پرینت سه بعدی، طریق شغل پرینتر سه بعدی FDM را توضیح داده و امکان ها و محدودیت های آن را برمی شماریم تا بتوانید به صورت موءثر از این تکنولوژی در شغل های خویش به کار گیری فرمایید.

پرینت سه بعدی FDM یک فرآیند تشکیل داد افزودنی میباشد که وابسته به خانواده “اکستروژن” میباشد.پرینتر سه بعدی فیلامنتی یا این که اف دی ام با ذوب کردن پلاستیک و اکسترود آن، فرآورده سه بعدی را به طور لایه به لایه می سازد. پرینتر سه بعدی اف دی ام یک پرینتر سه بعدی ارزان محسوب میشود. مواد اول این پرینترهای سه بعدی فیلامنت میباشد. فیلامنت یک قرقره از پلاستیک قابل ذوب شدن میباشد. پرینت سه بعدی FDM ارزان ترین شیوه تشکیل داد افزودنی به‌حساب می‌آید.

FDM پرکاربرد ترین تکنولوژی تشکیل داد افزودنی درحال حاضر حاضر میباشد: پرینترهای سه بعدی FDM پرکاربرد ترین پرینتر های سه بعدی عالم می باشند و اکثریت عموم پرینت سه بعدی را با این تکنولوژی می‌شناسند.

در‌این نوشته‌علمی، قابلیت و امکان های و محدودیت های مهم این فناوری برای مثال سازی سریع و فرآورده آخری ارائه شد‌ه‌است. طراحان سه بعدی چهت نیل به یک جنس عالی عالی میباشد در هنگام پباده سازی سه بعدی برای پرینت FDM، قابلیت و امکان ها و محدودیت های تکنولوژی را در حیث بگیرند.

FDM چه‌گونه شغل می نماید؟
پرینتر سه بعدی FDM از یک نازل برای تزریق لایه به لایه پلاستیک روی یک پلتفرم یا این که سینی تشکیل داد استعمال می نماید. این نازل فیلامنت پلاستیک را به دمای بالایی میرساند که سبب میگردد فیلامنت به حالتی نصفه جامد و صورت پذیر دربیاید.

۱.در مرحله اولیه یک قرقره از فیلامنت ماده ترموپلاستیک در دستگاه پرینتر سه بعدی قرار میگیرد. بعد از آن نازل تا حد رقم خورده گرم گردیده و فیلامنت به نازل وارداتی و به دمای در حدود ذوب میرسد.

۲.نازل پرینتر مجهز به یک سیستم ۳ محوره و یا این که ۲ محوره میباشد، این نازل بر روی سطح سینی ایجاد کرد جنبش کرده و پلاستیک فشرده را در نقاط مطلوب تزریق نماید. نوع دیگری از پرینترهای سه بعدی FDM دارنده نازل ۲ محوره می‌باشند و در مقابل سینی تشکیل داد بعداز تشکیل داد هر لایه در راستای Z می‌تواند جنبش نماید.

۳.هر لایه که ساخته می گردد ، با کم شدن دما جامد می‌گردد و لایه ی بعدی روی آن گذارده میشود. برای تشکیل داد یک سطح نیاز به عبور چندین باره نازل از آن میباشد.(مانند رنگ آمیزی یک مربع با ماژیک) این فرایند تا ساخته شدن قطعه تکرار میگردد.

سود این روند ی ساخت‌و‌ساز لایه به لایه، ساخت سطحی پله‌پله در سبک میباشد.

بعضی پرینترهای سه بعدی FDM دارنده حرفه های خنک کننده در کنار نازل می‌باشند که سرعت خنک شدن لایه ها را بالا می‌برد. این قضیه موجب بالا رفتن سرعت پرینت و کیفیت قطعه می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.