پس از خراب شدن پرنتر سه بعدی چه باید کرد ؟

دلیل خراب شدن پرینتر سه بعدی چیست؟

به عبارت ساده ، نازل شما خیلی نزدیک به صفحه چاپگر سه بعدی است. اگر حتی فقط برای یک میکرون صفحه را جابجا کرده اید ، فضای رشته ای را برای فرار داده اید. در بهترین حالت ، ساختار سه بعدی شما لایه های اصلی خود را از دست می دهد و کمتر احتمال دارد که رشته های اکسترود شده را چسب بزنید. در بدترین حالت ، این رشته در پشت نازل چاپگر سه بعدی جمع می شود و احتمال مسدود شدن وجود دارد.

در بیشتر موارد ، کمی بالا بردن نازل می تواند مشکل را حل کند. اکثر سیستم های چاپگر سه بعدی به شما امکان می دهند حرکت شافت Z را تنظیم کنید. برای بلند کردن نازل باید به طور مثبت جابجا شود. مخالفش هم درست است؛ با جابجایی منفی می توانید از چسبیدن ساختار سه بعدی به صفحه چاپگر سه بعدی جلوگیری کنید. با این حال ، مراقب باشید ؛ جابجایی بیش از حد مانع از نشستن مدل سه بعدی روی صفحه چاپگر سه بعدی می شود.

اگر چاپگر سه بعدی شما به شما اجازه می دهد ، می توانید با پایین آمدن صفحه چاپ به چاپگر سه بعدی ، تغییرات را اعمال کنید. با این حال ، این مشکل ساز خواهد بود ؛ از آنجا که شما باید دوباره کالیبراسیون کنید و صفحه چاپ بعدی را اعمال کنید.

لیست بررسی مشکل چاپ سه بعدی: نازل خیلی نزدیک به صفحه چاپ سه بعدی

حرکت محور z
صفحه چاپ را با چاپگر سه بعدی پایین بیاورید

مسدود کردن نازل در چاپگرهای سه بعدی
مشکلی در روند چاپ چاپگرهای سه بعدی چیست؟

شما روند چاپ سه بعدی را شروع کردید ، اما هر کاری که می کنید ، هیچ چیز از نازل بیرون نمی آید و جایگزین نمی شود.

علت این مشکل در چاپگرهای سه بعدی چیست؟

پس از تغییر قرقره های چاپگر سه بعدی ، می توانید یک قطعه رشته را در انتهای نازل روی چاپگر سه بعدی گیر دهید.هنگامی که فیبر جدید بارگذاری می شود، فیبر قبلی در چاپگر سه بعدی خارج نمی شود. کمی دقت در مورد چاپگر سه بعدی می تواند به کاهش چنین مشکلاتی کمک کند.

گاهی اوقات می توانید مقداری از فیلامنت پیش کربناته شده در نازل را قبل از مسدود شدن آن مشاهده کنید. این وصله‌ها می‌توانند هفته‌ها یا ماه‌ها بدون اینکه متوجه شوید در نازل چاپگر سه بعدی باقی بمانند و تأثیر کمی بر ساختار سه بعدی شما داشته باشند.
این اثرات اغلب در چاپگرهای سه بعدی نادیده گرفته می شوند. مانند ترک های کوچک در دیوار بیرونی، نوارهای ظریف موهای تیره یا تفاوت های جزئی در کیفیت مدل ها. بیشتر این نقص ها با مشکلات جزئی پرینترهای سه بعدی معمولی تداخل دارند.

اگرچه ممکن است مشکل جدی تری پشت این علائم در چاپگرهای سه بعدی وجود داشته باشد. با روش پول اتمی یا پول سرد می توانید نازل را تمیز کنید و از بروز این مشکلات در پرینترهای سه بعدی جلوگیری کنید.

به عنوان مثال، اگر شما مکررا در پرینترهای سه بعدی PLA را به ABS تغییر دهید، این علائم را خواهید دید. مقدار کمی از PLA در نازل باقی می ماند و بیش از حد گرم می شود و باعث کربن شدن یا سوختن آن در چاپگرهای سه بعدی می شود.

جایگزینی ABS با نایلون در پرینترهای سه بعدی نیز به عواقب مشابهی منجر خواهد شد. دیدن حلقه های دود در پرینترهای سه بعدی بلافاصله پس از قرار دادن یک رشته جدید طبیعی نیست.

اگر خوش شانس باشید، روند رفع انسداد پرینترهای سه بعدی سریع و آسان خواهد بود. با تمیز کردن فیلامنت شروع کنید. سپس در قسمت تنظیمات نرم افزار چاپگر سه بعدی بعدی (در صورت وجود) وارد قسمت «نازل گرمایش» شده و دمای ذوب چاپگر سه بعدی را به دمای نخ گیر کرده افزایش دهید.

یا می توانید چاپگر سه بعدی خود را به رایانه ای که دارای نرم افزار کنترلر است متصل کنید و از آن برای تنظیم دمای نازل در پرینترهای سه بعدی استفاده کنید. دمای ایده آل برای PLA 220 درجه سانتی گراد است. هنگامی که نازل چاپگر سه بعدی به دمای مورد نظر رسید، داخل آن را با سوزن تمیز کنید. (مراقب باشید انگشتانتان نسوزند) اگر نازل ۰.۴ میلی متری دارید به سوزن کوچکتری نیاز دارید. کیت Airbrush گزینه خوبی است.

اگر نازل در پرینترهای سه بعدی همچنان مسدود است، می توانید نازل قدیمی را با رشته جدید فشار داده و آن را بردارید. مانند قبل، شروع به تمیز کردن فیلامنت چاپگر سه بعدی کنید، سپس کانال فیدر را از سر چاپگر سه بعدی باز کنید. برای فیلامنت PLA، دما را تا ۲۲۰ درجه سانتیگراد افزایش دهید و فیبر دیگری را از بالا وارد کنید و فشار دهید تا نخ قدیمی جدا شود.

اگر نخ جدید مؤثر نباشد، فشار اضافی که با دست وارد می‌کنید می‌تواند همین تأثیر را روی چاپگرهای سه بعدی داشته باشد. توجه داشته باشید که فشار بیش از حد می تواند باعث خم شدن محورهای افقی چاپگر سه بعدی شود. هنگامی که خروجی تمیز است، از یک سوزن و برس برای جدا کردن رشته های باقی مانده در نازل چاپگر سه بعدی استفاده کنید.

چاپگر سه بعدی را بردارید و دوباره وصل کنید.

در بیشتر موارد، اگر نازل چاپگر سه بعدی همچنان مسدود است، باید نقاط دسترسی را در چاپگر سه بعدی جدا کرده و جدا کنید. اگر تا به حال یک عکس شلیک نکرده اید، باید آن را امتحان کنید. با تمیز کردن موها شروع کنید، سپس با استفاده از دفترچه راهنمای چاپگر سه بعدی، فرآیند تکمیل گرم را شروع کنید.

برای این کار می توانید از ABS یا نایلون استفاده کنید، اما نایلون به دلیل نقطه ذوب بالا، نتایج بهتری را با پرینترهای سه بعدی ارائه می دهد. فیلامنت نیز شکل خود را خیلی بهتر حفظ می کند. با این حال، ABS بیشتر در پرینترهای سه بعدی رایج است.
تمیز کردن مو با پرینتر سه بعدی

با تمیز کردن رشته ای که معمولاً در سر چاپگر سه بعدی باقی می ماند، شروع کنید. سپس کانال Bowden را بردارید یا درایو مستقیم را باز کنید. سپس می توانید به صورت دستی رشته را از چاپگر سه بعدی جدا کنید.
فشار دادن رشته بر روی چاپگر سه بعدی

به آرامی رشته را روی پرینتر سه بعدی فشار دهید تا شروع به بیرون آمدن کند. کمی به عقب خم شوید و به سمت سوکت فشار دهید تا از نازل چاپگر سه بعدی خارج شوید.
Atomic Money قسمت ۴: فیلامنت در چاپگرهای سه بعدی منتشر می شود

رشته پرینتر سه بعدی را از سر جدا کنید. وقتی به انتهای کانال نگاه می کنید، باید مواد سیاه کربنی شده را در چاپگر سه بعدی ببینید. مراحل را تکرار کنید تا چاپگر سه بعدی تمیز شود. اگر فیلامنت از نازل خارج نشد، به آرامی دمای چاپگر سه بعدی را افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.