پلکسی چیست

پلکسی پلاستیک ، و به طور خاص پلاستیک یکبار مصرف ، اغلب به عنوان تأثیر زیادی بر محیط جدا می شود. بنابراین وسوسه انگیز است که به سادگی آن را فراموش کرده و به دنبال گزینه های دیگری باشید.

مقوا یکی از آنهاست ، مخصوصاً برای بسته بندی. با این حال ، در عمل ، موضوع پلاستیک باید واجد شرایط باشد. اگرچه یافتن گزینه هایی برای بسته بندی پلاستیکی ضروری است ، اما هنوز مزایایی دارد که جایگزینی آن را دشوار می کند (اما غیرممکن نیست).

در این مقاله ، ما بسته بندی های پلاستیکی ، گزینه جالبی را که مقوا نشان می دهد و محدودیت های آن ، تهیه می کنیم.

به نظر می رسد مقوا از نظر فضایل اکولوژیکی ، در نگاه اول گزینه ایده آلی است.

نیاز به یافتن گزینه های جایگزین بسته بندی پلاستیک

پلاستیک ، به دلیل تأثیرات زیست محیطی ، هر دو توسط سیاستمداران و مصرف کنندگان به طور فزاینده ای جدا می شود. با این حال ، مسئله از بین بردن آن بسیار پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد ، به خصوص به دلیل کیفیت آن که گاهی اوقات یافتن آن در سایر مواد (به عنوان مثال برای نگهداری مواد غذایی) دشوار است.

مطالعه ما در مورد جایگزینی پلاستیک را کشف کنید
سردرگمی هنوز خیلی غالباً حاکم است ، به خصوص بین پلاستیک و پلاستیک یکبار مصرف ، و این باعث ایجاد یک پلاستیک پلاستیکی می شود که شایسته واجد شرایط بودن است. با این حال ، بسته بندی پلاستیکی مشکلات مختلفی را ایجاد می کند که نیاز به تجدید نظر در استفاده از آن دارد:

 

آنها منجر به تولید حجم زیادی زباله می شوند ، به ویژه به دلیل اینکه بسیاری از آنها بازیافت نمی شوند. این عدم بازیافت به چندین عامل مربوط می شود ، مانند مصرف کنندگان که همیشه دستورالعمل های مرتب سازی را دنبال نمی کنند ، این واقعیت است که برخی از پلاستیک ها به راحتی قابل بازیافت نیستند یا حتی بسته بندی در طبیعت رها شده است.

تأثیر آن بر محیط زیست بسیار زیاد است: پلاستیک های باقی مانده در طبیعت خطری هم برای حیوانات و هم برای کره زمین است. به عنوان مثال ، در اقیانوس ها به مقدار زیاد یافت می شود.

بسته بندی های پلاستیکی طبق برخی مطالعات (انجام شده بر روی موش صحرایی و بنابراین بحث برانگیز) می توانند خطری برای سلامتی داشته باشند. به گفته آنها ، برخی از عناصر می توانند به غذا مهاجرت کنند و خطرات آلودگی را به همراه داشته باشند. استفاده از پلاستیک ، به ویژه برای مواد غذایی و مواردی که برای آسیب پذیرترین افراد در نظر گرفته شده است ، دقیقاً برای جلوگیری از این نوع مشکلات در فرانسه کاملاً تنظیم شده است.

تولید پلاستیک به نفت ، یک منبع طبیعی تجدید ناپذیر و به طور فزاینده ای کمیاب ، احتیاج دارد.

با این حال ، همه این مشکلات به طور کامل از پلاستیک ناشی نمی شود. منشأ این مسئله بیش از همه در جای دیگر است: از پلاستیک به ویژه برای مصارف منفرد (بسته بندی مواد غذایی ، بطری های آب ، همزن و غیره) بسیار استفاده می شود.

همین استفاده گسترده است که آن را به ویژه مشکل ساز می کند ، زیرا اشکالاتی را افزایش می دهد که در بیشتر موارد ، در صورت کم شدن مصرف ، قابل کنترل است. با این حال ، این استدلال برای آشتی دادن مصرف کنندگان و پلاستیک کافی نخواهد بود.

آسیب ها از قبل ایجاد شده و تأثیرات آن روی محیط بسیار زیاد است تا فراموش نشود. حتی اگر شرکت ها دوباره به استفاده سنجیده برگردند ، منابع طبیعی تولید پلاستیک سنتی در حال اتمام است.

 

یک فوریت واقعی وجود دارد تا حد امکان استفاده از پلاستیک را برای دستیابی به اهداف جدید زیست محیطی محدود کنیم. پلاستیک یکبار مصرف اکنون محکوم به محو شدن است ، قوانین آن بر روی آن سخت است و مشاغل چاره ای جز سازگاری ندارند.

با این حال ، این پلاستیک به عنوان یک کل است که باید مورد سوال قرار گیرد. نیاز به یافتن بسته بندی جایگزین پلاستیک برای جایگزینی آن در جایی است که شرکت ها دیگر گزینه ای ندارند. یافتن راه حل های بسته بندی زیست محیطی به همان اندازه ضروری است.

به دلیل بوش پلاستیکی ، در هر صورت ترجیح داده می شود که شرکت ها از این ماده که مصرف کنندگان چندان استقبال نمی کنند روی برگردانند. شرکتی که بسته بندی قابل بازیافت را انتخاب می کند ، همه شانس پیروزی بر مصرف کنندگان و افزایش فروش را دارد. این اکنون یک بحث واقعی بازاریابی است.

مزایای بسته بندی کارتن چیست؟

شرکت ها برای یافتن راه حل هایی برای جایگزینی بسته بندی های پلاستیکی با چالشی روبرو هستند. خوشبختانه گزینه های ابتکاری برای دستیابی به این هدف وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =