پوستت رو ویتامینه کن

ویتامین ها مواد بسیار ضروری و مهمی هستند که بدن ما به آن نیاز دارد. ما برای سوخت و ساز بهتر به انرژی نیاز داریم. سیستم ایمنی ما به ویتامین ها نیاز دارد تا بتواند در مقابل بیماری ها از ما مراقبت کند و اجازه ندهد که ما مریض و بیمار شویم. ویتامین ها برای داشتن پوست و موی بهتر نیز اهمیت دارند. اگر ویتامین ها را کمتر دریافت کنیم موهای ما دیگر شادابی گذشته را ندارند. کمبود ویتامین ها به مشکلات ریزش مو منتهی می شود. حتی پوست ما نیز در نتیجه کمتر شدن سطح ویتامین کدر می شود و دیگر شادابی خودش را نخواهد داشت. وقتی ویتامین ها را کمتر مصرف کنیم پوستی پیر و چروکیده خواهیم داشت. پس ویتامینه کردن پوست خیلی خیلی مهم است و مهم است که توجه کنیم پوست چه ویتامینی می خواهد تا آن را تامین نماییم.

در میوه ها ویتامین های مختلفی وجود دارد. در هر میوه ای انرژی زیادی نهفته است که وقتی آن را می خوریم این انرژی وارد بدن می شود. به طور مثال کیوی پر از ویتامین سی است. ویتامینی که برای شادابی و نشاط پوست خیلی مهم و ضروری می باشد. یا در پرتقال ویتامین های آ و سی زیادی وجود دارد. این میوه نارنجی و خوشمزه به ما کمک می کند تا سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم. در کنار آن نیز پوست ما شاداب می شود. ویتامین سی خواص بسیاری برای پوست صورت و بدن دارد. اگر از کسانی هستید که می خواهید همیشه شاداب بمانید توصیه ما این است که ویتامین سی را هر روز مصرف کنید. البته توجه کنید که مقدار اضافی ویتامین سی دفع می شود. یعنی این ویتامین ذخیره نمی شود. پس باید همیشه در برنامه غذایی ما وجود داشته باشد. مهم است که در هر روز چند واحد میوه استفاده کنیم. به خصوص میوه هایی که در آن ها ویتامین سی وجود دارد. با استفاده از میوه های ویتامین سی دار بدن ما بسیار قوی می شود. هم چنین انرژی زیادی خواهیم داشت تا بتوانیم به فعالیت های روزانه خودمان بپردازیم.

حال فرض کنید پوست شما به دلایل مختلف خسته شده است. به طور مثال شغلی دارید که پر از استرس است. به همین خاطر پوست شما کدر شده است. یا این که مدت هاست که خواب خوبی نداشته اید. به همین خاطر پوست شما پر از لکه شده است. یا احساس می کنید پوست شما دارد شل می شود و دیگر استحکام گذشته اش را ندارد. در این صورت مهم ترین و اولین کاری که باید انجام دهید بررسی رژیم غذایی و خوراکی هایی است که استفاده می کنید. اول از همه نگاه کنید که چه خوراکی هایی را در طول روز استفاده می کنید. آیا هر روز میوه می خورید؟ یا هر فرصتی پیدا می کنید به دنبال چیپس و پفک و این جور خوراکی های ناسالم می روید. سعی کنید در هر روز مواد معدنی و ضروری را برای بدن خودتان فراهم نمایید. خوردن سه تا چار واحد میوه در روز ضروری است. سعی کنید چند مدل میوه هر روز مصرف کنید. این میوه ها را در طول روز و در ساعات مختلف استفاده کنید. حتی اگر به سر کار می روید می توانید چند میوه پوست کنده شده را در ظرفی بگذارید تا در ساعت استراحت خود نوش جان کنید.

در کنار این از کرمهای مراقبت پوست هم استفاده کنید. در بسیاری از این کرمها همین ویتامین های ضروری وجود دارد. در واقع به صورت موضعی این ویتامین ها از طریق این محصولات وارد پوست شما می شود. کرمهای دارای ویتامین سی در بازار بسیار زیاد هستند. این ویتامین این قدر مهم است که بیشتر برندهای معروف دنیا کرمی را تحت این عنوان تولید کرده اند. پیشنهاد ما انتخاب از بین بهترین هاست. تا بتوانید یک غذای اساسی به پوست خود بدهید. در بین این همه کرم می توان به جرات گفت کرم ویتامین سی الارو یکی از عالی ترین هاست. در بین ایرانی ها نیز می توانید به سراغ سینره بروید که قیمت به نسبت کمتری دارد. برندهای دیگر ایرانی و خارجی نیز محصولات و کرم های زیادی تحت این عنوان دارند. با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر دارید می توانید برای خرید چنین محصولاتی اقدام نمایید.

سعی کنید رژیم غذایی و استفاده از محصولات مراقبتی را در کنار هم داشته باشید. می توانید یک آلارم روی تلفن همراه خود بگذارید تا وقت خوردن میوه را به شما یادآوری کند. تنها چند دقیقه زمان نیاز دارید تا چند عدد میوه بخورید. پس ارزش دارد که چند دقیقه دست از کار بکشید و برای سلامتی خود زمان بگذارید. برای استفاده از کرم های پوستی مراقبتی نیز چنین آلارمی بگذارید. هر شب یا هر صبح و یا در وسط روز با به صدا در آمدن این هشدار وقتی برای استفاده از کرم و مراقبت از پوست خود بگذارید. همین چند دقیقه های کوتاه معجزه می کند. پس از مدتی خواهید دید که چقدر کیفیت سلامت شما تغییر می کند. پس از مدتی می بینید که چقدر حال پوست شما بهتر است و زیباتر از پیش هستید. برتر از همه این ها این است که اعتماد به نفس شما هم بیشتر می شود. وقت گذاشتن برای خودتان خیلی مهم است. خیلی از ما خودمان را در اولویت های آخر قرار می دهیم. اول سعی می کنیم کارهای روتین روزمره را انجام بدهیم. اگر وقتی ماند تازه اگر انگیزه ای داشته باشیم وقتی برای خودمان می گذاریم. اما مراقبت از سلامتی و مراقبت از زیبایی خیلی مهم است. این قدری که باید بسیار به آن فکر کنیم و برایش زمان در نظر بگیریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهار =