پیش نیاز های طراحی فضای سبز تراس چیست؟

محوطه سازی خانه شما آنقدرها هم که افراد دیگر تصور می کنند سخت نیست. در صورت تمایل می توانید بسیاری از کارها را خودتان انجام دهید، یا خدمات زیادی وجود دارد که تعمیر و نگهداری اولیه را برای شما انجام می دهد. این مقاله دلایل و راه‌هایی را که می‌توانید خانه خود را از طریق محوطه‌سازی بهتر کنید، برجسته می‌کند.

قبل از شروع پروژه به این فکر کنید که چرا می خواهید حیاط خود را منظره سازی کنید. آیا به دنبال افزودن زیبایی هستید؟ آیا سعی دارید حریم خصوصی را اضافه کنید؟ آیا هدف شما کاهش نگهداری کلی ملک است؟ پاسخ به این سؤالات می تواند به شما در انتخاب انواع گیاهان مناسب کمک کند و پروژه محوطه سازی شما را برای تکمیل آسان تر کند.

سیستم های آبیاری قطره ای برای گیاهان مناسب است. نصب چنین مکانیسم‌های آبیاری ساده است و آبیاری ثابت‌تری را فراهم می‌کند. همچنین متوجه خواهید شد که چکه‌های آب کارآمدتر از جریان کامل آب هستند و به شما کمک می‌کنند از خطرات ناشی از آبیاری بیش از حد جلوگیری کنید.

قبل از شروع کار محوطه سازی، حتماً اهداف خود را برنامه ریزی کرده و بودجه خود را ارزیابی کنید. این اطمینان حاصل می کند که شما یک برنامه محکم دارید تا قبل از اتمام کار، مواد تمام نشود. همچنین به شما ایده بهتری از نیازهای طراحی شما می دهد.

اگر به فکر انجام محوطه سازی در خانه خود هستید، به یاد داشته باشید که از تمام فضاهای موجود در طراحی خود استفاده کنید. محوطه سازی شما باید سه بعدی باشد و فقط محدود به زمین نباشد. از دیوارهای خانه، پرده‌ها، درختکاری‌ها و هر چیز دیگری که فکرش را می‌کنید استفاده کنید تا به محوطه‌سازی خود عمق و بعد ببخشید.

اگر از دیدن گیاهان مورد علاقه خود توسط بازدیدکنندگان خسته شده اید، یک مسیر پیاده روی اضافه کنید. از آجر، سنگ یا چوب برای ایجاد مسیری که فراتر از مرزهای منطقه ای که می خواهید محافظت کنید، استفاده کنید. یک مسیر عریض و کاملاً تعریف شده، مشخص می‌کند که کدام مناطق امن هستند و نباید در کدام مناطق پا گذاشت.

وقتی صحبت از محوطه سازی به میان می آید، زمان خرید شما می تواند همه چیز را معنی کند. خرید برخی از اقلام در فصول خاص می تواند به معنای پرداخت بسیار کمتر برای آن اقلام باشد. مطمئن شوید که به فروش توجه می کنید، اما در عین حال، باید مطمئن شوید که به برنامه خود نیز پایبند هستید.

در طراحی فضای سبز تراس پیش نیاز های گوناگونی مانند خاک مناسب، نورپردازی درست، المان های تزینی نیاز است که باید به آن ها توجه شود.

چشم انداز با توجه به مدت زمانی که می توانید متعهد شوید. در حالی که یک منظره پیچیده ممکن است روی کاغذ خوب به نظر برسد، به یاد داشته باشید که نیاز به نگهداری مداوم دارد. هنگام طراحی باغ خود به زمان در دسترس، وضعیت فیزیکی و بودجه خود فکر کنید. فقط مسئولیت باغی را بر عهده بگیرید که بتوانید به راحتی با آن کنار بیایید.

همیشه از اعداد فرد گروه بندی گیاهان استفاده کنید. دیدن گروه های ۳، ۵ یا ۷ گیاهی نسبت به گروه های ۲، ۴ یا ۶ تایی برای چشم خوشایندتر و طبیعی تر است. کاشت هایی را در نظر بگیرید که بیشتر مثلثی شکل هستند تا مربع، و محوطه سازی شما بیشتر خواهد بود.

هنگام انتخاب طراحی محوطه خود، به همسایگان خود برای الهام گرفتن نگاه کنید. در حالی که در انتخاب انواع گیاهان و درختان خلاقیت هیچ اشکالی ندارد، اما هرگز نمی خواهید خانه شما مانند انگشت شست زخمی بیرون بیاید. سعی کنید انواعی را انتخاب کنید که گیاهان محله شما را تحسین کند تا زیبایی بیشتری به خانه شما بیافزاید.

هنگام برنامه ریزی پروژه های چشم انداز خانه خود، به خاطر داشته باشید که صرفه جویی قابل توجهی را می توان با خرید خارج از دوره های اوج فصلی پیدا کرد. برای بهترین فروش، درختان، گیاهان و مالچ خود را در اواخر فصل کاشت خریداری کنید. چوب، تزئینات و لوازم ساختمانی برای عرشه‌های فضای باز و بهبود اغلب در ماه‌های زمستان ارزان‌ترین هستند زیرا تقاضا کمتر است. اگر توانایی نگهداری لوازم را برای مدت کوتاهی دارید، می‌توانید خرید بسته‌ای را در خارج از فصل ذخیره کنید.

اگر می خواهید منظره ای را داشته باشید که نگهداری از آن آسان تر باشد، گیاهان بومی بهترین دوست شما هستند. سازگاری گیاهان خارجی با محیط خانه شما دشوارتر است، با این حال گیاهان بومی قبلاً با این محیط سازگار شده اند، بنابراین به راحتی جا می گیرند. گیاهان بومی معمولاً نیازی به آبیاری زیاد ندارند، بنابراین در مصرف آب صرفه جویی می کنید و قبض آب کمتری خواهید داشت.

برای پروژه های فضای باز در طول ماه های زمستان الوار بخرید. نسبت به ماه های بهار و تابستان ارزان تر خواهد بود. همچنین ممکن است بتوانید با خرید درختان، خاک، درختچه‌ها و سایر چیزها در خارج از فصل، در حالی که تقاضا نیز کم است، معاملات بسیار خوبی در مورد درختان، خاک، درختچه‌ها و چیزهای دیگر پیدا کنید.

اگر در یک منطقه شهری زندگی می کنید، حتماً نقشه خورشید را در حیاط خود بدانید. بسیاری از مناطقی که خانه‌های نزدیک به هم دارند، برنامه‌ریزی یک منظره زیبا با مشکل مواجه هستند. اگر مناطقی را در حیاط خود پیدا کردید که به اندازه کافی برای گیاهان خاصی آفتاب می گیرند، سعی کنید آن مناطق را در برنامه های محوطه سازی خود بگنجانید.

در حالی که رشد گیاهان عجیب و غریب ممکن است جلوه خوبی به باغ شما بیاورد، از آنها استفاده نکنید مگر اینکه برای تمام نگهداری و مراقبت که در آن دخیل است آماده باشید. کاشت چیزهایی که بومی منطقه هستند نیاز به کار بسیار کمتری دارد و احتمال از بین رفتن گیاهان را کاهش می دهد.

هرگز اجازه ندهید کمبود بودجه شما را از شروع کار بر روی طراحی منظر خود باز دارد. انجام یک پروژه بزرگ در مراحل کوچکتر هوشمندانه است زیرا می توانید به یادگیری ادامه دهید و از اشتباهات مکرر جلوگیری کنید. متوجه خواهید شد که چند ویژگی عاقلانه انتخاب شده می تواند کل منظره شما را بسیار بهتر جلوه دهد.

نکته مهمی که هنگام برنامه ریزی طراحی منظر باید به خاطر داشت، انتخاب گیاهان و ویژگی های کافی برای اطمینان از جذابیت بصری در تمام طول سال است. با اطمینان از اینکه فضای بیرونی شما در طول هر فصل چیزی شکوفا می شود یا جذابیت ساختاری ایجاد می کند، می توانید طرحی ایجاد کنید که هرگز چشم را ناامید نکند.

محوطه سازی آرایش خانه شماست. این چیزی است که آن را جوان، سرزنده، سالم و مراقبت شده می کند. یک خانه گران قیمت بدون محوطه سازی همچنان فرسوده و ارزان به نظر می رسد. از ایده ها و نکات این مقاله استفاده کنید تا خانه خود را شبیه به یک میلیون دلار کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.