چرا امروزه استفاده از گل آپارتمانی مورد توجه قرار گرفته است؟

بسیاری از ما دوست داریم باغی داشته باشیم که بتوانیم از آن مراقبت کنیم و به آن نگاه کنیم، اما زندگی ما خیلی شلوغ است. پرورش یک باغ می تواند حس غرور زیادی به شما بدهد، ناگفته نماند که می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و به سلامتی شما کمک کند. در این مقاله نحوه رشد سریع یک باغ ارگانیک را بیابید که به آن افتخار خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که خاک خود را هوادهی کنید. اگر خاک را شل یا سوراخ کنید، نفوذپذیری هوا و نفوذ آب را افزایش می دهد. هوادهی می تواند به سادگی برگرداندن خاک با ماله یا در مورد چمن ها، ایجاد سوراخ های کوچک در چمن باشد. این کار را می توان با یک دستگاه هوادهی، چنگال باغ، یا حتی با راه رفتن روی چمن با پوشیدن یک جفت کفش گلف میخ دار انجام داد. این امر اکسیژن را به ریشه ها می آورد و باعث رشد سالم جدید می شود.

برای بهره وری بیشتر باغ خود، به جای انتخاب ساده ترین محصولات مورد علاقه خود، فضا را بر اساس آنچه در منطقه شما بهتر رشد می کند، اختصاص دهید. اگرچه ممکن است چغندر را دوست داشته باشید، اما اگر گوجه فرنگی در آب و هوای شما بهتر رشد می کند، فضای بیشتری در باغ خود به آنها بدهید و کاشت چغندر خود را کوچکتر کنید. از همسایگان خود بپرسید یا به اطراف منطقه خود نگاهی بیندازید تا ببینید چه چیزی در منطقه شما بهترین رشد را دارد.

اگر در باغبانی تازه کار هستید، حتما آن را ساده نگه دارید. کاشت بیش از حد در ابتدا می تواند منجر به استرس و حیاط خلوت شود که به جای یک باغ زیبا، آشفته است. همچنین باغ های بزرگتر مستعد ابتلا به علف های هرز هستند. در ابتدا آن را کوچک نگه دارید و تجربه بهتری خواهید داشت.

محصولاتی را بکارید که با یکدیگر سازگار باشند تا کارایی بیشتری به باغ خود بیافزایید. گیاهانی بکارید که در کنار گونه هایی که سریعتر رشد می کنند، زمان بیشتری برای رسیدن به بلوغ لازم است. همچنین می‌توانید با کاشت محصولات با آب و هوای خنک‌تر در سایه محصولات تابستانی بزرگ‌تر، از فصل جلوتر بروید. سبزی هایی مانند کاهو در سایه یک گیاه بزرگ گوجه فرنگی عالی عمل می کنند.

مقداری علف گندم یا علف گربه را در کنار گیاهانی بکارید که به نظر می رسد گربه شما ترجیح می دهد. سعی کنید گلوله های خفن یا مرکبات را روی خاک خود قرار دهید تا حیوانات خانگی را دور کنید.

برای یک روش طبیعی برای کنترل شته ها، باغ خود را با کفشدوزک ها پر کنید. لیدی باگ ها شکارچیان طبیعی شته ها و حشرات فلس دار هستند. آنها زیبا هستند و برای باغ شما مفید هستند. آنها گل نمی خورند ، بنابراین می توانید با خیال راحت از آنها در تخت گل خود استفاده کنید. این یک جایگزین خوب برای استفاده از آفت کش های تجاری است.

قبل از استفاده از اسپری آفت کش، مشخص کنید که چه نوع آفاتی در باغ خود دارید. هیچ آفت کشی نمی تواند از پس هر مشکل آفتی برآید و ممکن است در نهایت آفات شکارچیان طبیعی را از بین ببرید که این مشکل را بدتر می کند.

امروزه استفاده از گل آپارتمانی به دلیل ایجاد زیبایی چشمگیر در منزل مورد توجه افراد قرار گرفته است. امروزه کمتر منزلی است که به ان وارد شوید و گل آپارتمانی در آن مشاهده نکنید.

برای ایجاد خاک غنی از مواد مغذی برای باغ خود، قسمت های استفاده نشده ماهی را جمع آوری کرده و در خاک دفن کنید. قبل از کاشت ماهی تا جایی که می توانید قسمت های ماهی را دست نخورده در خاک بگذارید . برای بهترین نتیجه، حتما قسمت های ماهی را حداقل ۸ اینچ در زمین دفن کنید.

یک گیاه را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید. در هر طراحی باغ عالی، یک نقطه کانونی خوب چشم ها را به خود جلب می کند. معمولاً این یک گیاه بزرگ است که تا حدودی با سایر گیاهان باغ متفاوت است.

با کشیدن علف های هرز از شر آنها خلاص نشوید. این کار زمان زیادی از شما می گیرد و ممکن است دوباره رشد کنند. اگر متوجه منطقه ای با علف های هرز شدید، بیل بردارید و زیر آن را حفر کنید. خاک را برگردانید تا علف های هرز مانند کود به دانه های شما تغذیه کنند.

قبل از آوردن گیاهان به خانه تحقیق کنید. وقتی سعی می کنید بهترین گیاهان را برای چشم انداز ارگانیک خود به دست آورید، باید برای آموزش زمان بگذارید. به جای تلاش برای ایجاد محیطی برای گیاهی که به درستی برای آن برنامه ریزی نکرده اید، گیاهانی را انتخاب کنید که با شرایط رشدی که قبلاً دارید، مناسب باشند.

خاک را از نظر وضعیت فیزیکی آن بررسی کنید. اگر خاک شما متراکم باشد، آب به اندازه کافی به عمق خاک نمی رود و ریشه های گیاه نزدیک به سطح می مانند و در نتیجه ریشه های کم عمقی ایجاد می شود. حفر خاک نیز سخت خواهد بود. شما می خواهید خاک شما به اندازه کافی شل باشد تا ریشه های گیاه به جای رشد به سمت پایین، به سمت پایین رشد کنند.

قبل از شروع باغ ارگانیک خاک خود را آزمایش کنید. خاک سالم عنصر اصلی یک باغ سالم است. اگر با آزمایش خاک خود شروع کنید، متوجه خواهید شد که چه مواد مغذی کمبود دارد و همچنین چه مواد مغذی به وفور وجود دارد. هنگامی که متوجه شدید که خاک شما در کجا قرار دارد، می توانید تغییرات طبیعی را برای اطمینان از شروع سالم باغ خود انجام دهید.

اگر گیاهان گوجه فرنگی بخشی از باغ ارگانیک شما هستند، باید آنها را به درستی آبیاری کنید تا حداکثر بهره وری را تضمین کنید. گوجه فرنگی تمام آب مورد نیاز خود را از ریشه خود جمع آوری می کند. شما نیازی به آبیاری ساقه ها و برگ ها ندارید. بسترهای گوجه فرنگی را حدود یک بار در هفته به طور کامل با آب خیس کنید تا رطوبت مورد نیاز گیاهان تامین شود.

از آراستن باغ خود نترسید. در پایان فصل، هر چیزی که مرده یا در حال مرگ است را قطع کنید و شاخ و برگ های قهوه ای شده را از روی گیاهان جدا کنید. اگر با دقت نگاه کنید، جوانه های جدیدی را می بینید که روی درختچه ها و درختان خاصی ظاهر می شوند و شروع فصل جدید را نوید می دهند. سالانه های خرج شده را حذف کنید. به یاد داشته باشید که دانه ها را برای سال آینده ذخیره کنید. همین کار را با گیاهان چند ساله انجام دهید، اما بذرها را در اسرع وقت دوباره بکارید. این به آنها یک شروع پرش در فصل رشد می دهد. همیشه به یاد داشته باشید که باغ شما چند ماه دیگر دوباره راه اندازی می شود.

اگر در باغ ارگانیک خود حشرات هجوم آورده اید، می توانید یک اسپری ساده برای جلوگیری از آنها بسازید. فلفل تند یا سیر را چند ساعت در آب داغ خیس کنید سپس مواد جامد را صاف کنید. مقدار کمی صابون را به آب اضافه کنید و در یک بطری اسپری قرار دهید. گیاهان خود را به طور منظم اسپری کنید.

نه اینکه در افتتاحیه شما را گمراه کنم، اما ” سریع” به این معنی نیست که ظرف چند روز محصول خواهید داشت. به سرعت در اینجا به این معنی است که شما می توانید در مورد چگونگی رشد یک باغ مناسب به موقع یاد بگیرید. مطالعه این نکات و استفاده از آنها برای باغ ارگانیک خود قطعا شانس موفقیت شما را افزایش می دهد.

1 نظر
  1. رامین می گوید

    سلام.
    استفاده از گل آپارتمانی به نظرم تو خونه تاثیر مثبتی داره. من که شخصا چند تا تو خونه دارم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =