چرا باید سایت حرفه ای تری داشته باشیم

همین الان که شما در حال مطالعه این مطلب هستید وارد یک وب سایت شده اید. همین مشخص می کند که وب سایت ها چه قدر و تا چه اندازم مهم هستند و اهمیت دارند. به خصوص از زمانی که استفاده از اینترنت در ایران مرسوم تر شد مردم عادت به سایت ها و گشت و گزارهای اینترنتی پیدا کردند. عادت کردیم وارد سایت ها شویم و زمانی را در آن ها بگذرانیم. صفحه های مختلفشان را باز کنیم و مطالعه کنیم. زندگی ما بد جوری وابسته به اینترنت و سایت ها شده است. وب سایت ها مهم تر شده اند. طبق پیش بینی که در مورد تجارت نوین شده است کسانی که سایت ندارند به زودی کسب و کارشان از هم می پاشد. شرکت هایی که سایت ندارند دیده نمی شوند. در نتیجه نمی توانند پروژه های خوبی داشته باشند. فروشگاه هایی که سایت ندارند نمی توانند محصولاتشان را به دیگران نشان دهند. سایت به مانند یک مغازه است. مغازه و فروشگاهی که در فضای مجازی است و هر کسی تدر هر جایی که هست می تواند آن را ببیند. بدون داشتن ویترین نیز نمی توان دیده شد. پس هر کسب و کاری باید یک سایت داشته باشد. تا بتواند بیشتر و بهتر دیده شود.

سایت ها می توانند خدمات مجموعه شما را به دیگران معرفی کنند. اگر شما یک مجموعه خدماتی هستید و خدماتی را عرضه می کنید نیاز به بستری دارید تا این خدمات را به دیگران نشان دهید. وب سایت دقیقا چیزی است که به آن نیاز دارید. اگر یک شرکت یا مجموعه ای هستید که خدمات مختلف ارائه می دهید وب سایت می تواند همه خدمات شما را به دیگران نشان دهد. برای هر یک از خدماتی که ارائه می کنید می توانید یک صفحه داشته باشید. در این صفحه هر چه قدر که دلتان بخواهد می توانید در مورد خدماتی که می خواهید توضیح و مطلب قرار دهید. می توانید تمامی جزئیات کار و شرایط کاری تان را به دیگران خیلی کامل و روشن توضیح بدهید. می توانید نمونه کارهایی که تا به حال داشته اید و پروژه هایی که تا به حال انجام داده اید را به دیگران نشان دهید. به این صورت به شما بیشتر اعتماد می کنند.

اگر یک فروشگاه هستید نیاز به یک سایت دارید تا بتوانید محصولات خود را در آن قرار دهید. باید سایتی داشته باشید تا بتوانید محصولاتی که می خواهید بفروشید را در دسته بندی های مختلف در آن درج کنید. برای هر محصول می توانید تا دلتان بخواهد توضیحات قرار دهید. تمامی جزئیات و مشخصات محصول را در آن قرار دهید. به مشتری توضیح بدهید که چرا آن کالا خوب است و باید آن را بخرد. مشتری می تواند بدون این که نیاز باشد تا به محل شما بیاید کالایی که می خواهد را خریداری کند. وب سایت بستری است که می توانید در آن کالاهایتان را عرضه کنید. می توانید هر چه قدر که بخواهید در آن محصول بگذارید. بدون این که نگران این باشید که آن همه محصول در قفسه های فروشگاه شما جا نمی شود. سایت هیچ محدودیتی ندارد و می توانید هزاران محصول را در آن قرار دهید.

حال با توجه به این که روزانه و حتی در هر ساعت وب سایت های زیادی ساخته می شوند رقابت بسیار سخت است. شاید اگر چند سال پیش شروع کرده بودید اکنون کارتان راحت تر شده بود. دیروز ممکن است تعداد رقبای شما تنها پنج نفر بودند اما امروز باید با صدها وب سایت دیگر که در زمینه کاری شما هستند به رقابت بپردازید. این جاست که اهمیت بهتر بودن مشخص می شود. هر چه طراحی سایت حرفه ای تری داشته باشید راحت تر می توانید با دیگران و رقبای کاری تان به رقابت بپردازید. شما باید نسبت به رقیب برتری هایی داشته باشید. یکی از همین برتری ها داشتن سایتی کامل است که مشتری در آن مطمئن می شود شما از دیگری بهتر و مهم تر هستند. هر چه شرکت و یا مجموعه شما را بزرگ تر و حرفه ای تر ببیند بیشتر دوست دارد با شما کار کند و از شما خرید کند.

سعی کنید سایتی روان تر داشته باشید. سایتی که مشتری در آن خیلی راحت بتواند چیزی که می خواهد را پیدا کند. یکی از مهم ترین مسائل دسته بندی است. وب سایت شما باید دسته بندی مرتب و خوبی داشته باشد. باید منویی داشته باشد که در آن راحت بتواند وارد دسته بندی خدماتی و یا کالایی شود که می خواهد. باید خرید کردن از سایت شما راحت باشد. باید روال هایی داشته باشید که به مشتری کمک کند راحت تر با شما ارتباط برقرار کند و یا راحت تر از شما خدمات و یا کالا دریافت کند. هرچه مراحل سایت روان تر و گویا تر و خلاصه تر باشد مشتری راحت تر خواهد بود. این روزها سایت های با سختی زیاد جایی ندارند. مشتری خیلی زود خسته می شود. سایت شما را ترک می کند و وارد سایتی که می شود که راحت تر بشود با آن کار کرد.

مورد مهم دیگر در مورد یک وبسایت موفق این است که نمایش خوبی در موبایل داشته باشد. باید اجرای سایت در موبایل خیلی کامل و راحت باشد. المان های سایت باید به گونه ای باشند که در موبایل به خوبی و کامل نمایش داده شوند. هم چنین باید یک منوی جداگانه برای موبایل داشته باشید. هم چنین خیلی از موارد باید اختصاصا برای موبایل نوشته شود. بیشتر بازدید کنندگان از وب سایت ها با موبایل وارد سایت می شوند. پس نمایش سایت در موبایل خیلی مهم تر از پیش شده است. در سال های گذشته بیشتر مردم با لپ تاپ ها و کامپیوترهای با صفحات نمایش بزرگ وارد سایتی می شدند. اما امروزه تلفن های همراه هوشمند جای همه این ها را گرفته است. پس برخلاف گذشته نمایش موبایلی یک سایت خیلی مهم تر از دسکتاپ شده است.

و توجه کنید ظاهر سایت شما گیرا و جذاب باشد. از بنرها  و تصاویر خسته کننده استفاده نکنید. سعی کنید از یک گرافیست وب در این زمینه نظر خواهی کنید یا این کار را به او برون سپاری کنید. یک گرافیک جذاب و خیلی خاص داشته باشید. ظاهری که باعث شود مشتری جذب فروشگاه و یا مجموعه شما شود و مدت زمان بیشتری را در سایت سپری کند. ظاهر از همه چیز مهم تر است. اگر ظاهر سایت شما خوب نیست خیلی از مشتریان خود را از دست می دهید. وقتی سایتی ظاهر خوبی دارد مشتری پیش خود می گوید که مجموعه خوب و بزرگی است و وب سایت خوب و جالبی هم دارد. آپدیت شدن گرافیک و حساب شده بودن رنگ بندی ها و ظاهر سایت نیز در اعتماد سازی خیلی تاثیر دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =