چرا برای تبلیغات باید از شبکه نمایش گوگل استفاده کنیم؟

ادوردز به دو شبکه، جستجو  و نمایش تقسیم می شود. در شبکه جستجو که اصطلاحا با نام تبلیغات کلیکی گوگل نیز شناخته می شود با استفاده از کلیدواژه‌های تعریف شده می‌توانید به جذب کاربران اقدام کنید اما در شبکه نمایش علاوه بر کلمات کلیدی خواهید توانست با اضافه کردن تصاویر و نمایش در سایت های مختلف کاربران جدیدی را به سایت خود دعوت کنید.

تبلیغات بنری گوگل یکی از روش‌هایی است که می‌توانید با فعالسازی یک کمپین و تعریف بنرهای خود، به راحتی در معرض چشم میلیون‌ها کاربر قرار گیرید. هرچند انجام آن کمی به تخصص نیاز دارد و بهتر است که فعالسازی کمپین خود را به متخصصین این حوزه واگذار نمایید تا علاوه بر صرف هزینه های معقول بازخورد خوبی از تبلیغات دریافت کنید.

چرا از تبلیغات دیسپلی گوگل ادز استفاده کنیم ؟

در شبکه نمایش گوگل  GDNیا همان تبلیغات بنری گوگل، آگهی شما از طریق مکان‌هایی که سایر سایت‌ها در اختیار گوگل قرار داده اند به نمایش  درمی آید. طبق ادعای گوگل، بنرها  روزانه در بیش از ۲ میلیون سایت در سراسر اینترنت پخش می شود و این فرصت خوبی است تا بتوانید به راحتی به معرفی محصولات خود بپردازید.

دلایل استفاده از شبکه نمایش گوگل

هزینه کمتر نسبت به سایر روش های تبلیغات

به طور کلی هزینه تبلیغ در گوگل ادز نسبت به سایر روش های تبلیغاتی مقرون به صرفه بوده و شما می توانید در این روش از ۰.۰۱ لیر نیز قیمت گذاری خود را آغاز کنید. همچنین می‌توان برای بودجه‌ای که روزانه مصرف می شود مقدار مشخصی را تعیین کرد تا هزینه‌های تبلیغ از مبلغ موردنظر ما بیشتر نشود.

نمایش تبلیغات به کاربران مورد نظر

یکی از مهمترین مزیت های تبلیغات بنری گوگل، امکان شخصی‌سازی برای طیف مخاطبان است. شما می توانید کاربران خود را بر اساس مکان، سن، جنسیت، دیوایس، موضوعات و محتوای خاص دسته بندی کرده و تبلیغات را تنها به طیف خاصی از آنها نشان دهید.

ریمارکتینگ یا فراخوانی مجدد کاربران

ریمارکتینگ به شما در جذب مجدد کاربرانی که از سایت شما بازدید کرده‌اند کمک می کند. به عنوان مثال اگر یک کاربر وارد سایت شما شود و فرآیند خرید خود را تکمیل نکند با ریمارکتینگ می توانید مجددا او را به سایت برگردانید تا مراحل خرید خود را کامل کند.

در این روش با ذخیره کوکی‌ها بر روی سیستم کاربر، اگر فرد در شبکه نمایش گوگل قرار گیرد تبلیغات به او نمایش داده می‌شود.مطمئنا کاربرانی که قبلا علاقه‌مندی خود را به محصولات یا خدمات سایت شما نشان داده‌اند از پتانسیل خرید بالاتری برخوردار هستند.

معرفی برند

اگر سایت شما خدمت یا محصولی ارائه می کند که مشتریان بالقوه اطلاع چندانی از آن ندارند یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی آن، استفاده از تبلیغات بنری گوگل ادز است. با نمایش تبلیغات در شبکه گوگل می توانید در حافظه کاربران خود ماندگار شده و در نهایت آنها را به سایت خود جذب کنید.

سایز عکس ها برای استفاده در تبلیغات دیسپلی گوگل

گوگل برای سایت‌هایی که تبلیغات در آن ها نشان داده می شود ابعاد مختلفی را در نظر گرفته است تا آن ها بتوانند به راحتی تبلیغات را در هرجای سایت که می خواهند نمایش دهند. اگر می خواهید از نمایش سایت خود در سایت‌های مختلف اطمینان یابید اولین کار استفاده از سایزهای مختلف بنرها در کمپین گوگل ادز است.

البته ذکر این مسئله خالی از لطف نیست که حداکثر سایز قابل قبول برای تصاویر ۱۵۰کیلوبایت و فرمت‌های قابل پذیرش نیز GIF, JPG, PNG, SWF, ZIP هستند.

از تست کردن خسته نشوید

اگر به تازگی یک کمپین بنری راه‌اندازی کرده‌اید، بطور مداوم کمپین خود را بررسی کرده و سعی کنید تبلیغات در بهینه‌ترین حالت خود قرار گیرد. برای بهینه سازی کمپین بنری خود می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

۱-از تصاویر متنوع  و باکیفیت در گروه‌های تبلیغاتی استفاده کنید و بصورت دوره‌ای محتوای تصاویر را به جهت دریافت بهترین نتیجه تغییر دهید.

۲- موضوعات و دسته بندی‌های نامرتبط را از لیست موضوعات قابل نمایش حذف کنید.

۳- کاربران خود را بشناسید و نمایش تبلیغ برای افراد غیرمرتبط  را متوقف کنید.

۴- در صورتی که دیوایس‌های مورد استفاده اغلب کاربران شما موبایل است از اضافه کردن افزونه تماس غافل نشوید.

۵-  نمایش تبلیغات خود را در برنامه‌های موبایل محدود کنید. با توجه به اینکه کاربران در هنگام بازی بیشتر به طور ناخواسته و یا برای رد شدن و ادامه کار بر روی تبلیغات کلیک می کنند انتخاب این فضا برای نمایش تبلیغات مناسب نبوده و توصیه نمی‌شود.

با توجه به اعمال محدودیت برای سایت‌های داخل ایران توسط گوگل، امکان نمایش تبلیغات در سایت‌های معدودی به زبان فارسی وجود دارد. با این حال می توان با هدف قراردادن سایت‌هایی که کاربران فارسی زبان در آنها فعالیت دارند حجم نمایش تبلیغ را گسترده‌تر کرد.

نتیجه گیری

در تبلیغات بنری گوگل ادوردز با استفاده از یک استراتژی شناخته شده به نام “ریمارکتینگ” می‌توان مجددا بازدیدکننده‌های قبل و افرادی که علاقه خاصی به برند شما نشان داده‌اند را با پیام‌های هدفمند و جذاب که باعث برگشت آنها می شود را، به سایت دعوت کرد.

اما به این نکته توجه کنید که حتی اگر تاثیر فوری فعالیت‌هایتان محسوس نباشد، نمایش تبلیغاتتان در شبکه نمایش گوگل ادز یا انتشار ویدیوهای تبلیغاتی‌ تان در یوتیوب می‌ تواند باعث جذب مخاطبینی که تمایلی به استفاده از محصولات یا برند شما دارند، شده و تاثیر به سزایی در رشد و موفقیت‌ تان داشته باشد.

پس با صرف یک هزینه تبلیغاتی حساب شده میتوانید کاربرانی را به سمت سایت خود هدایت کنید که آنها نیز به دنبال محصول، خدمات یا برند شما بوده اند و در طولانی مدت به بازگشت مطلوبی از هزینه صرف شده برای تبلیغات خود برسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه فعالسازی تبلیغات در گوگل می توانید به وب سایت بازاریابی پنجره مراجعه فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − یازده =